Kumánská princezna

Kumánská princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390815/bmid_kumanska-princezna-oYN-390815.jpg 4 58 12

Julián Bakšai se kvůli otcovým dluhům zaváže, že bude sloužit hraběti Ratoldovi a jeho zhýralému synu Františkovi. Když mu hrabě po synově smrti navrhne, aby od Kumánů přivedl jeho jediného vnuka, Julián ani na chvíli nezaváhá: za odměnu mu totiž Ratold slíbil vrátit rodinné sídlo - hrad Kamenec. Krásná Kumánka Damara je hrdá, svobodomyslná žena. Po kruté zradě uherského šlechtice žije pouze pro svého syna a celé roky odmítá nabídky k sňatku. Julián je rozhodnut dodržet slib, který dal hraběti Ratoldovi, avšak Damara v něm probudí hlubokou náklonnost a lásku, a tak jí nabídne ochranu i své jméno. Jak ale dopadne manželství, jež je od počátku založeno na lži? Dokáže Damara Juliánovi odpustit a uvěří, že jediné, o co kdy stál, je její láska?... celý text

petra6315
22.07.2023 4 z 5

Taková romantická oddychovka

MonaLisa42
23.06.2023 4 z 5

Není to špatná ani dobrá kniha.
Je to běžná romantická kniha. Součástí příběhu jsou Kumáni, o kterých jsem do nynějška vůbec nic nevěděla a neznala je. Děkuji!!!

pch1976
26.12.2021 2 z 5

Nic moc, slabé, průměrné, nesmyslný guláš dědiců. Jedna postava byla padouch, pak zas na konci padouchem nebyla, ale obětí... Prostě prvotřídní guláš.

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Janka je jedna fantastická autorka. Píše knihy, ktoré vždy chytia za ❤ a neviete sa od nich odtrhnúť, kým ich neprečítate.
Pre milovníčky histórie a romantiky zároveň ako stvorená.
Žiadnou knihou od tejto autorky vôbec NIČ NEPOKAZITE.
Tak neváhajte, má na konte už niekoľko super dielok ;-)

Ana72154
28.06.2020 2 z 5

Za mě zklamání. Čekala jsem červenou knihovnu, ale trochu jinak.
Všimla jsem si hodně chyb a překlepů, což je za mě osobně mínus. Škoda

RADIN
09.06.2019 5 z 5

Julián mal na konci ťažké rozhodovanie s Ratoldom,odpustiť či nie?

daza.dt
18.02.2019 4 z 5

Čekala jsem trošku něco jiného, ale i když nejsem fanoušek červené knihovny, tak za mě spokojenost. Chvílemi trošku moc sladké, ale děj měl spád, četlo se dobře a na závěr happy end jak Brno :)

LilianaFalcon
16.02.2019 2 z 5

Tak jsem se nechala nachytat vysokým hodnocením. S korekturou textu si moc práce nedali, což vždycky dobrý dojem z knížky kazí. A i když mám historické romance ráda, tak tahle mi nesedla. Na můj vkus byly postavy moc tvrdohlavé. Přestože se toho dá hodně omluvit dobovým smýšlením, nějak jsem se s příběhem ani postavami nedokázala sžít.

Lemra794
29.01.2019 5 z 5

Moc se mi líbil děj občas psaný retrospektivně. Dodával příběhu šmrnc (proto 5* a ne původně zamýšlené 4). Kniha se nevlekla, stále se v ní dělo něco nového a zajímavého. Skvěle vykreslené prostředí Kumánské i Uherské kultury a jejich střetů.

Dodatek: 5* v bodování hystorických románů. V porovnání s knihami z jiných žánrů, bych hodnotila jinak, ale myslím, že tato kniha si jich 5 zaslouží.

alnahu
20.11.2018 5 z 5

Příběh uherského rytíře Juliána a krásné Kumánky Damary , které rozděluje jejich víra a postavení o jejich dlouholetém utrpení. Další krásný příběh od této mé oblíbené autorky ze slovenské historie.

Lee7
12.11.2018 3 z 5

Děj pěkný, ale není to můj žánr.

miriam.w
10.01.2018

Fajn kniha, prečítaná za jediný deň;-)
Kto boli Kumáni:Boli to kočovné kmene, na začiatku 11. stor. časť Kypčakov/Kumánov prenikla do Čiernomoria a na severný Kaukaz, neskôr aj do strednej a južnej Európy (Bulharsko, Krym), zvyšok ostal v Čiernomorí. V 13. stor. tzv. bieli Kumáni ušli pred Tatármi do Uhorska, kde ich aj s vládcom Kutenom prijal Belo IV. a usadil medzi Dunajom a Tisou, tam sa postupne zmaďarizovali. Kuten (1194-1223, † 1241), mal dve deti: syna Bachmu a dcéru Alžbetu, manželku kráľa Štefana V. z Maďarska. Bola predok európskych a britských kráľov.
*Otec i život ju naučili, že slová nie sú dôležité, lebo môžu klamať, dôležité sú oči a to, čo v nich je, oči hovoria vždy pravdu.

romance historické romance

Jana Pronská