Meč a ptáček

Meč a ptáček https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414598/bmid_mec-a-ptacek-Gun-414598.jpg 4 293 78

Kroniky Meče a ptáčka série

1. díl

V království Jeru byli všichni obdaření magickou mocí postupně vyvražděni krutým králem. Tento osud potkal i Mesharu, popravenou přímo před očima její dcery. Dívka přezdívaná Skřivánek je od té doby němá, a tak nemůže využít svůj dar – přetvářet pomocí slov skutečnost. Pak však do království vtrhnou ptačí muži Volgaři a Skřivánka si mladý král Tiras vezme na svůj hrad jako rukojmí, aby donutil jejího zbabělého otce podpořit obranu země. Pokud má přežít, bude muset mladá dívka najít způsob, jak nechat zaznít magická slova. A taky se vyrovnat s láskou k synovi vraha vlastní matky, který skrývá temné tajemství…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

The Bird And The Sword , 2016

marina4088
04.01.2021 5 z 5

Můj celkový dojem byl rozhodně pozitivní, bylo to laskavé, něžné a příjemné fantasy, takové to, díky kterému máte úsměv na tváři (ano, poprvé jsem se setkala s příjemným fantasy). Postavy byli lehko zapamatovatelné, drtivá většina byla příjemná, hned jste věděli kdo příjemný rozhodně nebude a opravdu do konce vám příjemný nebyl. I přes mírně předvídatelný děj nebyl nudný, byl rychle čtivý a hezký. Až mi přijde, že jsem z té knížky dojatá, hihi. Jen škoda, že většina příběhu se odehrává na hradě a není tu moc detailně popsané okolí (naopak o detailech hradu víme snad vše). 4,5*

Barča 008
22.12.2020 5 z 5

Neměla jsem téměř žádná očekávání, a možná i díky tomu je mé nadšení z knihy takové, jaké je!

denniys
04.12.2020 3 z 5

Zrovna tato kniha mě až tolik neoslovila..tak nějak všechno už někde bylo..bylo to milé počtení, dobrá relaxace, ale už zítra si ji nebudu pamatovat..a trochu nechápu o čem budou další díly a zda jsou vůbec potřeba..

LenkaPet
01.12.2020 5 z 5

Znám lepší, ale líbila se mi a určitě stojí za přečtení.

Marsí5
30.08.2020 4 z 5

Velmi pěkná kniha :-)
Zvláštní zápletka, nečekané rozuzlení, které vám ještě trochu zamotá hlavu. Knížka se četla moc pěkně, pokaždé jsem se těšila, až si ji večer otevřu :-)

Karolin77
19.08.2020 5 z 5

To byla nádherná, zamilovala jsem se !
V knize jsem nenašla ani jedno nudné místo. Pořád se tam něco dělo.
Postavy mi přirostli k srdci.
Svět se mi moc líbil. Uznávám není to moc originálního, ale mě se to líbilo.
Kniha je spíše určena pro nenáročné čtenáře, je to krásná oddychovka.
O knížce je lepší nic moc nevědět a prostě se do ní ponořit, tak jsem to udělala já a byla jsem mile překvapená.
Knížku moc doporučuji i když se nebude líbit všem. Je svým způsobem jednoduší ale krásná ❤️❤️❤️.
Moooc se mi líbila, no jo už končím s těmi pochvalamy, ale já na knížce opravdu nenašla nic co by se mi nelíbilo.
Přečtěte si ji. Jsem šťastná, že jsem si přečetla něžnou, laskavou a příjemnou fantasy knížku, která mě pohladila po duši s dobrými postavami.
5/5*

Ella161
30.07.2020 2 z 5

Za mě teda nic moc. Neurazí, ani nenadchne. Tiras mi nebyl skoro vůbec sympatický a Skřivánek (na to jméno jsem si vůbec nemohla zvyknout) mi přišla strašně slabá, neprojevovala moc své názory a závislá na Tirasovi. Ke konci to mělo konečně nějaké napětí. Tam jsem dostala pocit, že knihu nemůžu odložit, dokud nebudu vědět, jak to dopadne. V tomhle žánru jsem četla lepší knihy (třeba Holubice a Had). Tuhle knihu hodnotím jako takový průměr. Děj hezký, ale nic, co bych si chtěla přečíst znova.

Adyy
20.07.2020 5 z 5

To jako vážně? Tahle kniha byla dokonalá - typ fantasy, se kterým jsem se ještě nesetkala
Poutavý příběh, který si vážně zamiluje každý.
Hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbila a prožila příběh s nimi.

Malinali
18.07.2020 5 z 5

To je tak nádherný příběh, kvůli běžným povinnostem jsem se musela odtrhávat a přes den jsem na knihu myslela, než jsem se k ní večer zas mohla vrátit. Krásná fantasy, nenašla jsem k ní srovnání, konečně něco trochu nového...

allita99
08.07.2020 5 z 5

Krásná kniha! Doporučuji!!!????????????

Kasana
03.07.2020 3 z 5

Celkem jsem tuhle knihu četla dvakrát. Napoprvé se mi neskutečně líbila. Ona je sice hodně předvídatelná ... ale! Nikdy jsem nečetla něco, co leží v obchodech vedle YA (i když evidentně to YA není, nenechte se mýlit), kde hlavní hrdinka je dvacetiletá, němá holka. A i když je očividné, s kým nakonec skončí, má to dost rychlý průběh a některé části byly až nechutně divné (bylo by zajímavé, jak by reagovala naše církev o modlitbách, kde se mluví o mužském semenu). Tohle bych asi nedoporučila číst slečně, které je maximálně patnáct šestnáct let. Jako jo, nepopírám, na poprvé se mi to strašně líbilo.

Po druhém čtení už jsem tedy z toho tak nadšená nebyla. Skřivánek je plochá (osoba), jediná zajímavá věc je, jak je nadšená z toho, že se učí číst a psát. Ale jinak nijak zajímavá. Král nemá taky příliš mnoho osobností, ale jeho postava je vylepšena nutkáním splnit své vladařsko/mužské povinnosti (pokud netušíte, co tím chci říct, nezoufejte, já sama nevím, jak to popsat, ale jinými slovy: mít syna). On ani ten svět nedává moc smysl, není vůbec popsán a to je něco, co mi strašně vadí. A bohužel, ani postavy to nezachraňují. I ten styl, kterým je to napsáno; musela jsem si na to tedy dávat pozor, ale ten příběh není lineární. Jasně, čtenáře upoutáte, pokud ukazujete jenom ty zajímavé části, ale tady se děje scéna, pak se v další kapitole řekne, že uplynulo několik dní a BUM! další zajímavá věc. To nelze jednu scénu rozdělit do více kapitol a udělat to tak, že já jako čtenář čtu příběh a ne něčí deník?

Celkově na závěr: příběh není ve výsledku originální, postavy taky ne. Co se mi hrozně líbilo, byly jednotlivé detaily, ty byly vážně dobré a nevšední.

AniDi
02.07.2020 5 z 5

Parádní kniha, krásně a svižně se četla díky zajímavému a originálnímu ději. Prima dobrodružství. Rozhodně jedna z lepších fantasy.

spencer
02.07.2020 3 z 5

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, kvůli dobrým hodnocením. Bohužel jsem z ní trošku zklamaná. Příběh měl opravdu velký potenciál, ale byl trošku nudný. Hlavní hrdinka si pořád na něco stěžovala a celý čas trávila jen uvnitř hradu. Taky se autorce nepodařilo mi prodat tu její romanci s Tirasem a celé mi to přišlo takové nucené.
Taková průměrná fantasy, které bych dala 3,5*

nikiss76
16.06.2020 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání, jelikož autorka pro mne byla nová, ale byla jsem příjemně překvapená. Kniha mi trošku připomínala jiné knížky, které jsem už četla, ale i přesto měla v sobě značný kus originality a byla velmi čtivá. Mám malou výtku k tomu, že autorka neponechala otevřenější konec, aby nalákala čtenáře k přečtení pokračování. Určitě si ráda přečtu další díl a doufám, že se postava Kjella více zapojí do děje.

andrejci
03.06.2020 4 z 5

Tahle knížka mě hodně překvapila. Čekala jsem něco trošku jiného. Ale bavilo mě to. Co se mi nelíbilo je obálka. A to za co musím strhnout jednu hvězdičku je to, že jsem se v ději občas ztrácela a bylo to takové matoucí. Knížku jinak hodnotím kladně.

Brunnetka
14.05.2020 5 z 5

Velice pěkná knížka. Dobře zpracovaná a "neokoukané" téma. Přečetla jsem to jedním dechem a jsem fakt naštvaná, že to nemá pokračování :)

Denisa31
09.05.2020 3 z 5

Podle mě, se dalo daleko víc pracovat s hlavními postavami. Dat jim trosku více akce, tajemství a podobně. Za mě průměr.

kolacky
27.04.2020 5 z 5

Hodně povedená young adult. I když už nejsem young, užila jsem si Skřivánka, Tirase, Kjella a hlavně Boojohniho, to byl můj miláček!

Thewolfguard
15.04.2020

Kniha meč a skřivánek mě zaujala , holka co má v sobě ukrytou magii a dokáže léčit slovy co si říká v hlavě a vkládá co čehokoli , je to krásné jako by ses vcítil /a do její kůže a tu knížku nemohla přestat číst . Jsem ráda že tu knížku mám sice ještě nedotčenou , ale krásnou .

warca
14.03.2020 odpad!

Hodně špatné. Nedokázala jsem dočíst. Příběh neuvěřitelně nudný. Hlavní hrdinka dost podivná, jméno Skřivánek příšerné. Její nemluvnost mě rozčilovala. Princ příliš krotký. Vztah hlavních hrdinů povrchní a nesmyslný. Asi po padesáti stranách jsem to vzdala. Kniha mě nezaujala svým stylem ani prostředím. Zápletka se žádná nestihla objevit. Třeba se k tomu někdy vrátím, ale tohle mě opravdu nezaujalo.
Hvězdičku si ode mě nezaslouží ani jednu. Nechápu, jak to někdo může dočíst.