Kytice

kniha od:


Koupit

Kytice Karla Jaromíra Erbena patří mezi ty nejcennější poklady české literatury a poprávu se řadí mezi nejoblíbenější knihy našich čtenářů. Přinášíme vám tuto sbírku 13 balad s ilustracemi Tomáše Pekárka, které svým lehce hororovým, a přesto přívětivým stylem vhodně doplňují ponuře tragickou atmosféru této jedinečné sbírky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458549/kytice-CJB-458549.jpeg 4.47852
Žánr
Literatura česká, Poezie, Pověsti
Vydáno, Sun
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (842)

Kniha Kytice

Přidat komentář
Lily-fairy
11. května

Prostě klasika.

Joymg
11. května

Neskutečné umění. Je to morbidní, poučné i plné mystických prvků, to je něco pro mě. Umím si představit, že Kytice tématem nesedne všem, ale už jenom pro tu lehkost a plynulost krásných rýmů ji snad musí ocenit každý.
Všechny jsou krásné, ty nejznámější jsou samozřejmě nejuchopitelnější a nejdramatičtější. Pokud jste neviděli filmové zpracování určitě doporučuji, viděla jsem to už jako malá a docela horor. :)


baji42
01. května

Klenot české poezie.

Imor
26. dubna

I když tato kniha patří mezi naše nejvýznamnější díla, nemohu o těchto pesimistických a morbidních baladách, především zaměřených na matky a děti, napsat nic pozitivního. Po každé vině prostě následuje trest, tak si dávejme pozor.

archivářka115
25. dubna

Naposledy jsem jí četla ve škole, ale pamatuju si, že se mi líbila. Klasika se nezapomíná.

CiaKawlone
20. dubna

Za mě moc drsné, ale pořád pěkné. Prostě klasika.

peprenka12
15. dubna

klasika, mnoho del je z kytice zpracovano i filmove, i kdyz jsem nic z toho nikdy nevidela. knihu jsem cetla k maturite, asi nejvice se mi libil vodnik, svatebni kosile nebo polednice (vlastne ty nejznamnejsi povidky). v nekterych pasazich jsem se doslova ztracela a musela jsem neco cist i vicekrat, ale urcite doporucuji, kytici by si mel precist urcite kazdy.
hodnotim 4/5

jes09
13. dubna

Klasika ke které se člověk musí vracet.

1 ...