Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1005 1005

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

Marika Vanova
01.02.2014 5 z 5

Květy z půdy jsem četla asi před 15 lety, ale vím, že se mi to líbilo, tak jsem si nakoupila všech 5 dílů.

Peggýsek
05.11.2013 5 z 5

Četla jsem jí kdysi dávno ale ráda si jí přečtu znova. Moc pěkná knížka..

cace
05.11.2013

Mám přečtené tři knihy z pentalogie a asi končím. První stojí za přečtení a dávám 5 hvězdiček. Není to úplně můj typ četby, ale vypravěčka je autorka úžasná. Umí zaujmout a od knihy se neodtrhnete.

Olina Holisova
24.09.2013

tuto knihu jsem četla když mi bylo 15 a utkvěla mi v paměti,je to úžasný a bolestivý příběh

prestiggio
24.09.2013 4 z 5

Nemám rada knihy písané takouto formou (v 1. os.) ale tuto som prečítala jedným dychom za dva večere. teraz čítam dalšiu časť a neviem či sa neteším viac ako hlavná hrdinka na pomstu. Neviem sa dočkať konca.

monushka
15.08.2013 5 z 5

Přečetla jsem všech pět dílů a tento díl, díl první, byl pro mě naprosto šokující. Nechápala jsem a pořád nechápu, jak mohl někdo takhle ublížit dětem. Příběh jsem nesla o to hůře, protože jsem matkou malé dcerunky.

anett123
10.08.2013 5 z 5

Kniha, z které člověka mrazí. Hodně smutná a depresivní. Přečetla jsem i ostatní díly, ale ten první je asi nejlepší.

MartinaF
05.07.2013 4 z 5

Byla to velice smutná knížka. Zpočátku je plná naděje, pak už zbyla jenom lež a velká zrada.

pocketka
22.05.2013 5 z 5

Velmi krutý příběh, člověk nechce věřit, že je podle skutečné události. Kniha se četla dobře, pokoušela jsem se i o další díl, ale ten už není tak poutavě napsaný, takže jsem skončila někde v polovině. Květy z půdy ale určitě stojí za přečtení.

paloma
22.05.2013 5 z 5

Velmi, velmi smutná knížka, která na mě udělala dojem a kterou jsem si musela přečíst, přestože je tak strašně smutná až depresivní. Rozhodně ji z těchto důvodů podruhé číst nebudu, na druhou stranu je to kniha na kterou nikdy nezapomenu a budu si jí pamatovat celý život.

Mirkaha
14.05.2013 4 z 5

Je to moje druhá knížka od V.C.Andrews, kterou jsem přečetla. Je velmi čtivá, ale bohužel také velmi smutná, zvláště když je napsaná podle skutečné události. Teď se chystám přečíst druhý díl Lístky ve větru. Doufám, že mě také zaujme.

Pivka1
07.04.2013 5 z 5

Velice čtivá kniha i když hodně smutná. Bojím se dalších dílů, protože se obávám, že kvalita půjde dolů.

habakkuk
10.01.2013 5 z 5

Výborná kniha, i když smutná. Zatím jsem četl první díl, a zvědavost mi nedá abych se pustil do dalších dílů.

Lily96
16.10.2012 3 z 5

Chápu příznivé komentáře, protože tato knížka opravdu zanechá hluboký dojem. Já jsem ale skončila u prvního dílu pentalogie. Důvodem je neskutečná krutost. Půlku knížky jsem probrečela a nemůžu to číst dál. Nedokázala bych číst o jejich dalších smutných osudech.
Tato autorka nebude patřit mezi mé oblíbené, protože má pouze smutné a kruté knížky, což není můj oblíbený styl...

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Četla jsem pouze první dva díly (protože druhý už byl o dost horší a bála jsem se, co přijde ve třetím). Ale Květy z půdy mě opravdu nadchly.
Občas mi sice příběh přišel přitažený za vlasy, ale i tak jsem se vžila do pocitů dětí a společně s nimi nenáviděla jejich "babičku" a poté i "maminku". Velmi silný a napínavý příběh, který si za pár určitě přečtu znovu.. a možná se pustím i do zbývajících dílů série.

petrak
19.07.2012 5 z 5

Zajímavá knížka, která vtáhne do děje ... četla jsem ji už minimálně třikrát a mohla bych ji číst znovu. Vždycky mě zaujme.

Zuzvil
04.07.2012 4 z 5

Knížka je velmi čtivá a opravdu má zajímavý příběh, tento první díl se mi velmi líbil (celkově je dílů 5). Pak u dalších dílů už to mělo sestupnou tendenci, ke konci už jsem části knih úplně přeskakovala, už mi některé části přišly opravdu přehnané, neskutečné a překombinované. Tento díl je ovšem velmi čtivý, vtáhne čtenáře a další bodíky ode mě získává, že kniha je na motivy skutečných událostí, což mi přijde až strašidelné. Myslím si, že kdyby kniha zůstala jako "stand alone", tak by to vůbec nebylo na škodu, ba naopak.

princesse
12.06.2012 5 z 5

Výborná pentalogie. Doporučuji všem k přečtení. Četla jsem dvakrát a i po druhé se stejným zaujetím. Smutné, ale skvělé čtení.

seredomi
27.05.2012 5 z 5

Kdo nečetl, ať tak okamžitě učiní, protože neví o jaký zážitek přichází...

Marbulka
08.04.2012 5 z 5

Krásná, velice čtivá knížka....ale také krutá a smutná.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews