Vzdor - svazek 1

Feyové Vpád na Modrý ostrov se zastavil. Rugad po Nicholasově útoku přišel o hlas a nemůže velet tak, jak je zvyklý. Dobyvatelé vypálili Jahn, ale zemědělských krajů se ani nedotkli. Jeden ze sedláků - Adrianův syn Luke - se však rozhodne, že ještě není nic ztraceno a pokouší se organizovat odboj proti arogantním Feyům. Feyské jednotky zatím prohledávají podzemní katakomby a pokoušejí se zničit poslední ohniska odporu... A hledají uprchnuvšího krále, o kterém se říká, že je mrtev... Modrý ostrov: Nicholas, společně se svou dcerou Ariannou, prchá z Jahnu před pronásledovateli, aby si zachránil holý život a pokusil se zorganizovat odpor. Míří ke Krvavým útesům - stejně jako Matthias s bandou, která mu zachránila život. Krvavé útesy mají magickou moc a zdá se, že pokud má Modrý ostrov nějakou šanci, leží právě zde - v místech, odkud podle legendy pochází svatý Roca......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66709/vzdor-kroniky-fey-svazek-66709.jpg 4.516

Kroniky Fey 7.

Romány, Fantasy
Vydáno, Wales

The Resistance - part 1, 1998

Kniha Vzdor - svazek 1

alekis
08.07.2019

Nacházíme se tam, kde jsme dosud nebyli, v místech, o nichž jsme neměli ani tušení. Tři skupiny, navzájem pro sebe životně důležité, se nezávisle na sobě dostávají na svém útěku před nebezpečím do odlehlé hornaté části ostrova, ke Krvavým útesům, a zjistí, že tam žijí zajímaví, spíše až podivní lidé.
Před Feyi prchají král Nicholas spolu s Ariannou a feyskou šamankou, bývalý rocan Matthias, o němž se dozvídáme nové závažné informace, s bandou lupičů, a pravý královský syn Dar s Coulterem a Počisťou.
A zjišťujeme, že překvapením zdaleka není konec. Co to jsou Mocnosti a co jsou Mystéria? A jak to, že Dar se setkává s Diamantou, svou matkou, zavražděnou Matthiasem před patnácti lety? A jakou úlohu hraje v příběhu mladičký novic - aud Con, zachránce Sebastiana, povrženého Nicholasova syna a nálezce varinového meče? Meče, který i v necvičených rukou dokáže dát Feyům co proto?
Nezapomínejme ještě na jednu významnou postavu z příběhu: Černý král Rugad sice ztratil hlas, ale jinak nic ze své zloby, krutosti, chtivosti a touhy dostat do svého područí svoje pravnoučata, přetvořit je k obrazu svému a spolu s nimi ovládnout svět.