Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

May
08.03.2013 3 z 5

Nechci se dotknout nikoho kdo tuto knižní sérii má rád ..... Nemůžu si ale pomoct, tato série tedy zatím přečtené dva první díly, na mě dělají dojem kombinace Harry Pottera a Stmívání. A to že je kniha psána z pohledu "mužského" hrdiny mi přijde značně nepovedené a hrdina malinko zženštilý. Kniha není napínavá ani nijak zvlášť dobře napsaná, četla jsem ji hlavně proto, že když už jsem ji koupila ..... a navíc nemám ráda nedočtené knihy. Názor jsem nezměnila ani po přečtení druhého dílu, ale sérii určitě dočtu a uvidíme co ty další dva díly, třeba autorky překvapí .... nakonec
Je mi jasné, že "vše" už tady bylo, ale ten kdo četl stmívání, tak v prvním díle zaklínačů se hrdinové seznámí ve škole, jejich lásce není přáno, "nemohou" být spolu, ve druhém jeden z nich "zmizí" no není Vám to povědomé?

rendik.topik
08.03.2013 3 z 5

Celkem pěkná knížka, ale nedokázala jsem se vžít do jednotlivých postav....přesto se chystám na další díl

Posli
09.02.2013 1 z 5

Přišlo mi, že se něco zajímavého dělo až na konci knihy. Ze začátku to vypadalo docela pěkně, i přesto, že mi to trochu připomnělo Stmívání... Lena, krásná dívka se zvláštními schopnostmi a její podivná rodina a Ethan obyčejný kluk. Pak se ale celé ty dny táhly. Přišlo mi jako kdyby neměly autorky o čem psát a na konci knihy je konečně něco napadlo. Celá kniha mi přišla taková neoriginální. Ethana jsem si moc neoblíbila. Takhle se přece nemůže chovat kluk, takhle se chová holka. Nejvíc jsem si oblíbila postavu pana Ravenwooda. Konec mě nijak nepřekvapil. Něco takového jsem si myslela, že se stane. Nejvíc se mi asi líbil nápad s medailonem. Nevím proč, ale u toho jsem si zas vzpomněla na medailon (viteál) z Harryho Pottera. Ze zvědavosti jsem si v knihovně půjčila druhý díl, a tak doufám, že mě překvapí a bude lepší než tento díl.

alibaba72
08.02.2013

Zajímavé čtení, těším se na druhý díl.

machrus
07.02.2013 4 z 5

Většinou hlavní postavy umírají až v posledních dílech,tak už jenom to mě překvapilo .Myslím si,že této sérii dám šanci a půjdu i do druhého dílu.Je tu zajímavé,že hlavní postava (Lena) je ve škole neoblíbená (dá se napsat i šikanovaná) to u těchto sérií nebývá časté naopak hlavní postava bývá vždy oblíbená a má jenom samé kladné vlastnosti.Tady je poukazováno i na nedostatky,že není vždy vše dokonalé i když se to může zdát.Bylo to příjemné čtení.

Enefersis
28.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Četla se skoro sama a na to, že byla psána z pohledu kluka, jsem se do ní až překvapivě vžila. Líbilo se mi na ní snad vše- od prostředí, ve kterém se odehrávala, různobarevné charaktery postav až po příběh, ve kterém se prolíná minulost, přítomnost a budoucnost. Na konci jsem napětím skoro ani nedýchala a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Taktéž jsem zvědavá, jak se poprali s filmovým zpracováním, které půjde v únoru do kin.

Verymach
15.10.2012 3 z 5

Byla jsem na tuto knihu velice zvedava,ale nejsem zklamana ani nijak moc nadsena. Libilo se mi to,ale postradalo to trochu akcnosti.Jsem zvedava,jaky bude druhy dil.Mozna uz je knih fantazy moc a trochu se me to omrzelo.

Jirinka
17.08.2012 4 z 5

Nejdrive jsem nnevedela co ocekavat. Ale kniha me prijemne prekvapila a ted ctu druhy dil. Pristi rok take vychazi filmove zpracovani a uz se nemuzu dockat. Doporucila bych tu knihu lidem co maji radi Stmivani a Harryho Pottera. Tohle je mix obou zanru ale velmi dobre zpracovene.

Julieta Kori
29.07.2012 5 z 5

Pěkná knížka :) Docela mě to chytlo a místy jsem se i docela zasmála... Autorky hezky ukázaly přízemnost některých lidí a i když je děj už trochu klišé, stejně mě to bavilo a jsem zvědavá na další díl ;)

trynitrix
28.07.2012 3 z 5

Trošku delší čtení není to takový druh knihy který vás hned nadchne a musíte to mít hned přečtený děj se táhne asi jsem zvykla na akčnější knížky co týká fantasy. Ale číst se to dá taková delší oddychovka :-D Mno jsem zvědavá na ty další dva díly.

ondras666
04.07.2012 5 z 5

Styl slohu této knihy mi z počátku připadal dost krkolomný, ale po pár stranách si člověk zvykl. Dobře zpracované téma zaklínačů, prolínání s normálním životem ''nenormálních'' lidí. Myslím, že se kniha povedla. Závěr trochu předvídatelný, ale i tak zajímavé. Už vytahuji druhý díl a těším se na něj.

Finvarra
12.06.2012 2 z 5

Čtivá kniha, napoprvé mne zaujal hovorový jazyk, jakým je dílo psané (zajímalo by mě jak vypadá originál). Některé fráze se dost opakují, to samé je s pocity hlavního hrdiny, v podstatě se omílá dokola jeden problém. Alespoň to není podáno nijak nudně. Děj graduje, což napomáhá k upoutání čtenáře, místy je ale retardován (naštěstí?) nepříliš podrobnými popisy prostředí, věcí, lidí... Osobně se mi knížka vcelku líbila, ale ne tolik abych se vrhla na další díly.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Moc se mi to líbilo, malinko "moderní" sloh, ale mělo to spád a děj.

Sussane
05.12.2011 3 z 5

Zaujímavá kniha, ale miestami nudná .

Ree
23.08.2011 3 z 5

Kniha, kterou jsem měla šanci číst ještě před jejím vydáním. Zezačátku mi nesedl styl psaní, ale příběh mě zaujal, takže jsem to skousla a četla dál. Teď jsem akorát ráda. Nebylo to nic světoborného, ale je to dílo, které neurazí a méně nároční čtenáři si ho dokonce možná oblíbí. Každopádně jsem zvědavá na další díl :)