Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

~.Lucy.~
07.12.2013

Nevím jestli je to překladatelem, nebo autorkou, ale něco mi na tom hrozně vadilo. Už od začátku mi hrozně vadil styl psaní. Např. "Voči jsou voknem do duše" Za to bych vraždila. Jedno se sešlo s druhým a já knížku prostě nemohla dočíst, takže radši ani nehodnotím.

Kaacza
25.11.2013 4 z 5

Velmi pěkná kniha, ale čas od času se objeví okamžik, který mi připadá úplně nesmyslný, jako by to byl okamžitý nápad, který nebyl do knihy řádně zapracovaný. Je to tak na 3 a půl hvězdy, ale přikloním se spíše ke čtyřem.

Lewa
26.10.2013 5 z 5

Nádherné bytosti - Báječná kniha, avšak jsem tam našla pár chyb to mi ale moc nevadí , film naprostý propadák..

Joges
21.10.2013 4 z 5

Prostá a dobrá fantasy. Autorky mají rády knihu Kdo chytá v žitě od J.D.Salingera, což je patrné už od prvních stránek. Svižné vyprávění v ich-formě z pohledu hlavního hrdiny, vtipné dialogy, nápadité obraty, příběh s nádechem tajemna, love story, to všechno je fajn, ale když postavy jen sedí a povídají, a román se natahuje a natahuje, začne se mezi řádky vkrádat nuda.

janet1234
01.09.2013 5 z 5

Kniha nadherna, strašně se mi libi,film pekny,ale kniha lepsi,už se nemůžu dočkat Až dočtu poslední díl.

kleria
24.07.2013 3 z 5

Musím říct že mě kniha celkem zklamala, po přečtení jsem se podívala na film a ten taky nebyl nic moc. Kniha byla pro mě dost čtivá, ale ten námět mě nějak nezaujal. Čarodějnice-Zaklínači mě nikdy moc nebavily a asi se to nezmění, další díly si určitě přečtu, a vůbec nevím co od nich mám čekat, protože mi tohle přišlo celkem uzavřený a už bych ani nepokračovala :D. Uvidím třeba po přečtení dalšího dílu změním názor a třeba se mi kniha bude i celkem líbit. Když jsem byla tak celkem v polovině tak jsem doufala že třeba ještě názor změním, ale bohužel nic :/ :)). Někoho kniha zaujme, někoho možná spíše ne :)).

drobie
19.07.2013

Jednoduchá, romantická.

Shortyna
10.07.2013 2 z 5

Ohraný, dosť naťahovaný príbeh, očakávaný záver. Páčilo sa mi zasadenie príbehu do prostredia amerického juhu. Naopak pri prekážal až príliš hovorový slovník (český preklad). Také ľahké letné čítanie.

IlMagnifico
07.07.2013 1 z 5

Jedna z nejzbytečnějších a nejneoriginálnějších knih, co jsem kdy četl. Autorská dvojice tu vsadila pouze na osvědčené prvky teen romancí, nedokáže je ovšem patřičně využít a nezaujme ani nenáročným stylem psaní. Celý ten slavný "příběh," co tak učaroval Richardu LaGravenesovi, je navíc pouhou slátaninou poskládanou z řady nevýznamných epizodek absolutně bez nápadu (o plochých postavách a předvídatelném konci ani nemluvě), takže je opravdu málo věcí, kvůli kterým Nádherné bytosti nezatratit... Buďme rádi, že se aspoň kolem knihy a její filmové adaptace nedal dohromady takový kult, jako tomu bylo u podobně nekvalitního Stmívání.

Saffron
25.06.2013 3 z 5

Nebylo špatné, ale jednička se mi líbila tak nějak víc...Ethan jako Navigátor, jeho rádoby pomatená tetička, co tajně maluje zaklínačské tajné chodby, tak trochu předvídatelný návrat Macona, i když za ten jsem opravdu ráda...Jakoby ten druhý díl ztratil nádech tajemna a pro mě zajímavého kontrastu "normálního" Gatlinu a jeho alternativní "zaklínačské" podobě. A hlavně mě neuvěřitelně štvala Lena...

Ben Nevis
13.06.2013 4 z 5

Není to žádná literární perla, ale docela slušné čtivo pro náctileté romantičky. Čteno v originále, kde jsem uvítala příjemný sloh a nenáročnou angličtinu s drobným jižanským dialektem (už jsem četla propracovanější jižanský dialekt). Děj celkem odsypává, hlavně první půlka knížky je nabitá různými drobnými zajímavými událostmi. Druhá půle je vyplněná především fňukáním Leny, kterou Ethan utěšuje a povzbuzuje jako správný zamilovaný klučina.

Výtku mám k plochým charakterům. Hlavní hrdina žije jenom pro to, aby (občas pasívně) pozoroval události a ujišťoval Lenu, že všechno dobře dopadne. Střední škola je stejné peklo pro outsidery, jaké známe z amerických filmů. Nesmí chybět blond roztleská vačky, které papouškují své bigotní matky. Nevyužitý mi přišel vztah s otcem a vůbec většina příbuzných jenom dělá křoví a nemá výraznější motivace.
Nevím, jestli knize škodí její stoprocentní asexualita, protože na rozdíl od Harryho Pottera tam nejde o záchranu světa, ale je to hlavně příběh o lásce.

Na debut je to však stále slušné. Třeba budou další knížky propracovanější.

Bet
10.06.2013 3 z 5

Knížka je skvělá a pohodová. Přečetla jsem jí za den, děj mě úplně pohltil. Líbí se mi na této knize, že kromě zaklínačů tam jsou i jiné bytosti. Přišlo mi to zajímavější než číst jen o upírech nebo vlkodlacích.
Kniha super :) film hrůza:(

PiperW
30.05.2013 4 z 5

Bezva knížka, rozhodně se už těším na další díl. Bude to rozhodně zajímavá serie, ale musím říct, že snad asi poprvé se mi líbil více film než kniha :) Doufám že bude pokračování a šup na další díl :)

DariDerek
12.05.2013 5 z 5

První díl ze čtyř....a může mi někdo prozradit, jak to zvládnout, aniž bych si okousala všechny nehty? Aniž bych musela být vzhůru do noci, abych dočetla kapitolu? Aniž bych si řekla, tak dobře, ještě poslední a potom zjistila, že je šest ráno? :D A taky abych si nebrala dovolenou, protože si nedokážu představit, že bych nečetla dál??? :D Samozřejmě, je to trochu nadsázka, ale to okusování nehtů ne!!! :D Gatlin....Jo, země zaslíbená :) Výborně napsané, čtivé, vtáhne do děje, líbilo se mi používání nespisovných slov, "gatlinské nářečí" a vůbec, všechno prostě. A co ten Ethan??? Nemohla bych mít i já někde takového?? :D Ch joooo, že já jen o takových chlapech čtu :D a kolem neprojde ani jeden :D Tenhle první díl DOPORUČUJU :) A zbytek doporučím, až přečtu :)))))

Eevina
12.05.2013 3 z 5

Nemůžu říct, že bych z téhle knihy byla nadšená, ale zase ani nejsem vyloženě znechucená či zklamaná. Některé scény bohužel mi připadaly, že jsou nedotažený do konce, něco bylo špatně vysvětleno. Myslím si, že kdyby to vyprávěla Lena, byla by kniha více pochopitelná a možná daleko lepší. Mám ráda fantasy, protože mi to pomáhá odpočinout si od reality, ale tady jsem měla spíš pocit, že bych měla začít číst od znova, že mi něco uteklo. Přesto příběh je celkem pěkný, takže asi sérii dočtu, ale nadšená fanynka ze mě nebude.

koplik
06.05.2013 4 z 5

Nejprve mi vadil hovorový styl psaní, ale pak jsem si zvykla. Chvílemi mě nudila, chvílemi vtáhla do děje. Další díl zkusím až začas.

Anne Leyyd
17.04.2013 3 z 5

Na knížku mě přivedl trailer filmu, ale první jsem se rozhodla začít s knihou.

Vyprávění příběhu s pohledu Ethana mě pěkně vtáhlo do děje, nad jeho myšlenkami jsem kolikrát vybuchla smíchy.

Kniha se četla dobře, neměla vyloženě místa, kde bych se nudila. Konec mě překvapil, protože jsem nečekala, že to s Lenou dopadne tak nějak napůl cesty.
Když se ještě dostanu k tomu filmu, tak myslím, že hlavní představitele i zbytek osazenstva vybrali skvěle a dokázala jsem je při čtení takhle ve své hlavě vidět.

Těším se na druhý díl ale dávám 3 hvězdy, protože vzhledem k jiným knihám (Harry Potter, Delirium, série Drahokamy, Tygří sága) k nim má tahle kniha ještě daleko.

Enefersis
03.04.2013 5 z 5

herhitz: Záleží na tom, jak se to vezme. Film sám o sobě by byl dobrý, jenže s knižní předlohou nemá skoro nic společného. Ponechali jen námět a postavy (někdy ani to ne), na spoustu důležitých věcí zapomněli a závěr změnili úplně. Mně se kniha líbí, takže bych ti doporučila spíše ji. (Ale abych filmu nekřivdila, herecké obsazení a scény, které kupodivu nezměnili, jsou perfektní)

ajtynka
28.03.2013

Říká se: Nesuď knihu podle obalu. A já na tohle doplatila, název : NÁDHERNÉ BYTOSTI zní velmi slibně, ale zklamalo mě to. Některé scény jsou na můj vkus přehnané a jiné myšlenyk nejsou dotažené do konce. Nesedl mi ani styl psaní.
Hodně mi to připomíná stmívání a spíš mi přijde, že autorky se zaměřili na peníze, které na tom vydělají než na čtivost, akci a zaujetí čtenářem.
Knížku jsem i přesto dočetla a doufala až do konce, že by mě to mohlo nějakým způsobem potěšit. Nepotešilo

Lucka.79
10.03.2013 3 z 5

Dočetla jsem, ale musím přiznat, že jsem po celou dobu přemýšlela, že knihu odložím. Ze začátku mi dost vadil hovorový styl, kterým je kniha psaná, ale po chvíli jsem si zvykla. Mám fantasy ráda, ale tohle bylo pro mě málo akční až nudné. Druhý díl mám připravený, ale nechám ho chvíli "uležet" a sáhnu po něčem čtivějším ...