Kroky v dešti

Kroky v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396678/bmid_kroky-v-desti-3kz-396678.jpg 4 88 31

Minulost se nedá utajit. Spletitý příběh jedné rodiny od populární slovenské autorky. Láska v nelehké době socialismu, utajený sňatek, manželova zrada. Středoškolačka Jolana se s tím vším musí smířit ještě před maturitou. O více než třicet let později čelí její dcera Diana následkům špatného rozhodnutí, které tragicky změní život její rodiny. Diana se postupně vyrovnává s novou situací, hledá východisko a nechtěně přitom objeví tajemství z minulosti svých blízkých…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: ekniha , Motto

Kroky v daždi , 2018

certik003
29.04.2019

Další příjemná oddechová knížka, na které jsem od autorky zvyklá, i když tentokrát trochu překombinovaná a snadno předvídatelná. Ale při líčení Jolanina mládí v dobách socialismu jsem si hezky zavzpomínala na to svoje. :)

Januli
21.03.2019 3 z 5

První polovina knihy mě zaujala více a to příběh Jolany. Příjemné oddychove čtení. SPOILER: Co mě dost zarazilo, když manžel Diany byl v kómatu a ona odjela do Itálie. Já bych se teda od manžela nejspíše nehnula.

Toňula
06.03.2019 4 z 5

Možná o něco slabší než ostatní autorčiny knihy, ale protože mám její příběhy ráda a protože jsou hodně lidské a uvěřitelné, líbil se mi i tento. Minulost se tu opět prolíná s přítomností, ve které se hrdinové snaží napravit hříchy z doby minulé a jejich potomci se snaží pochopit,jak moc tato doba ovlivnila osudy rodičů.

LeSk
09.02.2019 2 z 5

Kniha byla moc překombinovaná, dočetla jsem jí jen z důvodu, že tuto autorku mám v oblibě. Nicméně pro mě zatím nejslabší kniha této autorky, bohužel...

zdehan
28.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila mužu jen doporučit.

prcek19
23.12.2018 3 z 5

Za mě taková neslaná,nemastná kniha..moc mě nezaujala, i když je pravda, že bylo zajímavé vidět, jak se vyvíjí život Jolany, ale už se k ní nejspíš nevrátím

laura
29.11.2018 3 z 5

Tak trošku jiná K. Gillerová, rušilo mě vyprávění ve třetí osobě, vadil mi ten odstup, čekala jsem zkrátka asi něco jiného. Příběh sám byl hezký, dobře se četl, taková oddechová jednohubka pro jedno deštivé odpoledne... Ale na druhou stranu, zápletka těžce předvídatelná a to jak ta z doby před třiceti lety, tak ta ze současnosti. Prostě člověk v podstatě věděl, jak to bude gradovat a jak to dopadne, žádné překvapení se nekonalo, ale musím připustit, že naměkko jsem byla a to nejednou... Tohle v sobě autorka prostě nezapře, dostat čtenářky na kolena.. Přesto vzhledem k jiným knihám, které pro mě mají větší kouzlo dávám hvězdičky pouze tři.

L.Helena
24.11.2018 5 z 5

Mám moc ráda knihy Kataríny Gillerové, její styl vyprávění, nevšedně všední příběhy postav. Stejně jako ostatní, i tato kniha je úžasně čtivá již od samého začátku, prostě se začtete hned po přečtení prvních řádků a kniha se nedá odložit. Ale i když čtení přerušíte a po nějaké době se vrátíte, zase vás to okamžitě vtáhne do děje. Moc se těším na autorčiny další knihy a přeji jí (a koneckonců i nám čtenářům) spoustu tvůrčích nápadů a nových knih.

zuzana2599
16.11.2018 4 z 5

Hezký, odpočinkový román od mé oblíbené slovenské autorky. Byl to příběh, který jsem přečetla za dva večery a v němž jsem si připomněla dobu nedávno minulou, kterou jsem prožívala podobně jako Jolana. Druhá část knihy se věnuje potomkům Jolany a mapuje tak život dnešní doby. Je to čtivé, pěkné čtení !!

Evka27
05.04.2018 3 z 5

Tato kniha se mi zdála slabší, ale líbilo se mi, že spisovatelka celkem realisticky popisuje život v "bezstarostném" socialismu. Hodně lidí rychle zapomíná.

bábuška
16.03.2018 4 z 5

Tolik jsem se těšila na novou knihu mé oblíbené autorky. Příběh mé dvě dějové linie. Začíná koncem 70.let, mladá studentka ve bezhlavě zamiluje a přistoupí na tajný sňatek se svým přítelem. Nastává kruté rozčarování, kdy jí novomanžel beze slova opouští a emigruje. Pak následuje nejen zoufalství mladé dívky, ale výslechy StB všech kamarádů i rodičů chlapce a následné postihy. Ve druhé části románu se ocitneme v roce 2014 v rodině dcery Diany, kdy bývalá studentka Jolana je už babičkou a shodou náhod se na dovolené v Itálii setkává se svou první nešťastnou láskou, následuje odpuštění a příběh se více zabývá osudem dcery Diany a jejími problémy v podnikání. První část se mi líbila víc, ale jako celek mě kniha nezklamala.