Kyvadlo

Kyvadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327567/bmid_kyvadlo-zmo-327567.jpg 4 126 48

Kyvadlo série

Máš jen jednu šanci. Utíkej! Probudí se. Zmatený. Dezorientovaný. Kolem krku má uvázanou oprátku. Jediné, na co se dokáže soustředit, je muž v masce, který utahuje lano. John Wallace nemá tušení, proč se stal cílem. Nemá ponětí, kdo je jeho vrah. Jediné co ví, že konec je nevyhnutelný. Pak se kyvadlo osudu zhoupne v jeho prospěch. Má jednu jedinou šanci uniknout, najít pravdu a zastavit zlo. Ale zabiják je mu stále v patách a všechno se může změnit s pouhým zhoupnutím smrtícího kyvadla... Tento fascinující psychologický thriller zahajuje novou slibnou trilogii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Pendulum , 2016

Matita310
16.12.2018 4 z 5

Musím říct, že chvílema mi přišlo, že je kniha zbytečně natahovaná. Začátek super, prostředek trošku nuda, ale konec vše zachránil. Rozhodně nelituji, že jsem knihu přečetla, ale na 5 hvězdiček to není.

andrea4468
05.10.2018 3 z 5

Kniha na mě byla nějak až moc překombinovaná. Začátkem jsem se vůbec nemohla prokousat a doslova jsem se přemlouvala. Později mě to chytlo a potřebovala jsem to dočíst :) Jestli bych někomu doporučila nevím...

Lotka
04.07.2018 3 z 5

Hlavní hrdina má opravdu štestí, stejně tak i vrah. Oběma se dařilo až příliš. Jednomu unikat před smrtí a druhému až moc jednoduše vraždit. Pro mě jako pro čtenáře se střídala nuda s napětím. Kdyby knihu autor zkrátil tak o 200 stran, udělal by lépe.

Ennie
02.07.2018 2 z 5

Za mě tedy nic moc. Podle mě má kniha dost dobrou propagaci. Hlavní linka dobrá, dočetla jsem, protože mě kniha napínala, proč si vrah hlavního hrdinu vybral - dobrý důvod i propojení s ostatními vraždami. Ale jinak? Zbytečně moc vaty okolo - přiznám se, že jsem dost prolítávala jen očima, jak mě děj nebavil. Tak dvě a půl hvězdičky maximálně.

L.R
27.06.2018 4 z 5

Kniha přečtená za den... musím říct, že se četla úplně sama. Určitě doporučuju.
Spoiler : Trošku mi přišlo přitažené za vlasy, jak každý kdo se zabijákem v průběhu vyšetřování přišel do kontaktu, byl hned mrtvý pomalu na první výstřel, ale John jakožto úplně obyčejný člověk mu pokaždé zmizel...
Ale kniha jako celek super.

Karkulka1996
26.06.2018 5 z 5

Od první stránky úžasné čtení, postavy sympatické až mi bylo líto, kolik mých oblíbenců v knize zmizelo. Obvykle se nepouštím do tak silných knih, ale tahle za to stojí.

Dolik13
09.06.2018 4 z 5

Ačkoliv má kniha téměř 600 stran, četla se velmi rychle. Je napsána čtivě a nutno dodat, že jsem téměř celou knihu byl v napětí a očekávání, jak to vypukne. Nutno dodat, že jsem si občas připadal, jako v moderní hře o trůny, kdy dobré charaktery umírají, jak na běžícím páse.

Nicméně závěrečné vyvrcholení, vysvětlení a celkově epilog ve mě nezanechal takovou stopu, jakou bych očekával. Cítím se rozporuplně, avšak kniha byla v celkovém kontextu výborná.

rybizka
25.04.2018 3 z 5

Začalo to velice dobře,hned od první stránky psáno poutavě. Říkala jsem si,že by konečně thriller jak má být? Ale kdepak, následně přišlo menší zklamání. Ač čtivé,tak na můj vkus to bylo příliš akční,přehnané a až nevěrohodné. Jen zvědavost proč si vrah vybral zrovna Wallace a co ho spojuje s ostatními,mě přiměla vydržet až do konce. Závěr a rozuzlení dávalo smysl a celkový pocit z knihy se u mě opět vylepšil.

nikol1774
16.04.2018 5 z 5

Za mě jednoznačně hodně dobře promyšlená kniha, je zde spousta detailů bez kterých by to všechno nedávalo smysl. I přesto že je to trochu bichle se četla hodně hezky. Postavy mi byly sympatické, všechno bylo přesně tak jak má. Dokonale popsané útoky. Nemám opravdu co vytknout, jsem z této knihy nadšená.

Arsi
07.04.2018 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Jak se do ní začtete, není lehké se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.

Jancas.s
09.02.2018 3 z 5

SPOILER: Začátek navnadil, těšila jsem se na slušný thriller, ale ten se postupem děje přetavil v jakýsi akčňák (které nemusím) ve stylu amerických filmů. Neprůstřelný vrah, který se dostane vždy přes x ozbrojených poldů, bitky, zranění, ale jdeme dál, podezřelí, kteří si chodí po světě a nikdo je nechytí a cokoliv jim projde, já jsem tomu prostě nějak nevěřila. A ten konec - četla jsem ho trochu rychle, jen abych věděla jak to dopadne - ten Wallace té sestře napsal něco hnusného na YT a proto se zabila nebo jak?? :)) asi jsem to úplně nezaregistrovala, resp. to nebylo nějak jasně napsáno.

katerinah.
25.01.2018

Miluji knihy, které vás pohltí a nenechají vás přestat číst. Nemůžete ji nechat jen tak ležet na stolku aniž byste ji nedočetli do konce. Pan Hamdy se vyznamenal, výborná práce. Určitě se k ní vrátím a doufám, že přijdou i jiné knihy od tohoto autora!

Majinkazam
07.12.2017

Velmi dobrá kniha, prvních pár stránek to chce přelouskat, než se se začtete do děje, ale pak nejde přestat.. napínavý děj, spousta zvratů... na mě teda až moc mrtvých.. ale jinak za mě super :)

kacapr
18.11.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé, zajímavě propletené, ale až moc mrtvých... Ale i tak jsem zvědavá, jestli bude pokračování!

berila
29.10.2017 3 z 5

Dočteno, na můj vkus příliš střílení, honiček, mrtvých, ale málo skutečného vyšetřování. Některé pasáže dost málo věrohodné, ale nechci se rozepisovat, abych odradila čtenáře. Četlo se to vcelku dobře, konec naznačuje další pokračování.

Liduka
02.10.2017 3 z 5

Knize se nedá upřít čtivost. SPOILER: Poté co nesmrtelný John utekl potřetí (a ne naposledy) z hrobníkovy lopaty, jsem začala přeskakovat stránky, jenom abych zjistila, kdo a proč za tím vším stál. Ovšem nejvíc přitažená za vlasy byla scéna s lanovkou, to už bylo na mě moc.

Hella
24.09.2017 5 z 5

Mě kniha moc bavila, byl to jeden z příběhů, u kterých napětím skoro nedýcháte. Samozřejmě, pár slabších momentů by se našlo (hrdinova schopnost přežívat všechna zranění a úrazy, padouchovy neuvěřitelné schopnosti či třeba skok z mrakodrapu na kabinu lanovky, že?), ale jako celek to bylo velmi čtivé a napínavé. Doufám v další pokračování.

Agatha84
01.08.2017 3 z 5

Znovu děkuji za existenci knihoven,koupě této knihy by mne - i přes její kladné a pochvalné recenze, velmi mrzela. Zpočátku velmi slušné,pak se to ale měnilo na stále méně pravděpodobnější pohádku,která už hodně nudila. Zápletku jsem začala tušit ještě před dosti natahovaným koncem. Škoda, myslím,že potenciál zde byl.

Acinore
30.07.2017 3 z 5

Zdlouhavý, místama nudný, zamotaný.. Ale dočetla jsem a hodnotím průměr. Čtení zabralo dva dny, jen proto že mě zajímal ten konec a rozuzlení.

krtecek_1
19.07.2017 5 z 5

No, páni, tak tohle bylo něco! Kniha má sice skoro 600 stran, ale dle mého názoru tam nebylo ani slovo navíc. Poslední čtyři dny skoro ani nevím o světě, jak jsem byla do knihy zabraná :). A už mi asi navždy zůstane v hlavě slovní spojení, které bylo v příběhu uvedeno a to "řitní alpinista" :). Za mě plný počet.

Adam Hamdy
britská, 1974