Teplouš / Dopisy o Yage

Teplouš / Dopisy o Yage https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109360/teplous-dopisy-o-yage-109360.jpg 4 88 9

Toto vydání obsahuje dvě knihy – Teplouš (Burroughs) a Dopisy o Yage (Burroughs / Ginsberg). „Protagonista mého prvního románu Feťák, Lee, se jeví jako zcela integrovaný a soběstačný, jistý si sám sebou i tím, kam směřuje. V Teploušovi je rozložený, zoufale někoho potřebuje, ať už známého nebo prostě nějaký kontakt, je naprosto nejistý sám sebou i smyslem své existence.“ Kniha, která nás opět díky svému věcnému jazyku a suchému stylu, temnému humoru a agresivní energii uvádí do Burroughsových vizí, jež se už dávno staly skutečností. Kniha byla napsána v roce 1952, poprvé však vyšla až v roce 1985, česky pak v roce 1991.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , X-Egem

Queer / The Yage Letters

Luigi1
16.04.2023 4 z 5

Pomalý rozjezd který se moc nezměnil

ozzak
17.03.2023 5 z 5

Hodně zajímavá 2 kniha od beatnicke legendy Burroughse. Prvni je jeho známí Roman Teplou druhá část knihy o nic zajímavější obsahuje dopisy Burroughse jinému betnikovi Ginsbergovi a naopak dopisy s jižní Ameriky od roku 1953 do roku 1960 kde hledali indianskou drogu yage. Doporučuji všem milovníkům beatnicke literatury.

R47
06.02.2021 2 z 5

Aspoň ty Dopisy o Yage mě trochu zaujaly.

iceVS
30.05.2020 3 z 5

Citát z obálky knihy:
"Jediný žijící americký spisovatel, kterého by bylo možné označit za génia" - Norman Mailer

Údělem géniů bývá zůstat nepochopeni... Přiznávám, že já tu genialitu neobjevila... Kniha patří mezi ty, které jsem dočetla a nebudu se vracet ani k nim a ani k dalším dílům téhož autora.

2mig1
25.06.2018 3 z 5

Vlastně stejný problém jako u Feťáka - napsáno dobře, ale úchvatně nezajímavě. Popravdě jediný zajímavý na Teploušovi je to, že téma závislosti na drogách přebíjí téma neopětované "lásky" k příteli hlavní postavy. Teplouš je vlastně dost zavádějící název. Feťák 2 je trefnější. Burroughsovy dopisy už zaujmou o něco víc, i když i ty nakonec sklouznou k feťácké monotónnosti.

MíšaS.
13.03.2018 3 z 5

Souhlasím s Lushi. Vůbec mě to nebavilo číst. Podvědomě chápu, o čem mluví, ale četlo se to špatně a nudila jsem se.

3nitka
23.01.2016 3 z 5

Podobne ako mařinka.vonná som čítala na strednej škole a mám v nej veľa popodčiarkovaného. Dnes neviem ako by ma oslovila. Možno skúsim.

mařinka.vonná
07.02.2014 5 z 5

Tahle kniha mě velmi zasáhla v nějakých patnácti, šestnácti letech. Nevím, zda by mě tolik oslovila dnes, ale tehdy to byl opravdu silný zážitek, který ve mně zůstává doposud.

lushi
31.07.2013

Já nevím. Ani jedna část mě moc nebavila. Burroughs mi připadá příliš zamotaný a nějak se mi nechce orientovat se v jeho zvláštních textech, které jsou často jako rozlítaná mysl před spaním. Neříkám, že jsou Teplouš a Dopisy o yage špatné. Já totiž nevím, nebavily mě a nemám vůbec motivaci nad nimi nějak dál přemýšlet. Stejně si myslím, že by to nemělo smysl.