Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12374/bmid_kvak-a-zblunk-jsou-kamaradi-8g2-12374.jpg 5 380 63

Kvak a Žbluňk série

Úsměvné a hřejivé vyprávění o dvou kamarádech, zeleném žabákovi Kvakovi a hnědém ropušákovi Žbluňkovi potěšilo čtenáře nejen v zemi svého vzniku, ale i u nás (včetně dalších pokračování). Kdo by si tedy znovu rád nepřečetl o drobných příhodách a patáliích, které potkaly oba přátelé, když se na jaře probudili ze zimního spánku. Třeba právě o tom, jak hledali ztracený knoflík, jak se koupali v řece, jak pěstovali květiny či jak statečně utíkali před draky a obry. Prolínání fantazie s realitou umocňuje kouzlo této milé knížky, která je přímo stvořená pro začínající čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Frog and Toad are Friends , 1970

bublina84
14.05.2016 4 z 5

Dobrá kniha pro začínající čtenáře. Příběhy krátké a zakončené vtipnou pointou. Oba žabáci jsou rozumově na úrovni malých dětí, proto se v nich děti najdou. Jedná se o překlad z angličtiny, tak se kniha může chvílemi zdát strohá a taková "bez emocí" ale rozhodně je výchovná. Četla jsem ji jako dospělá, v dětství jsem ji neměla. V mé knihovně má své místo ale srdcovka to není.

bara9550
29.04.2016 5 z 5

vzpomínková kniha, kterou jsem četla jako jednu z prvních.
mezi ně patřil medvídek pů, doktor bolíto a pučálkovic amina. zkrátka, skvělá knížka. Ráda vzpomínám

edith79
10.04.2016 5 z 5

Další moji dětští hrdinové. Četla jsem knížku pořád dokola a dokola. Nádherná vzpomínka.

Lucissia
25.03.2016 4 z 5

Mně se kniha nelíbila už v dětství a nedokážu ani pořádně říct proč. Možná ti žabáci, možná ilustrace... Nicméně jsem ji teď přečetla synovi a jeho zaujala, takže hodnocení dávám mezi. :-)

Jujanda
26.02.2016

Dceři se knížka moc líbila, ani jsem ji ke čtení nemusela moc nutit-).

monika7171
08.02.2016

Vzpomněla jsem si na ni při hledání nejoblíbenější knihy mého dětství. Dodnes ji mám v knihovně a když ji občas zahlídnu, musím se pousmát. Potěšilo mne, že se znovu objevila v knihkupectví.

dagmar5477
06.01.2016 5 z 5

Nejmilovanější dětská knížka, kterou miluje i dcera.

livres
06.01.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská knížka.

anetka.repova
13.11.2015 5 z 5

Moc pěkné přátelství Kvaka a Žbluňka :)

vildoff
23.07.2015

hezky BI

jaja1989
21.04.2015 4 z 5

Oblíbená dětská kniha mého bratra asi jediná, kterou kdy přečetl:)

Peter.Melon
30.03.2015 3 z 5

Tuto knihu mě a bratrovi četla jako dětem máma...

bibi.r
31.01.2015 5 z 5

Prostě klasika, která nepostrádá styl a humor.

iva23
24.11.2014 5 z 5

Přečteno s mojí prvňačkou za jeden den, hezky na střídačku - jeden příběh ona, jeden já, a nemohly jsme přestat, dokud jsme nepřečetly celé.

schizmo
18.11.2014 3 z 5

Z dnešního pohledu už to nedokážu nějak objektivně zhodnotit, ale jako kdysu jsem to celkem baštil, i když jsem už nepatřil mezi nejmenší :)

Enmea
21.09.2014 5 z 5

Na tom jsem vyrostla :-) :-D

ponrepo
10.09.2014 5 z 5

Kouzelné. Koupila jsem ji pro své děti, ale sama jsem si ji taky ráda přečetla. A doporučuji.

Looka2
12.05.2014 5 z 5

VŠECHNO JE JEDNOU POPRVÉ.

radynka
02.04.2014 5 z 5

Jako malá jsem tu knížku milovala. :-) kdysi jsme všechny dětské knihy věnovali, ale dnes jsem na ni narazila a musela si ji hned objednat znova :-D

EDIT: Tahle knížka je prostě boží!!! Podle mě nedělá z dětí malé blbečky, ale je to prostě miloučké povídání o jednom obrovském přátelství. Doufám, že se jednou mým dětem bude líbit stejně jako mně. :-)

Eneo
01.04.2012 5 z 5

Dlouho mi ležela v knihovničce a prášilo se na ni - byla ještě snad po mamince a takové knížky mě v útlém věku moc nelákaly. Pak jsem ale byla nemocná a někdo mi ji předčítal - od té doby jsem na ní nemohla upustit, miluju kapitolu s knoflíkem :)

přátelství pro děti zvířátka žáby dětská dobrodružství

Arnold Lobel
americká, 1933 - 1987