Rose pod palbou

Rose pod palbou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318657/bmid_rose-pod-palbou-QEK-318657.jpg 4 145 40

Krycí jméno Verity série

< 2. díl

Příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války. Rose Justiceová, mladá pilotka Pomocných leteckých sborů, je při letu z Paříže do Anglie v létě 1944 chycena nacisty a poslána do Ravensbrücku, nechvalně proslulého ženského koncentračního tábora. V děsivém vězení se Rose potkává s nezapomenutelnou skupinou žen, s Francouzkou, která před válkou psala uznávané detektivky a jejíž židovský manžel a tři syni byli zabiti, s houževnatou dívkou, na níž dělali nacisti hrůzné lékařské pokusy, nebo Ruskou, která lítala se sovětskou stíhačkou. A v přátelství s těmito ženami hledá Rose naději a sílu na přežití. Bude to ale Rose stačit, aby dokázala čelit tomu, co jí osud přichystal? Ve volném pokračování Krycího jména Verity vypráví Elizabeth Weinová další příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války. NEBUDU DĚLAT POTÍŽE. BUDU V POŘÁDKU. POKUD NÁM NĚKDY DAJÍ NĚCO K PITÍ, BUDU V POŘÁDKU. Víte, termín koncentrační tábor zní ve francouzštině dost podobně. Camp de concentration. Dokonce i v němčině. Konzentrationslager. Ale přestože jsem tem slovům rozuměla, nic pro mě ještě neznamenala. Skutečně ne. Stejně tak jako jméno toho místa. Ravensbrück. Zírala jsem na vysoké betonové zdi týčící se nad hlavami čtyř set shromážděných Francouzek a na kilometry a kilometry elektrického ostnatého drátu a svírala svůj batoh s oficiálním dopisem od Luftwaffe. Tu dívku vedle mě věznili devět měsíců a pořád byla naživu. Naše vojska už prakticky přešla Siegfriedovu linii. Říkala jsem si, že to nemůže trvat dlouho.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Rose under fire , 2013

rajen
12.06.2018 5 z 5

Když jsem v knihovně viděla tuto knížku od stejné autorky jako Krycí jméno Verity, okamžitě jsem po ní sáhla, protože ta patří mezi mé nejoblíbenější. Tato mi přišla o něco málo horší. Nerada srovnávám, ale prostě Verity se mi líbila víc. Každopádně i tato je skvěle napsaná, neskutečně vtáhne do děje přestože z obsahu mrazí v zádech, prostě pro mě skvělé počtení s válečnou tématikou, kterou čtu hodně. Rozhodně doporučuju.

Venny345
07.02.2018 5 z 5

Moje první kniha, která se zaměřuje na druhou světovou válku a koncentrační tábory - rozhodně nezklamala!
Krásně sespaný příběh, který mě donutil zamyslet se nad válečnou tématikou. Myslím, že se mi to v hlavě rozleželo dostatečně, jelikož se mi o tom zdál i sen.
Nemohu jinak hodnotit, než pěti hvězdičkami. :)
Vřele doporučuji!
P.S. Smekám před překladatelem všech Roseiných básní!

Šerďa2012
10.12.2017 5 z 5

Krásně psaný příběh mladé dívky, která si plní sen, a při tom zažívá největší hrůzy války. Ani zklamání v osobním životě ji nesrazilo na kolena a se svým osudem se dokáže poprat. Ukázka skutečného přátelství i pomoci poskytnuté za cenu vlastního života jsou dojemně líčeny. Kniha, kterou si s chutí znovu přečtu.

Kni-Homolka
27.11.2017 5 z 5

Úžasná knížka, Rose jsem si zamilovala už v první kapitole - to odhodlání, důvtip a tak nějak zvláštní lhostejnost a nezkaženost. Pěkně zpracované, na toto téma existuje spousta knížek a přesto autorka dokázala vymyslet další zápletku, naprosto odlišnou od ostatních. Moc jsem to prožívala, zejména v druhé části mě to pak hodně vtahlo.

AgnessN.R.
06.11.2017 5 z 5

Rose pod palbou se u mě zařadila do knih, které by si měli přečíst úplně všichni! Není to sice pěkné čtení, co se témata týče, ale historii nezměníme. A já mám pocit, že lidé zapomínají. A tahle kniha nám oživuje paměť.

intelektuálka
25.09.2017 4 z 5

Pilotka Rose je při přeletu Francie zadržena a poslána do koncentračního tábora.
Spojenectvím s vězenkyněmi se jí podaří přežít, uprchnout, ale najde sílu zúčastnit se "Norimberského procesu"?

simona5r
20.08.2017 4 z 5

Děsivý obsah, ale bohužel mě tentokrát autorka do knihy nevtáhla. Po přečtení "Verity" jsem od knihy očekávala víc.

Andrys
16.08.2017 3 z 5

Po knize Krycí jméno Verity je Rose velké zklamání. Nějak jsem se nemohla začíst, vadily mi její či jiné básničky, byly pro mě rušivým elementem. Nechápu, proč zrovna ona měla být ta důležitá. Víc by mě zajímaly názory/myšlenky Lissette, Karoliny nebo i Anny.

Princezna22
18.07.2017 5 z 5

Kniha byla o neco málo lepší než krycí jméno VErity i když mi tohle přišlo takové miň čtivé.. Ale o to nejde dej v koncentračním táboře jsem hltala stránku za stránkou a jen koukala s otevřenou pusou a u pár stránek se třásla jak jsem měla s toho mrazení v zádech.. Je to strašné co se dělo a nesmí se na to zapomínat.. A já doufám,že už se nic takového,jako se dalo by se říci nedávno ještě dělo,nestane... Doporučuji.

surynas
18.06.2017 4 z 5

Nemám slov, kniha byla dojemná a úžasně napsaná. Rozbrečela jsem se. Po dočtení jsem si dala dvoudenní pauzu od knih, tato kniha totiž potřebovala abych se nad ní pořádně zamyslela.

lapagerie
01.05.2017 5 z 5

Po Verity jsem ráda sáhla po další knize této autorky a nezklamala jsem se. Zpočátku jsem si říkala, co se tak asi může hrdince přihodit, když je válka téměř u konce? No, zjevně se toho může přihodit ještě dost a nic dobrého. Část, která se odehrává v Ravensbrücku, je temná, zoufalá a beznadějná. Člověk si radši ani nechce připustit, že se to dělo...

ADAMILA
15.03.2017 5 z 5

Tato kniha patří k těm knihám které se nezapomínají.Mě osobně trochu vadilo vyprávění formou deníku,ale hrůzy fašistického režimu jsou popsány věrohodně .Je dobře,že se píší takovéto knihy pro mladé čtenáře.

Tanja00
22.02.2017 5 z 5

Smutné téma a citlivě napsáno, tak bych popsala tuto čtivou knihu, které mě nejen rozbrečela.

PeLin
13.02.2017 5 z 5

Mnohem lepší než Krycí jméno Verity! Kniha mě do sebe ihned vtáhla a nepřišlo mi, že by se zde nacházely nějaké nudné pasáže. Příběh Rose je velice čtivý, dechberoucí a srdceryvný. Nádherná kniha, která popisuje hrůzné zážitky, ale také nám říká něco o odvaze, soudržnosti a přátelství.

vineka
27.01.2017 1 z 5

Okometovat tuto knihu, snad ani nejde. Přijde mi divné hodnotit. Počet hvězdiček za tak hrozný obsah, bohužel pravdivý. V porovnání s triviálními problémy a starostmi, které řešíme dnes a denně, mi to nepřísluší.
Po dočtení zjistím, že na dnešek připadá v kalendáři významný den -
Den památky boje obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

JanaDor
03.01.2017 5 z 5

Příběh je plný citu, nepředstavitelného utrpení, neochvějné víry v lidskost, upřímného a obětavého kamarádství a v neposlední řadě o krutosti války.
Svědectví Rose mi místy vehnalo slzy do očí. Je to hodně procítěné a pořád se mi honilo hlavou, proč se to muselo dít. Kniha mě pohltila od začátku do konce. Pro mě to bylo silnější než v prvním díle. Je to dech beroucí, šokující a velmi vnitřně intimní. Doporučuji všem.

katynais
22.12.2016 2 z 5

zklamani. Po predcteni autorciny prvni knihy Verity, jsem byla nadsena, ale tato kniha me nedokazala vtahnout. Mozna je potreba dat mezi knihami casovy odstup

Martooni
07.12.2016 4 z 5

Silné! Přesně takovou knihu jsem hledala v knihkupectví a našla. I pres prvni "zklamání" ze je kniha určena pro mládež, kdy jsem trochu vahala, jestli ji vubec začít číst, ničeho nelituji a doporučuji. Tedy jen pro toho, kdo ma silný žaludek!
Kniha je ctiva, ma spad. Pro mne byla nejzajímavější část ta v Ravensbrücku.

ivousekk
29.11.2016 5 z 5

Právě jsem dočela a dojem je neskutečně silný. Je to úžasná kniha. Teda ve smyslu toho, jak byla kniha napsána. Zajímavě, čtivě, děj měl spád. Hledala jsem volné chvilky, abycho mohla číst dál. Skvělé mi přišlo provedení formou deníkových zápisů. Kniha je zároveň strašná. Strašná tím, čím si Rose a dalších 150 tis žen v Ravensbrücku musely projít. Bylo děsivé jen to číst a snažit si to představit.
Přesto doporučuji, stejně jako Krycí jméno Verity skvělá kniha s velice silným příběhem, která rozhodně stojí za přečtení.

cori
30.10.2016 4 z 5

Autorce se skvěle podařilo mladým čtenářkám, kterým je tato young adult určena, na osudech osmnáctileté Američanky Rose, která se díky protekci svého strýce dostane jako pilotka do Anglie, přiblížit dobu druhé světové války, nelidské podmínky a zvěrstva v německých koncentračních táborech. Kniha je psaná formou deníkových zápisků a poznámek hlavní hrdinky a jejich básní, v nichž se snažila zachytit své pocity i naděje. Velice symbolická a dojemná je báseň o šípkovém keři. Jak Rose dospívá a překonává sebe samu, tak i graduje i kniha. Závěrečná část, kdy se Rose vyrovnává s životem po koncentráku a setkává se svými spoluvězeňkyněmi, je opravdu velmi silná a dojemná a představuje vrchol celého příběhu. Ke knize jsem přistupovala trochu s despektem - Američanka píše o koncentráku a ještě je pro náctileté- to bude červená knihovna plná faktografických chyb, ale byla jsem velmi příjemně překvapená a Elizabeth Weinové vyjadřuji svou poklonu.