Rebelka

Strhující příběh lásky ze středověkého Slovenska se odehrává na pozadí skutečných historických událostí. Kontesa Cecília ze Svätého Jura, která ovládá luk a meč lépe než rytíři jejího otce, si vynutí účast na turnaji pod hradem Biely Kameň a tomu, kdo ji porazí, přislíbí svoji ruku. Riskuje tím vlastní svobodu a nezávislost, na kterých si také velmi zakládá. Temešvárského župana Štefana z Rozhanovců krásná a odvážná dívka okouzlí natolik, že se ji rozhodne zachránit před manželstvím s mužem, jemuž jde jen o její věno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363305/rebelka-tbl-363305.jpg 4.535
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

alnahu
08. listopadu

Výborný historický román od mé oblíbené spisovatelky se mi četl dobře. Příběh komtesy Cecílie, která vládne mečem ,jako muž a účastní se turnajů .Otec by ji již rád provdal a tak mu slíbila ,že si vezme toho ,kdo ji v boji porazí. Nakonec potkala muže svého života, milovala ho a byla šťastná. Krásná romantika.

zuzana2599

Toužila jsem po trošce romantiky a historie a začetla jsem se do Rebelky.
Je to pěkná oddechovka, kterou jsem přečetla za dva večery. Dokonce jsem si vyhledala hrad Bílý Kámen na mapě a hned jsem věděla odkud hlavní hrdinka Cecílie pochází. Vydařená historická romance, budu číst i další knihy autorky.

Wow, tahle knížka více slov nepotřebuje. Naprostá bomba. Doporučuji!!

luci33

Tahle autorka se moc hezky čte. Ačkoli jsem po knize sáhla spíš kvůli čtenářské výzvě, příběh se mi velmi líbil. Bála jsem se mužatky, což jsou hrdinky, které fakt nesnáším, ale tady to bylo tak přirozené a nepřehnané, že jsem byla vážně příjemně překvapená.

Zdenda20

Je to první přečtená kniha od této autorky. Kniha by snad patřila do červené knihovny než jako historický román.

Márinka

Podle dobových pramenů jsou činy této dvojice legendární. A právě to mě na historických románech těší. Přiznávám, že ze školních hodin dějepisu typu: narodil se, kraloval, založil, vyhrál, prohrál, umřel mi v paměti mnoho nezůstalo. Zato barvité příběhy s dramatickým dějem vklouzávají do mé dlouhodobé paměti samy. Platí totiž, že co si zapamatujeme “pod emocemi”, to si pamatujeme mnohem lépe. A že těch emocí v Rebelce je!

Více v recenzi.

rebciatko

prvá kniha, ktorú som od Pronskej čítala... bola som prekvapená, že na Slovensku máme takú skvelú spisovateľku historických romancí.. :) unesená z jej štýlu písania som sa rozhodla, že ani jedna jej kniha nemôže chýbať v mojej knižnici... :)

miriam.w
26.05.2016

Výborná,ako všetky od Jany Pronskej :-)

MAXA71
05.05.2016

Cukrík, ale fajn pohodové čítanie na pozadí niektorých skutočných udalostí.