Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 959 279

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

yaja8823
03.01.2018 4 z 5

Parádní knížka, velmi zajímavá zápletka, děj se postupně vyvíjí, teprve v posledních kapitolách vám dojde, kdo je vrah..... super....

Světnadhlavou
10.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, skvěle promyšlená, velmi zajímavá. Líbil by se mi i druhý díl. Závěr hodně překvapil.

dendishek
08.12.2017 2 z 5

Stačí si přečíst popis knihy, a ten Vám stačí. Na jeho základě víte přesně o čem kniha bude a nic Vás v ní nepřekvapí. Možná tak závěr knihy, kdy se z hlavní milé a sympatické hrdinky přes noc stane vražedkyně. Nedávalo mi to žádný smysl. Nevím, zda to byl záměr autorky od začátku tvorby, anebo už nevěděla kudy kam, tak to takto ukončila. Více nechci spoilerovat, takže za mě pouze 2 hvězdy. Autorku už asi číst nebudu.

Acquenta
07.12.2017 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá, ale během čtení příběhu jsem pořád nemohla přijít na jednu věc. Když říkali, že matka stála před dcerou, aby ji ochránila a kulka pak zasáhla i matku i dceru, docela to nedává smysl. Vždyť takové 3 leté dítě sahá sotva do pasu, jak je možné, že matku postřelili do prsou a dívka měla kulku v krku ? To asi spisovatelce uniklo...leda že by matka klečela, ale i tak je to divné.....jinak celkem dobrý, akorát ten konec mi přišel přehnaný...vraha zní dělat teda nemuseli...:-/

Prateri
03.12.2017 3 z 5

Vražda pro mě zůstane vraždou a sebelepší motiv na tom nic nezmění.

FillaSFC
30.11.2017 4 z 5

Příjemná, nenáročná oddechovka s jasným a přímým dějem. I díky krátkým kapitolám se čte dobře a svižně. Hlavní hrdinka je sympaťanda a její bratři rovněž. Já se bavil, za mě cajk.

IVANA0123
29.11.2017 4 z 5

Napínavá a hodně čtivá knížka, se zajímavou zápletkou. Jedna věc mi úplně nesedla ( proto pouze 4*), ale kdybych napsala co, tak bych moc prozradila a nechci budoucím čtenářům kazit zážitek. Takže spokojenost a musím přiznat, že jsem pachatele uhodla až ke konci. Knížka určitě stojí za přečtení.
(11/17)

Audreyh
27.11.2017 3 z 5

Mělo to náběh na fakt dobrou knížku. Začala jsem číst jeden den a druhý den jsem ji dočetla, tak byla zajímavá. Líbilo se mi řešení minulosti, tajemství, ale ten konec to zabil. Nemám ráda, když se v knize stane něco tak nepravděpodobného pro normálního smrtelníka. Vražda jak vražda, ale že se učitelka sebere a v rádoby útěku před spravedlností začne podnikat věci jak v americké kovbojce, to bylo na mě přespříliš.

Nestorkea
21.11.2017 3 z 5

Mě teda kniha nenadchla. Hlavní hrdinka nijak extra sympatická nebyla, děj poskakoval jako brambory sypající se ze schodů, snaha o stehující závěr byla, ale výsledek nic moc a co se týče vraha, trochu jsem tušila, že to nebude zas až tak jednoduché. Námět by byl fajn, ale zpracování jaksi pokulhává a je povrchní. Asi už mám detektivek načteno moc a jsem mlsná.

ArwenAragorn
02.11.2017 5 z 5

Oddechová detektivka, která se velmi dobře četla. Příběh byl netradiční svou zápletkou, ale uvěřitelný, podávaný s potřebnou dávkou napětí. A pak přišel dostatečně šokující závěr.
Za mě si kniha nálepku bestseller zaslouží, strávila jsem s ní příjemné chvilky (četla se vážně jedním dechem) a byla jsem zklamaná, když přišel závěr a já se s ní musela rozloučit.

happy-smile
25.10.2017 3 z 5

Bohužel místní nadšení nesdílím. Kniha je směsicí románu pro ženu a thrilleru. Cílovou skupinou ale budou spíše čtenáři románů pro ženy, pro ty může být děj okořeněním. Pro čtenáře thrillerů/detektivek, mezi které se řadím já, je kniha až moc vztahová. Sice to bylo čtivé a nápad byl taky dobrý, ale jinak mě to bohužel nezaujalo. Přerod hlavní hrdinky na konci knihy byl až moc neuvěřitelný a do zbytku knihy moc nezapadal. Označení světový bestseller je podle mě tedy hodně nadnesené.

micha-ella
22.10.2017 4 z 5

Nalákal mě zlatý kroužek na obálce - edice světový bestseller. Každý autor detektivek či thrillerů samozřejmě usiluje o to, aby příběh byl napínavý se zajímavými zápletkami a zvraty a hlavně s nečekaným koncem. Ale tady mi děj sem tam skřípal nepravděpodobností a v závěru zcela nereálnou proměnou "staré panny" v nezodpovědnou puberťačku. Své biologické rodiče vůbec neznala a najednou by kvůli nim zahodila celý svůj dosavadní šťastný život? A její věta po vraždě - že už dlouho se tak dobře nebavila! A těch koupených a zahozených mobilů, ten snadný výběr ohromné částky peněz, koupě diamantů atd. Závěr už úplně přehnaný - vše vyříkáno a vyřízeno telefonicky. Ovšem četlo se to dobře, rychle a pobavilo.

mary-jane6009
20.10.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, dokázala jsem se v různých ohledech ztotožnit s hlavní postavou, což tomu určitě pomohlo. Já sama nejsem dobrý "detektiv", a tak jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah (pár tipů jsem měla, ale špatné). Za mě tedy děj nepředvídatelný. Část, kde Caroline utíká, se mi zdála trochu zdlouhavá, ale to bylo možná mou nedočkavostí. Knihu jsem s nadšením dočetla a bavila dokonce i mého přítele.

ufounseztratil
13.10.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale konec mi připadal přitažený za vlasy.

Booky84
10.10.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale ten konec mne hodně zklamal.

bara1447
06.10.2017 4 z 5

Začátek byl super, knížka měla rychlý rozjezd a příběh udržoval můj zájem, postupem času už mě to však přestávalo bavit. Konec mě nepřekvapil, a dal se odhadnout poměrně brzo. Ale rozhodně to bylo fajn počtení.

PaniJani
05.10.2017 3 z 5

Pro mě osobně to byla taková oddychovka. Kniha, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Četla se pěkně, ale nějaké napětí bych tam nehledala. Děj byl poměrně předvídatelný.

lenkaBajza
01.10.2017 4 z 5

Správně komentovat a ohodnotit tuto knihu je pro mne těžké. Do 3/4 jsem byla maximálně spokojená, propracovaná zápletka, prostě příběhu nic nechybělo. Ale závěr knihy, kdy vše vyplývalo na povrch...mne trochu zklamal, skončilo to prostě "nudně".
Ale i přesto hodnotím 4* a knihu doporučuji:)

barusak1
27.09.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a i když chvílemi mi přišla dlouhá, tak konec mě dostal. Knihu doporučuji

Miška.Miška
17.09.2017 4 z 5

Téma knihy mě velice zaujalo a nakonec ani neuklamalo. Příběh měl děj i spát, neříkám že kniha byla bez chybičky to určitě ne. Autorka mohla některé pasáže zkrátit a jiné zase více rozvinout. Přesto se mi kniha líbila.