Knihkupectví ztrát a nálezů

Knihkupectví ztrát a nálezů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499172/bmid_knihkupectvi-ztrat-a-nalezu-tOr-499172.png 4 153 55

Natalie se v důsledku tragédie stává zároveň dědičkou knihkupectví a pečovatelkou svého dědečka. Aby měla péči o něj z čeho hradit, rozhodne se obchod prodat. Jenže dědeček, jediný právoplatný majitel celého domu, je proti a Natalie musí chtě nechtě převzít jeho provoz. Právě díky knihám však záhy nachází nejen útěchu, ale i poznání a lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

The Lost and Found Bookshop , 2020

alzbeta4340
21.08.2021 4 z 5

Děj není v podstatě smutný, ale na "ženské čtení" má hrdinka docela obyčejné a hodně vážné starosti. Přes očekávaný dobrý konec jsem si při čtení úplně hlavu nevyčistila. Román je ovšem dobře a čtivě napsaný, tak jak už od knih Susan Wiggs čekám.

Jajiinka
17.08.2021 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Tento příběh mě velice bavil! Četl se skvěle, prostředí knihy bylo velice zajímavé a námět romantický a plný něhy k starší populaci. Co se mi moc nezdálo byla málo vyhrocená citová ztráta z přítele a milence – přeci jenom byli spolu řadu let, a i když jejich vztah nebyl idylický, určitě jí na něm záleželo. Tuto ztrátu ale naprosto zastřela ztráta matky a ztráta životní stability a jistoty. Velice se mi na příběhu líbila historie budovy a rodiny, kterou v knize pomalu odhalovali s pomocí nálezů ve zdech a sklepech. Také historické předměty, které Natalii nacházela a nalézala jejich pravé majitelé byla zajímavé zpestření příběhu. Celá kniha má vesměs jen kladné postavy, a to bylo velice milé. Co se mi moc líbilo byla výrazná láska ke knihám, doslova to z knihy vyzařovalo a byli tam skvělé odkazy na plno zajímavých knih. Romance a její zápletka byla docela předvídatelná ale ucelená a líbila se mi. Tato kniha byla plná ztrát a nálezů, a nakonec i její ztracené srdce někdo nalezl. Je to spíš odpočinková četba, která je plná naděje a lásky k rodině a okolí. Navíc nás nabádá k zamyšlení ohledně starých dobrých knihkupectví, které krachují díky novým online obchodům.

Jediné výrazné minus je obálka knihy. Naprosto dokonale si dokážu představit tu rozdílnost či různorodost střetu moderního světa a historické budovy v niž je staré knihkupectví, jak by mohla obálka krásně a lákavě vypadat. Tato je taková nezajímavá a nic prakticky neprozrazuje.

book_loverka_
05.08.2021 4 z 5

Tahle knížka byla jedinečná hlavně svým prostředím - starobylý dům s knihkupectvím ve spodním patře, regály plné knih, koutek s kávovarem a to vše nádherně vykresleno, jako kdybyste se tam doopravdy ocitli. Příběh sám o sobě má také potenciál, hlavní hrdinka Natalie se musí postarat o knihkupectví, které není v nejlepším stavu a o dědečka trpícího demencí. Jen romantická linka byla trochu slabší a předvídatelná, ale jinak to bylo příjemné čtení.

Akťavs
05.08.2021 3 z 5

je to sladký příběh s několika smutnými prvky realného života, skvělý happy end potěší. Občas se čtení táhlo, ale vydržela jsem díky sympatickým hlavním hrdinům a představě krásného prostředí knihkupectví. Mít život propojený s knihami je prostě krása.

Katerina015
01.08.2021 5 z 5

Krasny, ale nekolikrat smutny pribeh, bohuzel i o tom je zivot... Je zde vykreslene krasne knihovnicke prostredi, ktere by kazdy knihomol urcite rad navstivil... Kdo ma rad romantiku, rozhodne doporucuji k precteni

lena.o.knihach
23.07.2021 3 z 5

San Francisco. Historická budova s nádhernými detaily. Výloha plná těch nejkrásnějších vydání klasické literatury. Dluhy. Staré a zašlé trubky. Málo zákazníků.

Knihkupectví ztrát a nálezů padne jednoho dne neplánovaně do rukou Natalie Harperové. Nejen obchod, ale i celý dům má problémy, které je nutné vyřešit. Zatímco se nová majitelka knihkupectví topí ve fakturách a upomínkách, Peach Gallagher má na starosti stavební práce a rekonstruuje budovu.

Prostředí a atmosféru knihkupectví vystihla Susan Wiggsová dokonale. Měla jsem pocit, že sama chodím mezi regály, v pozadí slyším řemeslníka Peache, za pokladnou Natalii, že cítím vůni starých i nových knih a čerstvé kávy.

Příběh se příjemně odvíjel, nikam nespěchal, vše mělo svůj čas. Romantická linka byla slabší a s kýčovitým koncem jsem počítala. Ale myslím si, že obzvlášť Natalie si takový pohádkový konec zasloužila.

Zomy
12.07.2021 4 z 5

Skvěle propracovaná knížka plná odkazů na klasická literární díla - po velmi dlouhé době jsem neodolala a vypsala si některé zajímavé myšlenky. Je zde detailně vykreslené úžasné prostředí knihkupectví a kouzelného starého domu.

Přesto je na mě příběh až příliš melancholický a rozvláčný. Je pravda, že ačkoliv jsou obsažená témata existenciálně závažná, knížka nepůsobí pochmurně a rozhodně si z četby neodnesete depresi. Ovšem milostná linka je velmi upozaděná a naivní, konec je až kýčovitý. Tato knížka je více o ztrátách a vyrovnávání se s nimi, než o nálezech.

Celkově mám pocit, že už jsem to někde četla ve velmi podobné variantě a rozhodně nemám chuť se ke knížce někdy v bližší době vracet.

TheMelorry
11.07.2021 4 z 5

Z počátku jsem se obávala, aby kniha nepůsobila příliš smutně nebo beznadějně kvůli nemoci dědečka a tragické události v začátku. Ale vůbec tomu tak není. Od první strany je cítit naděje, síla a odhodlání poprat se s nepřízní osudu, ať to stojí cokoliv. Hlavní postava Natalie je velmi sympatická a nelze jinak než jí přát trochu štěstí. Přesto, že je pod povrchem skryta bolest, příběh v podstatě působí pozitivně a romanticky. Určitě za to z velké míry může úžasné prostředí starého domu a knihkupectví, do kterého by se člověk rád podíval.

Danago
29.06.2021 4 z 5

Velice příjemná knížka v níž hraje hlavní roli jedno rodinné knihkupectví a krásné mezilidské vztahy. Knížka byla příjemným pohlazením po duši. Román určený především pro ženy, určitě budete od začátku vědět, jak to všechno dopadne, přesto příběh mezi tím je nádherný.

Mandalka74
29.06.2021 5 z 5

Krásný příběh o jednom knihkupectví, o nálezech, hledání sebe sama a o lásce.

Natalii čeká v práci velká událost, povýšení. Matka se zatím nedostavila. Přítel Rick je pilotem, také nemůže dorazit. Později se Natalie dozví, že se stala havárie letadla, které pilotoval přítel Rick a v letadle byla i její matka.

Natalie se musí postarat o dědečka, který na tom zdravotně není dobře. Musí se postarat i o knihkupectví její matky. Knihkupectví na tom není nejlépe a tak chce Natalie knihkupectví i dům prodat. Dědeček je zásadně proti. Natalie se vzdá své kariéry, přestěhuje se k dědečkovi a snaží se knihkupectví i dům zachránit. Na opravy v domě najme velmi šikovného řemeslníka Peache. Při opravách se nacházejí různé zajímavé nálezy a tajemství rodiny. Natalie zjišťuje, že je jí mezi knihami dobře.

Kniha se mi velmi líbila, četla se mi dobře. Měla jsem knihu přečtenou rychle, byla jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat, nešlo knihu odložit. Natalie mi byla sympatická, prožívala jsem s ní radosti i starosti. Sympatický mi byl i Peach.
Tušila jsem jak bude příběh pokračovat, i nějaká ta slzička ukápla. Doporučuji především ženám.

V knize jsou i zajímavé citáty
"A zde je moje tajemství, velice jednoduché tajemství: pouze srdcem lze vidět správně, to, co je podstatné, je oku neviditelné."

Ivuska.09
28.06.2021 5 z 5

Krásný příběh, plný knih, něhy a laskavosti. Místy je to tak trochu pohádka, ale i já čas od času nějakou pohádku potřebuji, takže mi to ani trochu nevadilo. Krachující knihkupectví, dědeček trpící demencí a jedna žena, která musí od základů změnit svůj život. Já jsem si čtení užila.

Aires
02.06.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů je tím pravým pohlazením po duši. Nabízí od každého trochu. Romantiku, něhu, trochu tajemství, životní salta, výzvy i tragédie. Všechno tohle potká hlavní hrdinku Natálii, která se po tragické události stane majitelkou Knihkupectví ztrát a naděje. Obchod se však topí v dluzích a zachránit ho může jen zázrak. Ale i ty se občas dějí...
Příběh je pomalejší, zaměřuje se na vztahy. Úžasně popsané je pouto Natálie a jejího dědečka, který trpí stařeckou demencí a mezi prsty mu prokluzuje více a více vzpomínek. Dost připomíná podobně laděnou knihu Med v hlavě, marmeláda v srdci. Až na nešťastnou přezdívku Peach, pohádkový konec ve stylu mávnutí kouzelnou hůlkou, je to skvělý koktejl naděje, zlomených srdcí, ztraceného i nalezeného štěstí.

Medvědářka
25.05.2021 5 z 5

Kniha o lásce ke knihám, ale i ke stáří.
Když se Natalie musí po tragické smrti své matky ujmout jejího knihkupectví, netuší, že má před sebou výzvu svého života. Opustí nejen svou dosavadní práci, kde byla úspěšná, ale hlavně se vrátí do svého domova mezi knihy ke svému milovanému dědouškovi.
Knihkupectví se topí v dluzích a jako záchrana se vidí prodej. Jenže ten se nemůže uskutečnit, pokud to děda nepovolí.
Tak začíná boj o přežití, kdy je třeba dát do pořádku starý dům, rozhýbat více prodej a najít možná i poklad, který se snažil už dědoušek a jeho otec najít v dřívější době.
A kdo ví, třeba kolem chodí i láska. Vždyť je tu pohledný a hlavně nedostižný spisovatel Trevor Dashwood, kterého milují nejen děti, ale dámy v letech. Nebo i Peach Gallagher, který to umí nejen s kladivem, ale jak se ukazuje, je i sečtělý a svou malou dceru Dorothy velmi miluje. Dorothy, která je sama velkou čtenářkou a díky níž se začnou dít nemalé věci pro dobro knihkupectví.
Že role knihkupce není lehká, si uvědomuji moc dobře. Tady to bylo ukázáno ještě lépe a i když si někteří z nás představují, jak je to fajn být mezi knihami, tak je to i tvrdá práce. Ne vždy se prodejce trefí do vkusu čtenářů a ne vždy jedná tak, aby bylo vše v nejlepším pořádku. Zvlášť, když se navršují problémy i soukromého rázu.
Natalie tohle zjišťuje pomalu, ale s o to větší vervou se pustí do úkolu, co ji čeká. Za to jsme jí obdivovala a fandila jí.
Dědoušek byl úžasná bytost a jeho vztah s Natalií byl krásná ukázka toho, že i staří lidé si zaslouží úctu a lásku a ne pohrdání, kterého je na tomhle světě moc.
Trevor a Peach byli jako den a noc. Jeden pan úžasný, druhý obyčejný, ale oba měli něco do sebe a tak bylo zajímavé sledovat, kterého si nakonec Natalie zvolí.
Kniha jako taková je velmi uklidňující čtení, kde si odpočinete. Ostatně to od ní očekáváte a dostane se vám toho od začátku do konce.

Knižní střípky
22.05.2021 5 z 5

Čtení této knihy pro mě bylo balzámem na duši. A to nejen díky prostředí úžasného malého rodinného knihkupectví, ale také díky spoustě skvělých postav, které nešlo nemít rád. Láska ke knihám zde byla cítit z každé stránky, byla zde spousta krásných myšlenek, proč vlastně lidé čtou, co pro milovníky knih kniha znamená...Když bych měla na konci nějak v krátkosti shrnout své pocity, mohu říci, že mi prostě a jednoduše bylo s knihou moc dobře. A co musím ještě vyzdvihnout byl velice hezky zachycený vztah Natalie k dědečkovi, který začínal trpět různými neduhy stáří, ale Natalie mu oplácela, s velkou trpělivostí a láskou, péči, kterou jí on věnoval po celé její dětství. Jejich vztah byl velice vřelý.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Tyto
17.05.2021 5 z 5

Obálka za mě děsivá..., ale naštěstí mě neodradila !