Kurátor

Kurátor
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498955/bmid_kurator-F89-498955.jpg 5 616 616

Washington Poe série

Ak si myslíte, že ste to rozlúskli, ste presne tam, kde vás chce mať Sú Vianoce a sériový vrah zanechá v rôznych častiach Cumbrie vystavené časti tiel. Na každom mieste činu sa nájde zvláštny odkaz: #BSC6. Washington Poe z Národnej kriminálnej agentúry a Tilly Bradshawová čelia prípadu, ktorý nedáva zmysel. Prečo dostali niektoré obete anestéziu, zatiaľ čo iné zomierali v mučivých bolestiach? Prečo ich jediný podozrivý popiera to, čo mu môžu nezvratne dokázať, ale priznáva sa k veciam, o ktorých ani nevedeli? A prečo si všetky obete vzali pred tromi rokmi v tom istom čase v práci dvojtýždňové voľno? Keď sa s Poom spojí agentka FBI, ktorá sa dostala do nepriazne svojich šéfov, prípad naberie ešte temnejší spád. Agentka si totiž nemyslí, že Poe hľadá sériového vraha. Vraždy má podľa nej na svedomí niekto oveľa, oveľa horší. Muž, ktorý si hovorí Kurátor.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Curator , 2020

ka.dudk
03.04.2022 5 z 5

Třetí díl série a opět nezklamal.
Napínavé čtení až do posledních stran. Každá kapitola končí tak, že nemůžu přestat číst :-).
Tilly je prostě skvělá :-).
Nečekané rozuzlení a zajímavý konec.

Areska7
24.03.2022 4 z 5

Poa a Tilly zkrátka zbožňuju :-) Za mě tedy bylo zatím nejlepší Loutkové divadlo, do Kurátora jsem se nějak nemohla začíst , ale pak mě bavilo vymýšlet, kdo jím je a co za tím stojí. A jako vždy jsem se mýlila :-) Celá série patří mezi nejlepší.

uzivatel42014
20.03.2022 5 z 5

Kurátor nejlepší díl za mě top

Kateřina259
14.03.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Těším se na další díl.

Veron1ca
14.03.2022 4 z 5

Třetí autorova kniha je v mém hodnocení na druhém místě, protože Černé léto se mi bohužel líbilo nejméně. Děj byl velmi zamotaný, ostatně jak už v knihách od autora bývá. Závěr mě překvapil, nemyslela jsem si, že Poe, který sice má svoji hlavu a dělá si vše po svém, by byl schopný něčeho tak chladnokrevného. Ovšem když jde o přátele, jsme asi všichni schopni udělat cokoliv. Zrovna Tilly mě velmi překvapila tím, že vylezla že své bubliny, aby pomohla příteli, navzdory tomu, že to bylo v nebezpečném terénu. Neskutečně ji obdivuji! Každopádně bych na začátku knihy nebo v popisu uvedla, že titul není vhodný pro nastávající, čerstvé nebo citlivé matky. Nejsem vůbec matka a i tak to pro mě bylo těch pár stránek dost náročné čtení. Ale autorovi to nevyčítám, jeho úkolem je čtenáře šokovat.

Ještě bych ráda uvedla malou stížnnist na autorovy absence přímých odpovědí.
Ilustrační příklad:
''Co se stalo, Tilly?'' zeptal se Poe.
Tilly mu všechno řekla.
A tím se úplně změnil jejich pohled na případ.
KONEC KAPITOLY aneb počkejte si na další stránky.

P. S.: Příště trošku víc Edgara, prosím!

MonaR0se
13.03.2022 5 z 5

Na to, ako som kedysi milovala kvalitné detektívky, ich teraz čítam žalostne málo. Nejako ma prestalo baviť, že sú všetky v podstate rovnaké a takmer nič ma v nich už nedokáže naozaj prekvapiť či šokovať.

To sa ale netýka série od M. W. Cravena. Je síce pravda, že vraha som uhádla dopredu zatiaľ v každej jeho knihe, no spôsob akým svoje detektívky píše, je úplne perfektný. Jeho príbehy sú podmanivé, zamotané, temné, mrazivé a najmä veľmi chytľavé a neskutočne ma bavia.

Kurátor je v poradí už tretí diel s detektívom Washingtonom Poem. Charizma toho chlapa sála z každého riadku a fakt ma baví o ňom čítať. Do ďalšej postavy - Tilly som sa zamilovala už v prvom dieli. Pevne dúfam, že v ďalšom pokračovaní dostane viac priestoru.

Táto kniha mala všetko - super príbeh, prepracovanú detektívnu zápletku, charizmatické postavy, chytľavé systematické vyšetrovanie aj akčný a nervydrásajúci záver. Celú sériu jednoznačne odporúčam všetkým nadšencom kvalitných detektívnych trilerov. Verím, že si ju zamilujete podobne ako ja.

jarin58
12.03.2022 4 z 5

Příběh super,jen ten závěr trochu přitažený za vlasy.Přesto stojí zato si jej přečíst.

intelektuálka
10.03.2022 4 z 5

Uvítala jsem návrat k této dvojici - Poe s bystrou intuicí a Tilly s matematickými schopnostmi ....

A utor dokáže zaujmout - a rozvíjí zde drama s nečekaným koncem ....

Téma kurátora se opravdu ve světě objevilo .... a dálková manipulace s člověkem je varováním ....

Je to dobře sepsaný příběh s mnoha překvapeními - a to závěrečné knihu vygraduje ....
doporučím.

Andrea7272
08.03.2022 5 z 5

Tedy to byla jízda !!!! Konec úplně nečekanej, ale naprosto skvělej , no to nevymyslíš :-) Poe s Tilly bezva parťáci , miluju je !!!! Steph mi tedy hodně překvapila , že v jejím stavu toho tolik zvládla…… nebudu prozrazovat , zkrátka do toho musíte jít a přečíst , stojí to fakt zato!!!!!!!

Kira283
03.03.2022 5 z 5

Příběhy Tilly a Poea jsou jedny z mála, u kterých, když se dozvím, že vyšly nové, okamžitě běžím do knihkupectví. To, že se ke čtení samotné knížky dostanu až za delší dobu, je věc druhá. Ale knihu doma prostě musím mít!

U M. W. Cravena jsem si na 150 % jistá, že nebudu zklamaná. A opět se předčil. Miluju knihy, které mě nutí myslet na plné obrátky a přemýšlet, kdo za tím vším asi může být.

Na hodnocení Kurátora stačí jedno slovo: BRAVO! :)

Dumicek
27.02.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení! Tilly a Poe jsou prostě super dvojce nejde je nemilovat..mrazivá atmosféra ke které přidává pochmurné a zimní počasí v Cumbrii doladí dílo do úplné dokonalosti. Vrah je o krok napřed před vyšetřovateli,ale to by nebyl Poe a Tilly,aby ho nakonec stejne dopadli..no a ten konec? Sakra,celkem jsem valila oči...no prostě opět super!

Anette99
21.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Po delší době návrat k poněkud nesourodé, ale skvělé dvojici Tilly + Poe. Tentokrát jde vrah po jejich šéfce, ale mrtvol přibývá, a nic není tak jednoduché, jak se zdá. Vrah je vychytralý, a dlouho je stále krok napřed před naší dvojicí. K parádní temné atmosféře dopomáhá zimní období a nehostinná příroda Cumbrie, kde se děj odehrává.

Duchoslp
19.02.2022 4 z 5

I třetí knížka byla skvělá. Washington a Tilly budou tentokrát zachránit svou šéfovou Flynn. I když se všechno zdá být jednoznačné čeká nás i pár zvratů. Super čtení

bigben
17.02.2022 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal..napnutá až do konce a odhalení celé zápletky výborné. Možná není od věci, pokud je má čtenář k dispozici, přečíst díly za sebou..a to platí nejenom u této zatím trilogie:-)

Pája699
16.02.2022 5 z 5

I třetí díl s mými oblíbenci byl perfektní. Sice pomalejší rozjezd, ale pořád to má šmrnc a šťávu. Tato série je prostě dokonalá….Krátké kapitoly vám utíkají pod rukama jak nic. Chvilku nedýcháte, místy vás mrazí. Tohle přesně od knihy očekávám. Takové to, že nevnímáte svět kolem sebe, jste přikovaní ke knize. Nestíháte uklízet, vařit, prostě okolní svět neexistuje :-D. Doufám, že se co nejdříve dočkáme pokračování. Něco mi říká, že se podíváme do Washingtonu, ale nechme se překvapit, co bude dál :-)

twiggynka
14.02.2022 5 z 5

Opět parádní příběh. Těším se na další díl, Poe, Tilly i Flynnova mě moc baví :)

WaN635
14.02.2022 4 z 5

Když jsem knihu brala do ruky, nevěděla jsem, že se jedná o pokračování série.
Abych řekla pravdu, ze začátku mi dělalo velký problém se do knihy začíst,asi 2x jsem ji odložila.
Nakonec jsem se rozhodla dát jí poslední šanci a dobře jsem udělala. Posledních 150 stránek bylo skvělých, napínavých a opravdu děsivých.
Konec mě překvapil, vůbec jsem toto nečekala. Hlavní hrdina je chytrý sympaťák, u Steph mi vadilo, jak se přepínala a bohužel musím říct, že Till mi byla lehce nesympatická a vlastně ani nevím proč.
Protože mě konec zaskočil a překvapil, sundávám z hodnocení pouze jednu hvězdičku a to opravdu za pomalý rozjezd.

Katania
13.02.2022 5 z 5

Moc povedená série. I když v tomto díle jsme už něco tušila celkem brzy. Každopádně se těším na další.

LeNÍk32
06.02.2022 4 z 5

Kurátor byl za mě asi nejslabší.
Každopádně do konce velmi napínavé a děj plynul. hrozně se mi líbí hlavní postavy všech knih hlavně Tilly. Sedí mi autorovo psaní a krátké kapitoly. těším se na další jeho dílo

Erlif
28.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Třetí kniha.... Zvažovala jsem jestli dát 4 nebo 3 hvězdy a pak možná právě kvůli samotnému závěru knížky dávám jen ty 3....
Řekla bych, že nespoileruji ale raději, svůj komentář jako spoiler označím....

Jestli nemám něco ráda, jsou to knihy, kde se na začátku stane vražda/-y a tím to končí... Nedozvíme se k nim víc a neobjeví se ani další vraždy, není tu popsané ani myšlení vraha a do příběhu nijak nevstupuje, až na konci, tam je jasné, že vrah už být musí... Takže prvních pár stran super... pak je to slabší... pak je to stále takové pořád čtivé, ale nic se tam neděje, jen pátrají... Ke konci, jak je u Cravena zvykem ta křivka akčnosti jde nahoru.... Každý rok knihu z této série dostávám jako dárek k Vánocům, já bych za tuhle sérii peníze neutrácela. A je to škoda, autor psát umí, ale....