Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

Anet96
06.05.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem si našla čas na knížku. S filmem se to nedá porovnat. Je to úplně něco jiného. Po přečtení knihy mě film opravdu zklamal. Příběh byl poutavý,napínavý, zábavný a pořád se něco dělo. Doporučuji!

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Na knihu mě navnadil film a že bych byla nějak okouzlená se úplně říct nedá. Takové celkem průměrné fantasy, ale i tak mě dokázala navnadit na pokračování.

barbora5507
31.03.2015 4 z 5

Jako první jsem viděla asi před rokem film, který mě sice moc nebavil, ale k narozkám jsem dostala i knížku. Moc se mi do ní nechtělo ale nakonec, když jsem byla nemocná a neměla co číst jsem si k ní sedla a začetla se. Ze začátku sice nic moc, úvod mi přišel zdlouhavý a nezajímavý, ale asi po 50.stránce jsem si knížku opravdu oblíbila. Mnohem lepší než film !!!

dexeded
17.03.2015 3 z 5

Líbila se mi, ale chvílemi to bylo až moc zdlouhavé a na začátku jsem měla sto chutí ji odložit. Pak mě to chytlo a konec byl dobrý ;) .

Terez.a
08.03.2015 5 z 5

Pokud jste viděli film a nelíbil se vám - nenechte se odradit od knihy! Knižní zpracování je totiž mnohem lepší. Můžu jen doporučit. :)

limetka134
06.02.2015 5 z 5

Už je to dýl co jsme tuto knihu četla. Ale nadchla mě tak, že jsem si pořídila i ostatní knihy ze série, když jsem se, ale podívala na film. Byla jsem vyloženě zklamaná. Kniha byla o hodně lepší než film.

barleyfox
16.01.2015 3 z 5

Kniha byla zajímavá tím tématem občanské války a líbilo se mi, jak byly popsané Ethanovy pocity. Ale jinak mě kniha nezaujala natolik, abych se nedočkavě vrhla na další díly. Možná se k sérii v budoucnu vrátím, až nebudu mít, co číst.

majda15
02.01.2015

Knihu jsem četla a je skvělá, bohužel jsem viděla i film a ten mě hodně zklamal. Byl úplně jiný než kniha. Konec filmu byl nejhorší. Mohlo by být pokračování po nádherném vykoupení.

warca
31.12.2014 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že to bude jako většina knih, ale bylo to trochu jiné a kniha mě chytla :) Jenže ke konci mě to začalo zase nudit. No uvidím u dalších dílů...

Tess.96
27.12.2014 4 z 5

Nejdříve jsem nevěděla, co si mám o knize myslet, pak to pro mě bylo příliš zdlouhavé a nakonec jsem skončila s tím, že jsem 250 stránek přečetla za den, protože jsem byla děsně zvědavá, jak to skončí. Už se těším až si přečtu další díl. :)

KachnaN
21.12.2014 2 z 5

Nic moc.

taanicka
16.12.2014 5 z 5

Film byl jenom minimální výtah z knihy. Naprosto nepovedené. Kniha se mi líbila. Vyprávěč byl kluk, to tu taky dlouho nebylo, a žadný happyend. Jo, taky takové knížky musí být. V knize mě nejvíce zaujala Ridley. Byla jako postava promyšlená a narozdíl od filmu měla i nějaký příběh, co se netočí jenom kolem dvou, nebo tří scén.

maca5449
16.12.2014 2 z 5

Film se mi zdál mnohem lepší, řekla bych až epičtější. Moc se mi líbilo jak vyřešili konec, který končí v podstatě happy-endově a už se na něj nemusí dále navazovat. Autorka měla udělat to samé. Skončit s touto knihou. Ethan byl sympaťák, ale Lena byla prostě a jednoduše divná. Čtení mě moc nebavilo a příběh mi celkově připadal neuvěřitelně pochmurnej. Řekla bych, že je mnohem více lepších autorů a autorek tohoto žánru a skoro nemá význam, ztrácet s touhle knižní sérií čas.

M.S.
25.11.2014 5 z 5

Skvělá série, první díl jsem četla nesčetněkrát a nikdy mě neomrzel. Děj je zajímavý a hezky promyšlený, knize nechybí důvtip, originalita ani akce. Prostě vše, co má dobrá kniha mít. Určitě doporučuji!

Annie G.
24.11.2014

Mně se kniha moc nelíbila. Někdy se mi zdálo že je tam až moc pohádkových neoriginálních věcí (nevím jak jinak to napsat), například to s těmi sny nebo písní. Celkově mě příběh moc nebavil, ale líbila se mi vtipnost, takže dávám 3*.

Žanda1002
10.11.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Rychle se čte a nenudí.

RecycledCarrey
27.10.2014 4 z 5

Kniha byla dobrá, ale nebylo to nic zvláštního, měla jsem pocit, jako bych všechno z knihy už četla nebo viděla někde jinde. Nebyla moc originální.:) Ale jinak dobře napsaná, nenudila jsem se a postavy mi byly sympatické.:) Dala bych 3,5 hvězdičky kdyby to šlo, ale nejde, tak se tedy nakonec přikloním ke 4 hvězdičkám..:)

pajka0071
28.08.2014 4 z 5

Kniha byla dobrá, zajímavá. Líbila se mi. Ale film mě zklamal. Kniha byla stoprocentně lepší. Dobře se čte. :)

fiona007
06.08.2014 5 z 5

Tahle knížka mě okouzlila. Konečně je to taky slaďárna ze strany kluka.
Líbí se mi ty flashbacky do minulosti, celá ta střeštěná famílie Leny.
Je to napínavý, vtipný čtení:-)

Millagros115
19.07.2014 4 z 5

Film byl dobrej, ale po přečtení knihy jsem zůstala stát s otevřenou pusou. Tvůrci filmu totiž vzali jen základní myšlenku + jména postav a jinak si tam domysleli úplně jiný děj.
Kniha je komplexní, postavy skvěle vykreslené, moc se mi to líbilo.
A to, co tvůrcům filmu neodpustím je, že vynechali tetičky a Ammu s Marian smrskli do jedné osoby.
Na knize miluji detaily, tužka č. 2, jednooká hrozba, ta písnička, Tohle všechno mi ve filmu strašně chybělo. NEmyslím si, že by film byl lepší než kniha. To jsem zatím zažila jen u jedné knihy a to Forrest Gump. A do toho měly Beautiful Creatures neskutečně daleko.
Ode mě 90%.