Křižovatky

Křižovatky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487620/bmid_krizovatky-cTk-487620.png 4 20 10

Kriminální příběh z prostředí pražské vilové čtvrti se rozvíjí kolem pokusu o vraždu středoškolačky. Ze zdánlivě jednoduchého případu pokusu o vraždu se odvíjí celé spektrum mezilidských vztahů, v jejichž centru stojí smůlou stíhaní středoškolský profesor.

babystar
19.02.2024 3 z 5

První dojem? Detektivka z doby, kdy policie neměla mobilní telefony a počítače byly výjimkou. Trochu mnohomluvný příběh vyšetřování jedné autonehody a ještě spíše pitvání jedné lidské duše. Číst se to samozřejmě dalo, jen ze způsobu vyšetřování poručíka Petráka mi šel mráz po zádech.
Cimického detektivky s doktorem Dvořákem si vždy ráda přečtu.

janina66
14.01.2024 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Velmi zajímavé pátrání. Kde se vzalo auto, které srazilo Pavlínu?
Moc mě kniha bavila.

Majto
27.08.2022 3 z 5

Taká príjemne plynúca detektívka s prirodzene pôsobiacimi postavami i prostredím. Dej sa kľudne môže odohrávať hocikde a stále bude pôsobiť úplne uveriteľne. Nič sa zbytočne nenaťahuje a speje rýchlo k rozuzleniu, hoci som od polky knihy tušil výsledok, so záujmom som dočítal až do konca.
Neviem to naisto, no možno od tohoto autora načerpala trošku inšpirácie pri svojom písaní M. Klevisová.

Fcelicka_maja
05.10.2021 5 z 5

Krásná letní atmosféra, krásná zimní atmosféra, napínavá nemocniční atmosféra. Romantika. Ach.

ladaol
20.08.2020 5 z 5

Přiznám se, že jsem pachatele tušila dost dlouho, ale i tak jsem si čtení moc užila. Detektivky mám ráda a baví mně. Všechny tři knihy, které jsem dosud od pana doktora přečetla byly velice dobře propracované, určitě si od něj přečtu i nějakou další. Doporučuji.

kaplička
29.07.2020 3 z 5

Moje první setkání s panem doktorem Cimickým coby spisovatelem, vcelku milé a příjemné. Určitě se pustím do dalších knih.

TomHr
08.07.2020 4 z 5

Tak trochu mix klasické detektivky a červené knihovny, ale celek funguje velmi dobře. Knížka není kulervoucí, ale milá, čtivá, napsaná bohatým jazykem. Autor dokáže velmi dobře vystihnout atmosféru místa i vnitřní život postavy.
Pan profesor je jednoznačně k zulíbání, jak se jde udat, i když nic nespáchal.

Marla
04.04.2020 4 z 5

Nenáročné a vcelku milé a odpočinkové čtení .

katka134
22.11.2019 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Postavy a jejich myšlenky skvěle propracované. Pro mě zážitek a milé překvapení.

karel0684
20.01.2016 4 z 5

Mám docela rád detektivky a pan doktor píše celkem pěkně. Takové příjemné čtení do vlaku, k vodě na cestu...