Kytice

Kytice https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284841/mid_kytice-z-povesti-narodnich-88w-284841.png 4 9204 9204

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností. Některé z nich byly inspirací i pro Antonína Dvořáka a sedm básní se stalo základem stejnojmenného filmu z roku 2000.

Misan1993
03.05.2013 3 z 5

NEbylo to zlý čtení, ale pro většinu myslím že jen povinná četba ne? No co dodat, při osobním výběru bych po ní nesáhl :)

bubo bubo
01.05.2013 5 z 5

Je to skvost, zvlast miluju Svadebni kosili. Urcite diky tomu ze je to kniha tak drastiska, dokaze zaujmout i dnesni skolni mladez.

Sisi11
01.05.2013 5 z 5

Všichni známe tuto básnickou sbírku, a i přes to, že se z ní stala naprostá klasika a každý ji zná aniž by jí četl, mě se velmi líbila a přečetla jsem jí s velikým zájmem. Osobně se mi velmi líbí poučný smysl básní a jsem velmi ráda, že je tento titul povinnou četbou na školách. Jak jinak vštípit dětem/mladým tyto naprosté základy, tedy v tomto podání sice někdy v drastické formě, ale o to více zapamatovatelné.

Velmi hezké je i filmové zpracování, opravdu povedené, z obojího jsem nadšená.

Terisha
14.04.2013 5 z 5

Četla jsem nesčetněkrát :) Výborná sbírka. Fascinuje mě Erbenova fantazie.

mautina7
08.04.2013 3 z 5

Ano, je to státní poklad a dědictví, kniha, kterou by si každý Čech měl za život alespoň jednou přečíst, ALE opravdu se musí pořád všude tak omílat? Osobně nechápu, proč zrovna tato sbírka balad patří mezi TOP české literatury, je sice moudrá a čtivá, ale stále bych si dokázala představit jiné a lepší..

rasputin
31.03.2013 5 z 5

....jen si občas říkám, že ten, kdo tohle napsal, nemohl být duševně úplně v pořádku. Anebo byl těžce zhulenej.

vejik
25.03.2013 5 z 5

Sbírku jsem četla tolikrát, že znám většinu balad nazpaměť... Prostě skvělé dílo, co víc k tomu napsat... :)

Kristofela
25.03.2013 5 z 5

Sbírku jsem četla nesčetněkrát, viděla jsem poměrně zdařilý film i vtipné divadelní zpracování od Jiřího Suchého. Pro Kytici jsem se nadchla, když mi ji před několika lety poprvé ukázala má prababička. Tehdy mě naprosto okouzlila a ráda se k ní čas od času vrátím :))

bibi.r
25.03.2013 4 z 5

Některé balady mě ohromily, některé mě nechaly absolutně chladnou :).

doktorking
23.03.2013 5 z 5

Na České poměry skvost,nádherná morbidní poesie...

Daxie L. Jesus
23.03.2013 1 z 5

Tak to tu máme, Erben v celé své odpornosti a topornosti.

Wichita
21.03.2013 5 z 5

Velmi povinná četba. Neznat Kytici je ostuda.

J.angel
21.03.2013

Skvost české poezie

Kachora
21.03.2013 4 z 5

Kytice je moje srdcová záležitost. Poprvé jsem ji četla snad v páté třídě, kdy pro mě fungovala jako takový zvedač adrenalinu před spaním (Svatební košile, Vodník). Dnes už ji čtu jinýma očima, ale pořád ji mám ráda. Kdo by neznal alespoň pár veršů...

chropovec
16.03.2013 5 z 5

Klasika. A je velice dobré si pamatovat nekteré sloky do budoucna.

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Už ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Většinu básní umím nazpaměť - to mluví za vše.

kajulinek.s
09.03.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější sbírka básní. Velmi ráda se k ní vracím ...

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Kytice bývala povinnou četbou, nevím, zda to platí ještě dnes. Ale je fakt, že tato povinná četba mne dost bavila. Mnohé básně umím ještě dnes nazpaměť.

malamut
07.03.2013

Tyto příběhy jsou zajímavé, ale některé dost brutální a strašidelné. Ale líbila se mi

LucY1993
05.03.2013

Patří mezi mé oblíbené. Jedna báseň zabere jen několik málo minut, ale obsahuje velké množství emocí. Všechny jsou naprosto dobře pochopitelné i pro ty, kteří básním moc nehoví.