Krysař

Krysař https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/bmid_krysar-esj-42447.jpg 4 6555 6555

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku.... celý text

p.stranska
06.10.2012 3 z 5

poslouchala jsem jí ´do ucha´ a bylo to velmi příjemné poslouchání cestou do práce. překvapilo mě, že ten příběh je jiný, než jsem ho znala...ale určitě ne horší

dark.ma93
27.09.2012

Moje oblíbená povinná četba :))

Daimon
24.09.2012

Knihu jsem si vybral když jsem si sbíral informace o této německé legendě. I když si zde autor legendu pro sebe trochu pozměnil, tak i tak mi přišla ve finálním podání opravdu jako výtečné dílko.

wiksi3
03.09.2012 5 z 5

Vybrala jsem si ji ke čtení kvůli názvu. Drastický název účel nenaplnil, ale dýchla na mě pohádková atmosféra a kniha se mi hodně zalíbila.

MissBlack
15.08.2012 5 z 5

Byla jsem překvapená, jak moc mě ta kniha nadchla. Nečekala jsem, že mě to tak vezme, ale vzalo a já se přistihla, že je mi celkem i líto, že skončila. I když na druhou stranu, udělat z toho 300 stránkový román, to asi ne, ztratila by to kouzlo a asi by se to příliš táhlo.

Tlapka
29.07.2012 3 z 5

Hodnotila bych 3,5*, kdyby to šlo. Čekala jsem trochu víc, ale nějak jsem se nedokázala do příběhu "zažrat". Možná proto, že jsem věděla, jak dopadne? Bavit mě začal příliš pozdě, až před koncem dostal spád a konec mi to všechno... no, nemůžu říct vynahradil, ale zachránil relativně kladné hodnocení této knihy.

ondra1995
22.06.2012 4 z 5

Od knihy jsem příliš nečekal, ale dočkal jsem se poutavého příběhu.

DarkFireflies
19.06.2012 4 z 5

Kniha jsem, jako mnoho dalších, četla proto, že jsem ji měla na seznamu knih z povinné četby. Každopádně, i přesto mě velmi zaujala a já se do knihy téměř okamžitě začetla. Skvělý příběh! :)

oolinkaa
15.06.2012 4 z 5

Jsem nikdo.. Krysař!! Hezky napsané, propracované osoby!! Nakonec na tom byl stejně nejlépe postižený Jargen!!

FilipGOLF
14.06.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, málo postav, ale řekne mnoho o lidech jací jsou.

Maguša
03.06.2012 4 z 5

Rozhodně zajímavá a obdivuhodná kniha a nelituju, že jsem ji četla, ale přesto to není podle mého gusta.

Titan24
29.04.2012

Knihu jsem si přečetl jako povinnou četbu, ale hrozně mě zklamala.
Ani na konci, když krysař vede obyvatele do propasti, mi jich není líto.
Je to šíleně monotónní, nenapíná, rozuzlení je nemastné, neslané.

Téjuš37
01.04.2012 2 z 5

Ke knížce jsem se dostala hlavně kvůli muzikálu Daniela Landy, ze kterého jsem byla nadšená. Pokud máte stejný důvod, do knížky se raději nepouštějte, je úplně jiná a zpracování Landy se mi líbilo mnohem více. :) Děvka Agnes, šílenec Krysař, který všechny zahubí a dement Sepp, který se zachrání jen díky tomu, že mu vše dojde pozdě.. To není můj šálek kávy, ale přelouskala jsem to celé. :)

Džizetka
18.03.2012 4 z 5

Chvíli mi trvalo,abych se vcítila do postav a cítila jejich rozpoložení.Na závěr musím dodat,že ta kniha něco v sobě má.

Gahanka
18.02.2012 5 z 5

Moc skvělé podání... Některé pasáže dost nutí k zamyšlení a odpoledne s touto knihou patřilo k mým rozhodně nejpříjemnějším :)

Gattermayerova
15.02.2012 5 z 5

Tuhle knihu miluji, konec mi vyrazil dech, vlastně jsem měla husí kůži. Kam se hrabou nejlepší hororové knihy od kinga u kterých mě nikdy ani nenapadlo se jen trošku bát. U této mi bylo tak nějak krásně smutno.

raisen
13.02.2012

Líbila se mi, i když si z ní po čase toho moc nepamatuji. Vybavuje se mi ponuré prostředí, které mi je velmi blízké, a hlavně s postavou Seppa (snad je to jeho jméno) jsem sympatizovala.

pufina
07.02.2012 5 z 5

Lituju, že má kniha pouhých 108 stran. Ale je nutno říct, že stačí "pár stran" a máme tu jedno úžasné dílo. Knihu provází nejedna moudrá myšlenka a i po těch letech je to stále aktuální..

kklarysek
16.01.2012 5 z 5

Četla jsem jí jako povinnou četbu, ale musím říct, že se četla opravdu dobře.

Rebekah
17.12.2011 5 z 5

Krysař je moje srdeční záležitost !! kdysi jsme ho poslouchali ve škole jako audionahrávku a já si u ní vytvořila takovou zvláštní atmosféru, a pokaždé co ho čtu se ta atmosféra a zvláštní pocit vrátí a to je jeden z důvodů, proč ho mám tak ráda. Také je tam nádherný příběh, bezvýhradně zbožňuji ten archaický jazyk, kterým je kniha napsaná, a Krysař (osoba) je naprosto úžasný, o Seppovi Jórgenovi ani nemluvě.... Závěrem: tato kniha rozhodně stojí za přečtení :-)