Podvrh - svazek 2

Podvrh - svazek 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66726/podvrh-kroniky-fey-svazek-66726.jpg 5 17 17

Kroniky Fey série

< 4. díl >

Feyové Rugar není jediný, kdo spřádá plány, jak namísto hledání cesty k soužití protivníka zničit - ani rocan Matthias se nehodlá smířit s tím, že by na trůnu Ostrovního království sedě+la feyská princezna. Vize, v níž Diamanta poprvé spatřila Nicholase, tak nakonec dochází naplnění - byla to vize okamžiku její vlastní smrti... Na poslední chvíli se Feyům podaří zahránit dítě, které Diamanta nosí, ale i oni sami jsou překvapeni dosud nevídanou věcí - předčasně narozená Arianna má schopnosti dlaka a ještě během porodu se pokouší měnit tvar! Modrý ostrov: Rocanův zákeřný úklad a následná smrt Diamanty znamená těžké ochlazení vztahů mezi palácem a Svatyní i konec nadějím na integraci Feyů. Dříve či později dojde k novému konfliktu, bez ohledu na to, že jak ostrované, tak místní Feyové mají každý jednoho z potomků krátkého svazku Nicholase a Diamanty. Rugar by rád unesl i Ariannu, ale šamanka jej znovu důrazně varuje, aby dítě nechal na pokoji. O malou Ariannu se mezitím uvolí pečovat Solanda, jediný dlak, kterého měl Rugar po svém boku...... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Wales
Originální název:

The Changeling - part 2 , 1996


více info...

Přidat komentář

alekis
30.06.2019 5 z 5

Není pravda, že jenom Feyové vládnou magií - každý z nich je ale nadán nějak jinak. Není to žádné mávání kouzelným proutkem, je to vrozená vlastnost, která se postupně rozvíjí. V tomto dílu se ale překvapivě objevují i ostrované, kteří mají blíže neurčenou magii v sobě. Je to rocan Matthias, který se vzdal pozice hlavy církve a opustil hlavní město, a Coulter, zajatec Feyů ve stínozemí, který vyrostl z batolete v pětiletého chlapce.
Coulter a Dar, syn Nicholase a Diamanty, rovněž unesený do stínozemí, se sblížili a jsou svázáni mentálním poutem. Dar má ale pouto i ke svému "bratrovi" Sebastianovi, podvrženému dítěti, stvořenému z kamene, který ho zaměňuje v královském paláci, a ke své maličké sestře Arianně, jejíž vlastnosti dlaka - člověka schopného proměny, děsí osazenstvo paláce i ostatní lid.
Rugar se pokusí Ariannu z paláce unést, s úmyslem ji využít, protože Dar se jím odmítl nechat ovládat... a skončí s pohrabáčem zapíchnutým v hlavě. Obě stínozemí se po jeho smrti zhroutí. Ještě předtím se ale podaří uprchnout dvěma zajatcům, ostrovanům. Již zmíněnému Coulterovi, o němž cenzoři kouzel tvrdí, že má budoucnost čaroděje, a farmáři Adrianovi, který byl nucen zůstat mezi Feyi jako rukojmí. Také jejich setkání s rudokapem Počisťou, který už několik let celkem spokojeně přežívá stranou Feyů i lidí, změní určitým způsobem vývoj událostí.
Každá postava v této knize je něčím důležitá, více, či méně. Jsou lehce zapamatovatelné. Každé jméno je lehce přiřaditelné. S každým dalším dočteným dílem se těším na pokračování. Je to inteligentní, skvěle propracovaný příběh.
Bezva věc, kdo miluje fantasy, neváhejte a jděte do Kronik!

KikiEli
31.03.2015 5 z 5

Málokdy člověk narazí na knihu, která se čte tak lehce. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díly... :)