Kto seje vietor

Kto seje vietor https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489733/bmid_kto-seje-vietor-XSx-489733.jpg 5 256 256

Vanja Lithnerová a jej kolegovia z kriminálky sa ocitnú pod obrovským tlakom. Musia dolapiť ostreľovača, ktorý v priebehu niekoľkých dní zavraždil v Karlshamne tri osoby. Nemajú však najmenšiu stopu ani svedkov a medzi obeťami nejestvuje očividné spojenie. Ďalšou obeťou môže byť ktokoľvek. Policajný psychológ Sebastian Bergman sa zmenil, odkedy sa stal starým otcom. Spomalil, dokonca pracuje na polovičný úväzok ako psychológ a terapeut. Jedného dňa ho však kontaktuje istý Austrálčan, ktorý sa potrebuje vyrovnať s traumami ako preživší cunami z roku 2004. Práve počas tejto prírodnej katastrofy stratil ženu a dieťa aj Sebastian. Jeho pokojný život sa tak opäť obráti hore nohami. Od vraždy v Uppsale prešli tri roky a Vanjinho kolegu Billyho stále prenasledujú temné chúťky. Onedlho bude otcom, preto dospeje k rozhodnutiu – už nikdy viac. Minulosť mu však nedá pokoj a je otázne, ako ďaleko je ochotný zájsť, aby ho neodhalili.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Som man sår , 2021

Titas9001
18.05.2022 5 z 5

Vždycky je hrozně přijemné se setkat s touto partou vyšetřovatelů, protože to obvykle bývá moc dobré čtení. Trochu jsme se posunuli v čase - Vanju mateřství zklidnilo, Sebastian si užívá klidný život mimo pátrání, Torkel propadl alkoholu a je na hraně sebezničení a Billy dál bojuje se svými démony. Detektivní příběh se mi zdál slabší, protože pachatele tak nějak tipujeme od začátku. Co ovšem odstartuje jeden ponor na dno jezera, tak to by mě ani ve snu nenapadlo a finále knihy poskytne tolik materiálu pro další příběhy a tak strhující čtení, že se už opravdu nemohu dočkat pokračování. Prý má být poslední se Sebastianem a má celou sérii završit. Jak tohle může dopadnout? Plný počet za tu dokonale rozehranou partii.

mirka2558
16.05.2022 5 z 5

Wau wau wau! Odpadla som.... Neviem ako to robia ale každá ďalšia kniha je lepšia a lepšia. Jediná chyba, že na nový diel musím dlho čakať. Už teraz sa neviem dočkať ako to bude pokračovať

janastok
13.05.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější série a opět skvělé. Napínavé, plno zvratů a ten konec. Bravo!!! Jen prosím autory, za nás dříve narozené, jejichž paměť už není to co bývala, pište, pište, pište trochu rychleji, než stačíme vše zapomenout. I když na Sebastiana se zapomenout nedá, že.

rumova_kulicka
13.05.2022 5 z 5

No, panejo! Ten konec! Ani jsem nedýchala. Kdo mě bude resuscitovat? Pánové jsou fakt mistři svého řemesla. Celou sérii můžu jednoznačně doporučit.

Asterka82
08.05.2022 5 z 5

To byla neskutečná jízda. Dokonalá série, která nemá chybu.. Teda jednu ano, nutně potřebuji, aby pánové okamžitě napsali další díl.

rozalupe
08.05.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií...a zase vynikající...

ArwenAragorn

81%

Tak to bylo NĚCO! Jak jen to autorská dvojice dělá, že každá série se Sebastianem Bergmanem je tak vynikající?
Jednoznačně doporučuji!

Zara
01.05.2022 5 z 5

Dovolím si tvrdit, že tato autorská dvojice nemá (ani v severské, ani ve světové) krimi literatuře konkurenci.

FilipHaring
17.04.2022 5 z 5

Moja jubilejna 100. prectena kniha. Hlavný príbeh bol zjednodušený čo vo mne budilo obavy, ale koniec bol napínavý a plný zvratov. Teším sa na pokračovanie s Sabine.

Sixao
06.04.2022 5 z 5

Tak to byl mazec! Zhruba do půlky mi připadalo, že jsou vrazi tentokrát nějak moc naivní a příliš snadno dopadnutelní. To jsem ještě netušila, jaký uragán čeká na dalších stránkách. Tahle dvojice autorů ze Švédska dokáže mistrovsky způsobovat čtenářům naprostý šok. Musím to teprve vstřebat. Možná jsem si mohla čtení pomaleji dávkovat, ale nešlo to jinak. Fanoušci této série to pochopí :)

ddkk
05.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé! Stejně, jako všechny předcházející díly série se Sebastianem Bergmanem.

Tentokrát je sice zdánlivě hlavní osobou Vanja, která povýšila a velí stockholmským kriminalistům, ale nedejte se mýlit, skutečně hlavní roli v příběhu hraje někdo úplně jiný. Což se ovšem odhalí až v druhé polovině knihy a celý děj nabude úplně jiné tempo. Napínavý závěr je skvělý a jak se ukáže, autoři přesně vědí, co dělají, nedávají žádnou šanci na uhodnutí úplného konce příběhu. Fakt jsem doslova zírala a začala se těšit na další pokračování, protože Kdo seje vítr je prý předposlední v sérii.

Je to prostě dokonalý thriller, kde se sice vraždí, ale netečou pověstné potoky krve. Autoři nemají potřebu přitahovat pozornost lacinými triky, neholdují žádným zbytečným drastickým a erotickým scénám, zato perfektně zvládají psychologii postav a vedení příběhu. Marná sláva, Hjort a Rosenfeldt jsou dokonalí profíci. Nezbývá, než jim zatleskat, a netrpělivě čekat jak tohle skončí!

Plný počet a vřelé doporučení.

švédské detektivky

Autoři knihy