Krvavý lístek

Krvavý lístek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426101/bmid_krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4 296 85

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Bloodleaf , 2019

EtELINKA23
26.08.2020 5 z 5

Miluju fantasy a tohle je super. Už se těším na další díl.

fajka
20.08.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně. Samozřejmě mě nalákala obálka, tak jsem si ji půjčila a vůbec toho nelituji. Příběh byl zajímavý, čtivý a napínavý. Dokázal vás přitáhnout do různých míst Achlevu, od krásných až k těm úplně nejnebezpečnějším. Mě osobně autorčin styl psaní vyhovoval a knihu jsem si užila. Oblíbila jsem si Aurélii a Zana. Snažili se pomoct městu a vystavovali se dost velkým nebezpečím. Bylo velice hezké, jak oba dva za toho druhého riskovali. Samozřejmě v knize došlo i na smutné chvíle a u těch ukápne nějaká ta slzička. Knihu hodnotím jako velice povedenou a těším se na další díl.

Didyme
15.08.2020

Na tuto knihu jsem se velmi těšila. Miluju fantasy a tohle je tedy vážně něco fantastického. Kniha je velmi čtivá, někdy byla s předvídatelným dějem, ale jinak napínavá. Opravdu ji mohu jen doporučit.

zaandulee
13.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Tuto knihu bych si asi jen podle obsahu nepřečetla. Je to můj žánr, je slíbená i láska, ale tak nějak mě to dle popisu nenadchlo. Avšak na internetu jsem často narazila na recenze typu, že je to ukázková fantasy kniha, většinou to všichni hodnotili kladně, tak jsem si řekla, že se do toho taky pustím, i přes moje výhrady.

Musím říct, že toho nelituji. Kniha je skvěle napsaná, má zajímavý příběh, je zde spoustu zvratů, akce a hodně krutosti. Autorka nešetřila smrtí a vraždami, což je na jednu stranu dobře, protože se mi nelíbí knihy, ve který jako zázrakem, téměř všechny důležité postavy přežijí, i když je jen malinká šance, aby to tak opravdu dopadlo.

Hlavní hrdinka mi přišla docela sympatická, byla odvážná, obětavá a spravedlivá. Milostná linka mě až tak moc nenadchla, mohlo tam toho být více, ale moc romance jsem si od toho stejně neslibovala, takže jsem nebyla zklamaná. Hlavně proto, že jsem se dočkala vyznání lásky. ♥ Musím říct, že příběh byl velmi nápaditý a sedl mi. Musím také pochválit nádhernou obálku, kterou kniha má, a která nám tak dává lepší představu, jak takový krvavý lístek vypadá.
Zrovna jsem zjistila, že se bude jednat o trilogii, takže si chystám přečíst i ty další díly. Jen doufám, že to autorka nijak nepokazí, protože jsem si četla obsah 2. dílu a něco mi na něm nesedí - hlavně to, že její snoubenec zahynul na lodi?! - to nám jako prozradili něco tak důležitého hned v popisku knihy?

wezz
12.08.2020 4 z 5

Připomnělo mi to dobu puberty kdy jsem takovéto knihy hltala. Pěkná fantasy. Chytlo mě to, přečteno jsem měla rychle.

annes
07.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Docela dlouho sem přemýšlela, co mám vlastně napsat...
Začátek knihy byl pro mě trochu "nepříjemný", protože mi to přišlo jako vykrádačka pohádky Husopaska (původně Grimmové, já osobně mám velmi v oblibě verzi z roku 1989) - princezna Aurelie, klisna Falada, tři kapky krve na kapesníku/šátku, zaslíbení princi z jiného království, falešná princezna, princezna jako obyčejná dívka, svět s kouzly, doprovod strážného,...ALE
svět do kterého autorka tyto věci zasadila si mě rychle získal! Knihu jsem přímo hltala a hledala chvilky mezi běžnými činnostmi, abych si přečetla alespoň stránku! Celkové pozadí děje - tedy svět a historie byly pro mě rozhodně zajímavé a poutavé. Navíc mi přijde díl ukončený, takže mě asi moc netrápí, že si na další budu muset počkat. Ale rozhodně se na něj těším ;-)
Pro všechny, co mají rádi u knih rychlý spád, svět s magií a sympatické postavy.

Starlet
30.06.2020 5 z 5

Krvavý lístek je jedna z knih, které se opravdu může považovat za FANTASY, byl to nádherný příběh s nádherným prostředím a úžasnou magií. Ze začátku měl příběh náběh na jednu německou pohádku, stejný osud princezny i koně, ale upřímně mi to nijak nevadilo, bylo to tím zajímavější, a tato verze se mi líbil mnohem více. Ze začátku jsem měla strach z milostného trojúhelníku, ale moje obavy byly předčasné.
Příběh byl velice zajímaví s ohromnou dávkou magie, akce, intrik, tajemství. Knížku jsem relativně nepustila z ruky, bylo to úžasně čtivé a hltala jsem každé slovo, které bylo napsané. Nebyly tu žádné vycpávky děje a příběh šel jen pořád kupředu. Měla jsem tu jen jednu věc, která mi ze začátku moc nevadila, ale postupem….no mi to prostře začalo vadit. A to jak průzračné byly hlavní postavy. Myslím si, že každý kdo už má načtenou nějakou tu knihu, poznal hned na začátku kdo Zane doopravdy je.
Jinak to byl naprosto nádherný příběh, až na jeden neduh, jsem si knihu opravu užila a pokud se někdo rozhoduje, jestli si Krvavý lístek přečíst, rozhodně doporučuji. Pokud milujete magii a krev, vřele doporučuji.
Pobrečela jsem si, zanadávala si, zamilovala se.
Byla to prostě pohádka

Skippka
28.06.2020 5 z 5

Přes mé počáteční rozpaky se děj rozjel a knížku jsem neodložila. Zajímavý svět, promyšlený příběh. Párkrát jsem i zaklela :) Tentokrát mi sednul uzavřený konec.

Damonka12
21.06.2020 4 z 5

4,5 na knihu jsem se ani moc netěšila, ale po přečtení jsem z ní byla nadšená, miluji knihy kde se odhalují tajemství.

HellGrull
21.06.2020 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. I přez hodně předvídatelný děj a počáteční nesimpatie vůči hlavní hrdince se mi kniha libila. Hlavní hrdinka se casem vypracovala do silné osobnosti a Zan noc si budem povídat opet další z hrdinů co si nasel misto v mem srdci. Jen doufam ze v druhem díle (a dalších) z nej nebude zase slaboch nebo jinak se charakterove pokazí.

ydnac
19.06.2020 4 z 5

Odpočinková kniha, která mě bavila, ale fantasy už jsem četla lepší a proto ubírám hvězdu.

andrejci
16.06.2020 5 z 5

Čekala jsem něco trošku jiného. V jistém ohledu jsem proto byla zklamaná. Potom mě, ale zklamání přešlo. Začalo to být zajímavé. Postavy mi byly sympatické. Některé věci se dali přepokládat a pár věcí zase ne. Někdy jsem se tam trošku ztrácela, ale to bylo stylem psaní autorky. Jsem zvědavá o čem bude další díl. Vůbec bych neřekla, že to je na další díl. Dala bych tam tak 4,5 hvězdičky. Dávám 0,5 hvězdičky za obálku.

Artep5244
14.06.2020 5 z 5

Krvavý lístek je kniha, která by podle mě ani nemusela být součástí knižní série. Příběh je hezky rozdělený a ucelený. Autorka má zde vyřešeno vše, co je potřeba k tomu, aby měl čtenář pocit, že příběh opravdu skončil. Neponechává otevřený konec či nevysvětlené některé důležité skutečnosti.
Oceňuji vytvoření nového neokoukaného světa, barvité vykreslení situací a samozřejmě napětí, které jsem pociťovala hlavně v závěru knihy, kdy bych opravdu nedala ruku do ohně za to, jak příběh dopadne.
Při čtení knihy jsem místy pociťovala velice zvláštní emoci, jako když se člověk vrátí na místo, které je pro něj z nejakého důvodu významné. Některé pasáže jakýmsi způsobem z ničeho nic vyšťouraly z mojí mysli vzpomínky na místo, které jsem v minulosti navštívila a doteď ho považuji za záhadné a tajuplné.
Krvavý lístek je pro mě knihou, která vyvolává vzpomínky.

luca321
09.06.2020 4 z 5

Pořád jsem měla pocit, že jsem na začátku knihy, i když jsem byla už za polovinou. Některé pasáže mě moc nebavily, ale jinak musím říct, že to je opravdu vydařená kniha. Zajímavý příběh s naprosto úžasným koncem.

CatherineBarton
08.06.2020 3 z 5

Zajímavý příběh

janca6129
22.05.2020 3 z 5

Obálka se mi líbí... I to, jak pojala autorka magii a ucházející propracovanost historie. I když by to zasloužilo ještě víc rozvést. Hodně. Postavy mi přišly strašně ploché, nedokázala jsem se do nich vůbec vžít. Ani je nedokážu charakterizovat.

Chyběly mi i popisy. Ať si říká, kdo chce, co chce, pro zasněného čtenáře, jemuž při čtení fantazie běží na plné obrátky, jsou důležité. Vůbec jsem si nedokázala představit ani ň. Aurélii, Achlevy, nic. Takový nijaký svět...

Romantická vložka mi přijde urychlená, bez emocí... I když je pravda, že asi ve dvou okamžicích v příběhu mi slza ukápla (ne však v té romantické linii). Tím však veškeré vcítění se končí...
Stejně tak příběh. Plochý, chvílemi nepromyšlený, zasloužil by hodně rozvinout, trochu si pohrát s jazykem... Přitom to má takový potenciál! Takže za mě docela zklamání. 81 % je docela dost na takovou jednohubku.

wotana
15.05.2020 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale potom už to chytlo grády a nemělo to chybu. Za mě 4,5*.

Regom
06.05.2020 4 z 5

Největší devizou téhle knihy je promyšlený svět. Jinak má kniha trochu pomalejší tempo, ale stojí za to vydržet.

Red-haired
26.04.2020 3 z 5

Kniha se může mnoha lidem určitě líbit, má zajímavé téma, propracovanou historii daného světa a originální magii, jen mně osobně tam chyběly aspekty, které v knihách potřebuji. Prvních 100 stránek jsem se opravdu nudila a do čtení se nutila, poté se příběh pěkně rozjel, ale chyběla mi v něm propracovanost postav. Hlavní hrdinka byla jednou geniální a jindy opravdu hloupá a strašně se divila, jaké její činy mají důsledky... Nakonec mi na hrdinech vůbec nesešlo a to při čtení není úplně dobré.
Celkově hodnotím jako průměr, protože jsem se aspoň uprostřed knihy dobře bavila, ale do dalších dílů se nemám v plánu pouštět.

Googies
23.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Knížka se četla sama, chvílemi mě až bolelo u srdce. Ale hodně věcí se dalo předvídat. Od chvíle, co Kellan "zemřel" jsem doufala v jeho návrat, že tam bude někdo, kdo ho zachrání. Teda v to jsem i doufala v případě Kate, že na poslední chvíli jí zachrání, ale to se nestalo :(. A samozřejmě se mi líbí jako pár Aurélie se Zanem. Teda ze začátku mě Aurélie štvala, ale naštěstí mě to zanedlouho opustilo.

Jakmile jsem dočetla, tak jsem si řekla, že konec je takový, že další díl ani nemusí být. Takový správný konec. Ale jak teď nad tím tak přemýšlím... Mohlo by tam být, kdo zachránil Kellana, když ten dotyčný věděl, kam ho odnést, apod.

Naštěstí druhý díl je už napsaný, tak ho snad vydají co nejdříve!!!!

magie převyprávění dívčí hrdinka

Crystal Smith