Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12374/bmid_kvak-a-zblunk-jsou-kamaradi-8g2-12374.jpg 5 380 63

Kvak a Žbluňk série

Úsměvné a hřejivé vyprávění o dvou kamarádech, zeleném žabákovi Kvakovi a hnědém ropušákovi Žbluňkovi potěšilo čtenáře nejen v zemi svého vzniku, ale i u nás (včetně dalších pokračování). Kdo by si tedy znovu rád nepřečetl o drobných příhodách a patáliích, které potkaly oba přátelé, když se na jaře probudili ze zimního spánku. Třeba právě o tom, jak hledali ztracený knoflík, jak se koupali v řece, jak pěstovali květiny či jak statečně utíkali před draky a obry. Prolínání fantazie s realitou umocňuje kouzlo této milé knížky, která je přímo stvořená pro začínající čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Frog and Toad are Friends , 1970

kolacky
25.04.2020 5 z 5

Nádherné čtení. S dětmi jsme ji četli pořád dokola, stejně jako Emu Naopak.

Litocha
22.03.2020 4 z 5

Nejslavnější Lobelova knížka mě v dětství minula, takže doháním resty s vlastním potomkem. Čtení je to milé, plné povědomých i absurdních situací. Tihle dva braši jsou prototypem opravdu dobrých kamarádů.
Jak už to tak bývá, některé příhody se mi líbily moc, jiné byly slabší. Možná bych si místy představovala trošku lepší pointu (protože situace byly vesměs rozehrány velice dobře). Ilustrace jsou ovšem perfektní. Ocenění zaslouží i to, že ačkoli jsou věty kratší a poměrně jednoduché, použité výrazy jsou pestré.
Mému mláděti se žabáci zamlouvají, takže časem jistě sáhneme i po dalších dílech.

JulianaH.
24.01.2020 5 z 5

Kvak a Žbluň mají pozoruhodný potenciál okouzlovat lidi a získávat si je na celý život. Připojuji se k vděčným čtenářům. Ohromně jsem se radovala, když jsem na žabáky narazila v maturitní otázce o dětské literatuře: do kánonu jistě patří. Oceňuji také výběr zvířátek. Malí čtenáři by si snad mohli odnést závěr, že žába není žoužel, po které lze bezstarostně házet kamením.

Půjčila jsem si žabáky kdysi o prázdninách u babičky, poněvadž v mém pokoji byla polička plná knih z otcova dětství. Neskutečně mě bavili. Ilustrace pana Lobela příběh krásně doplňují a přispívají k milému dojmu z knížky. Čili anotace má pravdu, když ji popisuje slovem hřejivá.
Navíc je vtipná: ještě teď, ve dvaadvaceti, jsem se u ní smála nahlas. Loeblova komika je prostě geniální: Žbluňk v pruhované koupací soupravě; Žbluňk hrající semínkům na housle; Žluňk, který neběží za ulétnuvším seznamem věcí, které má dnes udělat, protože běžet za seznamem není na seznamu. Geniální.

PS. Kdo v mém okolí řekne, že žabáci jsou homosexuálové, dostane do zubů! :) Je to nádherný příběh o přátelství, žádná romance.

Aknel26
16.11.2019 5 z 5

Moje srdcovka z dětství – a teď i synova.

Avila
24.07.2019 5 z 5

Krásná dětská kniha. Jedna z mých prvních které jsem si sama přečetla...

Karča.K
10.01.2019 4 z 5

Výborná kniha pro malé děti, angličtinářským začátečníkům doporučuji i její anglickou verzi.

Tomášek2019
09.01.2019 5 z 5

Moje úplně první knížka, kterou jsem si přečetl sám v první třídě :-)

HancaB82
12.08.2018 5 z 5

Kvaka a Žbluňka jsem jako malá měla ráda. Nyní jsem jej přečetla mému synovi. Do ruky jsem si vzala jeho plyšovou žábu zelenou,ktere jsme dali jméno Kvak a do druhý ruky jsem si vzala druhou plyšovou žábu do hněda a tu jsme pojmenovali Žbluňk a takto jsme četli vyprávění Kvaka a Žbluňka. Příhody žabaku by se mohly být i divadelním představením. Moc hezky napsané. Doporučuji!

Akademik93
26.04.2018 5 z 5

Jako malý jsem Kvaka a Žbluňka miloval. Skvělá kniha pro děti s nádherně nakreslenými ilustracemi.

Garra
08.04.2018

Moje oblíbená kniha v dětství.... a teď už i synova.

Hanačka1976
28.11.2017 5 z 5

Nejdivnější příhody, jaké jsem četla. Dětem ale rozvinou fantazii jako máloco. Oldschoolová kresba je parádní a ty průpovídky vtipně přeložené.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Zvláštní pohádky s moc hezkými obrázky, navíc ještě obohacené velkými písmeny, což je pro malé dítě opravdu plus, mohu jen říct, že se mi dobrodružství dvou žabáků jako malému špuntovi velmi líbily...

Calinda
25.10.2017 5 z 5

Četla jsem já, četly i mé děti a počítám, že budou číst i vnoučata... Všechny díly s žabáky jsou super.

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Já tady tu knihu, respektive celou sérii, musím dát. A víte proč? Protože to byla první kniha, kterou jsem kdysi dávno jako dítě přečetla a po xx letech se to stejné opakovalo u mého syna a posléze mé dcery. Za mě prostě absolutní TOP, co se dětské počáteční literatuty týče.

Atlantis
09.06.2017 4 z 5

Milá knížečka s někdy až britským humorem (viz plavky). Ocenil bych lepší rozlišení postav, Kvak ani Žbluňk postrádají silnější charakterové vlastnosti.

havranice
07.05.2017 5 z 5

Všechny knihy o Kvakovi a Žbluňkovi jsou super. Dá se číst dětěm od 3 let - sice nepochopí všechny pointy a roviny humoru, ale pochopí dost. Kniha je psaná velmi jednoduchýn jazykem, v krátkých větách, každý příběh je tak na 5 min.max., přitom to ale fakt má styl, pointu, humor, poučení. Má to v sobě také velkou laskavost. Je to jakoby vícevrstevné - dítě to ve 3 letech pochopí nějak a stačí mu to ke štěstí a pobavení, v 5ti letech to pochopí ještě trochu víc a v dospělosti ještě jinak. Což je na tak jednoduchoučké a krátké příběhy prostě super. Když knihu čtu, je chytlavá pro všechny mé děti - 3,5,a 9 let - všechny rády poslouchají, všechny je to osloví a pobaví. Není to žádná těžká filozofie, ale mnoho psychologických fenoménů v lidském životě je tam ukázáno velmi trefně a vtipně (když se někdo bojí, že něco bude trapné, a nechce, aby si toho někdo všiml, začne se chovat právě tak, že to tu pozornost vzbudí..., nebo naše snaha mít pevnou vůli a nepřejídat se a absurdity, které to mohou provázet..., nebo obsese z toho, dělat si přesný plán a pak ho plnit). Miluju také tu krátkost příběhu - při únavě je to super a pokud má člověk naopak trochu energie, může dát celou knihu na jeden zátah. Jsou to také nepřekonatelné knihy jako první čtení pro prvňáčky - fráze se tam opakují, text je velmi předvídatelný, takže dítě rychle získává dobrý pocit, že mu to čtení jde.Vřele doporučuju!

Greengrass
24.01.2017 5 z 5

Velmi příjemná knížka. Se synem jsme ji přečetli během jednoho večera, nemohli jsme přestat číst ty milé příběhy. Moc nás bavily i poučily, určitě se s žábáky znovu sejdeme!

mala.katka
10.12.2016 5 z 5

Toto je perfektní dětská knížka, četla jsem ji malé sestře a později synovi....roztomilé, vtipné příběhy....to musí děti pobavit.

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Moje srdcovka. Miluji tu knížku, je krásná, veselá, milá. Moc mě bavilo číst si příběhy kamarádů Kvaka a Žbluňka.

zichisek
18.08.2016 5 z 5

Četla jsem dětem ve školce při spinkání. Hezké krátké příběhy. Velké písmo pro začínající čtenáře. Krátké a srozumitelné věty. Přidávám k seznamu knih pro dceru, která jde teď do první třídy.

přátelství pro děti zvířátka žáby dětská dobrodružství

Arnold Lobel
americká, 1933 - 1987