Knihkupectví ztrát a nálezů

Knihkupectví ztrát a nálezů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499172/bmid_knihkupectvi-ztrat-a-nalezu-tOr-499172.png 4 153 55

Natalie se v důsledku tragédie stává zároveň dědičkou knihkupectví a pečovatelkou svého dědečka. Aby měla péči o něj z čeho hradit, rozhodne se obchod prodat. Jenže dědeček, jediný právoplatný majitel celého domu, je proti a Natalie musí chtě nechtě převzít jeho provoz. Právě díky knihám však záhy nachází nejen útěchu, ale i poznání a lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

The Lost and Found Bookshop , 2020

evineckY
16.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha. Je krásné mít milující rodinu a je jedno, jestli jsou v ní 2,3, nebo mnoho členů, když si umíte dát lásku navzájem . Když někoho blízkého ztratíte, je těžké se s tím vyrovnat a není pravda, že čas rány zahojí,

''Když čteš knihu, nikdy nejsi sama ''

Gabusza
19.12.2021 4 z 5

Příjemné něžné čtení s hezkým příběhem o starém knihkupectví s rodinnou tradicí, s nádechem starobylosti, u kterého si odpočinete a lehce se i zasníte :)
V knize je spousta myšlenek a citátů a jeden mi utkvěl v paměti…

“Kniha člověka nikdy nezradí, nezmění svůj názor a ani z člověka nedělá hlupáka”

Knižnítoulky
05.12.2021 5 z 5

Je velmi obtížné o této knize psát a nekopírovat výstižná slova na první záložce. Kniha je báječná, jen se o ní nějak těžko něco píše a  dostatečně vhodně se  komentuje. Čtenář dostává knihu, která je uklidňující ve své jemnosti,  ale strhující svým příběhem.

Imor
21.11.2021 4 z 5

Velmi rychle jsem se přenesla do starého knihkupectví a po celou dobu jsem si četbu užívala. Níže uvedený citát z knihy mohu jen potvrdit.
" Když čteš knihu, nikdy nejsi sama."

ydnac
18.11.2021 4 z 5

Velmi hezké, příjemné, dojemné i romantické čtení :-)
Jako malá jsem toužila být knihovnicí a teď v dospělosti by bylo mým snem vlastnit knihkupectví :-) a nejméně polovinu knih z něj mít doma :-) takže děj točící se právě kolem Knihkupectví ztrát a nálezů mě opravdu moc bavil.
Natalie je velmi sympatická a moc se mi libilo jak se starala o dědečka, své zákazníky a pochopila, že její místo není ve firmě kde má své jisté, ale že občas je dobré zariskovat :-)
Po tragické nehodě maminky a přítele to měla opravdu těžké, ocitla se v nelehké situaci.
Přála jsem jí, aby všechno dobře dopadlo :-)

" Když čteš knihu, nikdy nejsi sama."
"Vydáváme se na velké dobrodružství, pokaždé když otevřeme knihu."
"Poslouchej, jsme zdraví a máme střechu nad hlavou, máme jídlo a knihy na čtení. Máme se dobře, holčičko."

Nikola086
08.11.2021 4 z 5

Pohádka pro dospělé... Krásné oddechové čtení, ve kterém nechybí ani chvilka napětí. Dostanete se do útulného prostředí, které Vás vtáhne dovnitř a Vy si přejete být v knihkupectví.
Chvílemi to bylo dojemné, ale i smutné. Myslím si, že v knize mi nic nechybělo a příběh jsem si zamilovala a užívala každou jeho stránku.
Doporučuji pro klidné večery.

Jenny46
03.11.2021 4 z 5

Pohlazení po duší příjemné čtení, ve kterém se krásně naladíte a necháte se unášet příběhem...
Silný příběh, dojemný, emoční v knize jsem našla dobrodružství, tragédii, romantiku a pohádkový konec. Opět tady vítězí láska ke knihám .o)
Vřele doporučuji oddechová kniha, krásné citáty a myšlenky určitě zahřeje u srdíčka každou KNIHOMOLKU!!!

nina3905
28.10.2021 4 z 5

Príbeh vás upúta nielen prostredím, v ktorom sa dej odohráva teda v kníhkupectve nachádzajúcom sa v historickej budove, ale aj témou, ktorá je spracovaná v knihe. Autorka dokázala veľmi vrúcnym spôsobom opísať rodinný príbeh - lásku vnučky k starému otcovi. Kniha bola veľmi dojímavá.

Ketfl
26.10.2021 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Dojemná, ale zároveň plná naděje. Autorka má opravdu dar květnatě popsat prostředí. Děj se navíc odehrává z větší části v knihkupectví v historické budově v centru města, takže je to opravdu příjemné počtení. Jen za mě by ta romantická linka mohla být trošku propracovanější. Ale nemohu si stěžovat, byl to velmi pěkný příběh, taková pěkná pohádka pro dospělé.

Kenan
21.10.2021 4 z 5

Krásný vztah již dospělé vnučky k dědečkovi, který jí byl celý její dosavadní život oporou, a kterého stravuje jeho stále se zhoršující paměť, smrt matky, šikovný řemeslník Peach, úspěšný spisovatel, skrývající tajemství. Tohle všechno v sobě kniha skrývá. Bonus navíc je děj odehrávající se převážně v knihkupectví.
Za mně je to zdařilý romantický příběh, který stojí za přečtení.

Racík
06.10.2021 3 z 5

Příjemná kniha. Chtěla jsem něco klidného a laskavého. Nakonec se mi ale toho klidu zdálo až moc a také mi vadila některá rozporná tvrzení v průběhu knihy. Spíš mám ale pocit, že jsem knihu četla v nesprávné době.
Zkrátka - doporučuji k přečtení, najdete milé počtení. Ale mně osobně moc nesedlo -:).

ANDY28
02.10.2021 5 z 5

Moc krasné čtení

bookcase
30.09.2021 5 z 5

Pohlazení na duši. Knížky všude, kam se podíváš. A Eddie Vedder. Jo!

Šánka
28.09.2021 4 z 5

Kdo z nás by nefandil hrdince, která se snaží po tragické smrti své matky zachránit zadlužené rodinné knihkupectví a ještě se s láskou stará o svého nemocného dědečka? A možná po těch životních ztrátách se jí podaří nalézt část rodinné historie, nějaké dávno schované tajemství, nebo třeba i lásku? Kdo ví :-). Protože v životě stále něco ztrácíme, ale současně i nacházíme.....
Je to poklidně plynoucí, pěkný příběh z prostředí, které musí být snem každého čtenáře, mým tedy ano. Tak si ho užijte! Susan Wiggs takové příběhy napsat umí.

okeey
16.09.2021 5 z 5

Budu se asi opakovat, ale ráda čtu knihy s knižní tematikou.
Příběh jednoho knihkupectví a jedné ženy, kterou zasáhne obrovská ztráta a to matky a přítele. Najednou stojí před rozhodnutím, zda zděděné knihkupectví, její domov, půjde z dluhů zachránit a bude v něm žít a prodávat knihy, nebo ho prodá, ale to by znamenalo, že o střechu nad hlavou přijde i její dědeček, který v domě taktéž vyrůstal a žije. Život Natalii připravil nejeden problém, se kterým se musí popasovat.
Kniha se četla lehce, vtáhla mě do děje a příběh se mi rozhodně moc líbil, najdeme tu spoustu problémů ze života ať už s láskou nebo stářím. Rozhodně doporučuji všem na pěkný podzimní večer po dekou s teplým nápojem.

janyska13
14.09.2021 4 z 5

Tato kniha je o ztrátách a hlavně nálezech v životě jedné ženy. To že se většina příběhu odehrává v knihkupectví je třešnička na dortu. Celý příběh začíná velkou ztrátou, smrtí matky a přítele hlavní hrdinky Natalie. Ta zjišťuje, že nejen obchod prochází špatnou dobou, také že zdravotní stav jejího dědečka je horší, než si myslela. Přes veškerou snahu udržet chod obchodu se jí zdá, že jí vše padá na hlavu, doslova se i rozpadá dům. Ale v tom ji naštěstí pomůže Peach, Kladivo k pronájmu. Natalie se snaží zvýšit tržby obchodu, obepisuje různé autory, zda by nechtěly přijet na akci k nim do knihkupectví. A to se také nakonec povede a přijede jeden oblíbený dětský autor Trevor. Jak to celé skončí? Samozřejmě, že dobře...
Ze začátku jsem se sice nemohla vůbec začíst, ale postupem času jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout. A taky jsem chvílemi brečela jak želva...

Mlsnákočka
12.09.2021 5 z 5

Příjemná, romantická kniha se sympatickými hrdiny a téměř pohádkovým knihkupectvím, ve kterém by snad chtěla pracovat nejedna z nás... Susan Wiggsová umí krásně vykreslit charaktery postav a má smysl pro detail. Líbily se mi i citáty z autentických děl.

stesti.s.knihou
01.09.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů je taková ta milá, hezká a pohodová knížka, od které už podle obálky a anotace očekáváte příjemný příběh odehrávající se v prostředí k knihkupectví - a přesně to také dostanete.
Hlavní hrdinka Natalie se potýká s nelehkostmi osudu: v jeden den přijde o dva milované lidi a navíc přijde o svou těžce vydřenou pozici v zaměstnání. Vydává se zpět do rodného města, aby se postarala o rodinné knihkupectví a také o dědečka, kterému přestává sloužit zdraví. Postupně sledujeme, jak se Natalie snaží ze zadluženého knihkupectví dělat prosperující podnik, mimo jiné i její pokusy o navázání nového vztahu, který by jí v nelehké situaci mohl pomoci přijít na jiné myšlenky.
Knížka se mi líbila, ideální letní čtení, které na vás přenese atmosféru starého knihkupectví.

zaba335
29.08.2021 4 z 5

Začátek knihy se trochu hůře četl, bylo to takové hutné, menší písmenka a delší kapitoly.
Příběh se pomalu, ale jistě rozjížděl a já se s příběhem seznamovala čím dál více, až jsem byla naprosto spokojená až do konce.
Natalie je bezpochyby silnou představitelkou tohoto příběhu plného knih, jídla, přátel, kafé, naděje, lásky, historie a života.
To na knize bylo asi nejlepší. Bylo to jako ze života.
Taky se mi moc líbilo, že na příběh nahlížíme z pohledu více postav, ať už dědečka, Natalie či Peache, do kterého jsem se zamilovala hned na začátku. :)
Možná bych se vůbec nezlobila, kdyby kniha měla tak o 50 stránek méně, protože by to příběhu vůbec neuškodilo. Každopádně i tak to bylo moc super.

JessieEx
23.08.2021 4 z 5

3,5*
Byla to fajn kniha, ale...
Rozhodně by se mi líbila více, kdyby měla o 100 stran méně. Jenže tady celý příběh plyne hrozně pozvolna, například skoro celých prvních 50 stran je jen o pohřbu. Kromě současné dějové linky se hlavní hrdinka vrací do minulosti díky vzpomínkám dědečka a nálezům pozůstalostí a já nevím, nějak mě to nevzalo.
Ano, byl to silný příběh, dojímavý i milý, ale u mě asi nesplnil to, co měl.

Dost mi připomněl kombinaci nedávno přečtených knih - Knihomolský život Niny Hillove (knihkupectví v San Franciscu, kterému hrozí bankrot) a Ukradený příběh (dva muži, jeden rozvedený otec, druhý: pan dokonalý milionář, náznak milostného trojúhelníku, spisovatelské prostředí)... Tahle kniha z těch tří vychází asi nejlíp...