Krtek a autíčko

Krtek a autíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18341/krtek-a-auticko-18341.jpg 5 215 44

Ilustrace: Zdeněk Miler Krtek touží po autíčku, a tak se rozhodne, že si ho sestaví z hromádky šrotu... Ale přes veškerou snahu auto pořád nejede. Smutný Krteček pak objeví odhozené, polámané autíčko. Kamarádka myška pomůže jako vždy. Poradí mu, kde si má dát autíčko na klíček opravit – a pak už se krásně povozí…

sgjoli
06.01.2021 4 z 5

Krtečka mám obecně velmi ráda, ale pravda je, že řada příběhu mne baví a dotýká se mne o chlup víc než tento s autíčkem, proto "jen" 4 hvězdy.
Ale i tak je to roztomilé a graficky pořád na vysoké úrovni, to stále zůstává. Výsledné hodnocení je v tomto případě spíš otázka preferencí, co se týká oblíbenosti jednotlivých "krtečkovských" příběhů.

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Krtkovi příhody znám nazpamět,líbí se i mým vnoučatům.

Kattie
29.05.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Syn by s ní i spal, kdyby to šlo. Text je poetický a něžný. Nepřekvapilo mě, že je autorem Eduard Petiška. Myslela jsem, že bude kniha stejná s televizní pohádkou Krtek a autíčko, jako je tomu u knihy a krátkého filmu Krtek a orel. Ale kniha je jiná. Jen některé pasáže se prolínají. Kniha je milejší.

olívoil
16.02.2020 5 z 5

přečetla jsem ji tento víkend vnoučkovi před spaním...………...moc se mu líbila

Litocha
11.01.2020 4 z 5

Když měl syn něco přes dva roky, byl tenhle příběh jeho jednoznačný favorit. Dětskou hatmatilkou komentoval jednotlivé události a ukazoval, jak si Krtek dává pneumatiky na hlavu, kolem krku a dvě do tlapek.
Po více než roce a půl jsem knížku přinesla vyřazenou z knihovny a nebyla jsem si jistá, jestli o ni bude mít ještě zájem. Hned večer jsme museli Krtka zase číst. Krtek pořád zabírá. (Tolik k petraj20 - nás se krtkománie držela přes rok a pořád ještě občas ožije).

petraj30
18.09.2019 5 z 5

Nádherná pohádka mého dětství a teď je to nejoblíbenější postavička mého syna. Doufám, že nás krtečkova mánie brzy přejde

Freedomova
22.06.2019 5 z 5

U nás doma nepřekonatelná klasika - už druhou generaci :)

esfinge
21.05.2019 5 z 5

Synova oblíbená kniha. A já už ji znám nazpaměť:)

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Krtek je klasika našeho mládí a jsem ráda, že jsem si ho mohla kdy přečíst. Jakožto budoucí učitelka ve školce si ho přečtu zase brzy.

Hani77
09.01.2019 5 z 5

Tento díl patřil k nejoblíbenějším knihám mých dcer. Když byla ta mladší nemocná, četly jsme ji spolu pořád dokola a komentovaly ilustrace☺.

Metla
08.01.2019 5 z 5

Krtek pořád něco chce, nejdřív by rád kalhotky s kapsami, potom rovnou fáro. Koupila bych mu i Lamborghini, kdyby v něm vyfičel z naší zahrady a už se nevracel. Krucinál, postavila bych mu třeba raketoplán a vystřelila ho do vesmíru. Plyšový krtek už tam byl, tak proč neposlat skutečného, aby kutal chodbičky na Marsu. Nebo raději ne, Marťani by to mohli pochopit jako akt vyhlášení války a já bych se jim vůbec nedivila. Sice už díky hollywoodským dokumentům víme, jak se ubránit mimozemské invazi, stačí pořádně zajódlovat, ale všechno to související krveprolití a nepořádek s vybuchujícími mozky... ne, musím se krtka zbavit jinak. O svátcích tchán koukal na naši krtinci pokrytou zahradu, já čekala na moudré rady a on zatím básnil, jak je to krásně přírodní, ne tak nudné jako rovné plochy u sousedů. Kupodivu jsem odolala nutkání vrhnout mu talíř s cukrovím na hlavu. Asi ho v létě pozvu, ať si v tom terénu zkouší sekat trávu.
Zpět ke knížce, jako obvykle krásně ilustrované. Pamatuji, že v dětství patřil tento motoristický díl k mým oblíbeným, dceři se čtení také líbilo, proto po krtkovi hodím čtyři hvězdice za sebe a přidám jednu dětskou.

surikata246
24.03.2018 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství a po letech si ji čteme s dětmi a neteřemi.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Krteček je snad neznámější a neojblíbenější dětská zvířecí postavička. Moje byla taky. Pamatuji si, když mi ji mamka četla. I Večerníček jsem milovala.

havranice
08.05.2017 4 z 5

Je to pěkné a milé, zvlášť kluky to baví. Hvězdička dolu za to, jak je text stylizován, nějak se mi to nečte až tak dobře, jak by mohlo. Ale doporučuju.

arket
29.01.2017 5 z 5

Tak tohle je klasika. Nádherný text a ilustrace. Neznám ve svém okolí dítě, kterému by se to nelíbilo.

veronie
11.11.2016 5 z 5

Všechny knihy s krtkem jsou krásné, i tato. Příběhy jsou vždy pěkné, poučné, doplněné hezkými obrázky.

aninkamad
31.01.2016

moc se mi ta knížka líbila taková no humorná

ovpana
29.07.2015 5 z 5

Úžasná knížka pro naše nejmenší ,doplněná nádhernými obrázky. Komentáře typu kde krtek sehnal autíčko a na co ho potřebuje mě fakt pobavili......

Gabika56
25.01.2015 5 z 5

Jakože, Krtek mě dostal už jen výběrem barvy autíčka ( které, jak sice na obrázku zde nevypadá, ale v mé knížce to je krásná růžová! Takže mé hodnocení je jasný už tady v tomto bodě... ;D )
Pamatuji si ale jak jsem knihu přepisovala, překreslovala... znala jsem ji tak, že i když jsem ještě neuměla číst, tak jsem ji uměla přesně odříkat, pamatuji si, jak mamka knížku jen držela a otáčela stránky a já sama od sebe mluvila k těm obrázkům, jak jsem si to pamatovala a mamka se jenom smála, což jsem v té době nechápala :D ... Prostě parádní vzpomínky! :)

helenJJhockey
27.11.2014 5 z 5

Některé komentáře typu, kde sehnal krtek auto mě baví :D Je to knížka pro děti proboha, tak se v tom nepitvejte :) Jedna z mých nej knížek, když jsem byla malá.