Kytice z pověstí národních

Kytice z pověstí národních https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151324/kytice-hrl-151324.jpg 4 9204 9204

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačují dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně... Klasické vydání Erbenových balad v edici Květy poezie.

janarzk
02.12.2021 5 z 5

Luxusní vydání z roku 2020, ilustrované Mílou Fürstovou, je jednim z klenotů v mé knihovně. Nádherné a působivé zpracování této klasiky ještě umocňuje čtenářský zážitek.

qwerb
01.12.2021 5 z 5

Klasika. Nádhera!

Fortuna7
27.11.2021 5 z 5

Já mám prostě Kytici strašně moc ráda. Tu její ponurou atmosféru.
Vždy je příjemné se k ní vrátit, ale stejně se mi vždy nejvíc líbí Zlatý kolovrat :-)
Velké doporučení!

Indriel
21.11.2021

zavzpomínala jsem si na mládí a povinnou četbu.

Meda77
19.11.2021 4 z 5

Ačkoliv nejsem fanda poezie,prózy ani básní,tenhle klenot české tvorby by měl být povinný jak z historického tak morálního hlediska. Nevím proč by měla česká mládež číst kdejakého zahraničního jelimána místo vlastních umělců. Už vidím jak se v USA vyučuje na středních školách literární tvorba ČR.

Maky33
17.11.2021 5 z 5

Klasika bez básněmi.

Marianna496
15.11.2021 5 z 5

Neverili by ste ale knihu som dostala ako malé dievčatko v roku 1958 (2 roky po jej vydaní ).Viem to preto,že je tam venovanie od mojej kamarátky Lily s dátumom .Dnes sa už venovania do kníh nepíšu ale bol to pekný zvyk.Samozrejme bála som sa jej a tak trochu sa jej bojím dodnes.Ale je krásna,vrúcna a bolestná plná poézie...často v nej všetko odvial čas tak ako moje priateľstvo s Lily...

jeany23
08.11.2021 4 z 5

Klasika. Poetická, strašidelná, nezapomenutelná. Asi jediná básnická sbírka, ke které se ráda vracím - ať už v psané, komiksové nebo filmové podobě. V dětství jsem některé balady nechápala (např. Záhořovo lože), a ani dnes mě tolik neoslovují, jiné ale i dnes dokážu odrecitovat slovo od slova.

lukaskmn1
07.11.2021 5 z 5

Geniální.

papeha
06.11.2021 5 z 5

Klasika české literatury, kterou můžete vidět nyní i ve zpracování Národního divadla. Její nezapomenutelné verše jsou v nás už od školních let. Příjemné připomenutí jak v divadle, tak znovu i u samotné knihy.

Eistee
06.11.2021 5 z 5

Žena, vina, trest. Typický Erben.

lenyleny
31.10.2021 4 z 5

K této knize jsem se vrátila přesně po padesáti letech a to nejen kvůli čtenářské výzvě. Zjistila jsem, že si některé básně nepamatuji a to jsem je uměla skoro všechny. No čas zapracoval a paměť nepracovala. A tak bylo nutné si tuto klasiku připomenout . (ale již se je neučím nazpaměť). A ještě musím napsat, že se mi sbírka líbila o mnoho víc než na střední škole.

KatyM.
23.10.2021 4 z 5

Díky Čtenářské výzvě jsem zavzpomínala na studentské léta a českou klasiku.

JustWomen
22.10.2021 5 z 5

Přečteno posté kvůli čtenářské výzvě a pořád dobrý.

Zuzu1402
17.10.2021 5 z 5

:) Česká klasika. Na střední škole nedoceněná.

heavy66

Erbenova Kytice
Školní četbou tu je!

Kanylka
14.10.2021 4 z 5

Sbírka poezie, ke které se ráda vracím.

Obelix15
02.10.2021 4 z 5

Soubor je většinou znám jako dlouholetý "strašák" většiny maturantů. Za mě klasické dílo, které by si měl přečíst každý. Hlas vichřice podoba :)

brunettlibrary
29.09.2021 4 z 5

Nestárnoucí klasika, která bude bavit každou generaci.

Hakate
26.09.2021 5 z 5

Nesmrtelná sbírka poezie. Právem v povinné četbě. Tajemné příběhy, které neomrzí.
Mezi mé nejoblíbenější patří vodník, zlatý kolovrat a svatební košile.