Kvílení

Kvílení https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245338/bmid_kvileni-DkC-245338.jpg 4 608 42

Jedna z největších básnických sbírek 20. století, vpravdě kultovní Kvílení, vychází poprvé v češtině v samostatném svazku — v klasickém překladu Jana Zábrany, který mohutně ovlivnil i moderní českou poezii. 2. svazek edice angloamerických básníků.

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Argo

Howl and Other Poems , 1956

JP
24.04.2011 4 z 5

Ta energie a dynamika - takovou jsem u žádné jiné básně nenašel. Celou dobu jsem při čtení slyšel ten kvílící, křičící hlas v mojí hlavě a představoval si, o čem se tam psalo. Beat generation zapůsobili a Ginsberg se nebál dát najevo krutou pravdu podanou jako ódu.

Gabibi
30.11.-0001 4 z 5

"Viděl jsem nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím, hystericky obnažené a o hladu ... kteří brečeli na celou ulici a tancovali bosí po střepech vinných sklenek ... kteří hovořili sedmdesát hodin bez přestání a stejnou dobu mlčeli ... kteří plakali nad romatikou ulic a vozíky plnými cibule a špatné hudby ... kteří se toulali o půlnoci sem a tam po nákladovém nádraží, lámali si hlavu kam jít a odešli a nezanechali žádná zlomená srdce..."