Křížová cesta II.

V 2. části trilogie obrazy bojů občanské války a intervence nabývají převahy nad osudy jednotlivců, líčenými v 1. části. Dějištěm je Petrohrad i vesnice, fronta rudých a bílých na Volze, Kubani, na Ukrajině a u Moskvy. Spojovací postavou je zde Tělegin, který poznává, že nestačí isolovat se od rozkládajícího se buržoasního světa a krvavých hrůz války a bojuje v řadách rudých. I Roščin miluje Rusko, nevěří však v síly lidu a hledá záchranu země mezi bělogvardějci. Přesvědčí se však brzy o prodejnosti a mravní zchátralosti jejich důstojníků a počíná se tomuto prostředí odcizovat: jeho bývalí přátelé v něm začínají vidět "skoro bolševika"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101172/krizova-cesta-ii-101172.jpg 3.816

Křížová cesta 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Odeon

Kniha Křížová cesta II.

Marbo
31.05.2017

Druhý díl je za mnou a musím být zlý, ač nerad. Během čtení se mi zdálo, že se snad Alexej Tolstoj snaží o jakousi rudou verzi Vojny a Míru. Uvedu příklad - kniha místy připomínala zvláštní panoptikum, kde se jeden za druhým co chvíli objevují známé historické postavy, které v tradičně hojných ruských počtech proletí dějem. Pocit uvěřitelnosti je pryč, což je škoda, protože stále je zde plno pasáží, které by byla škoda nečíst.

zipporah
25.09.2016

Druhý diel už je mierny kríž čítať, prelúskala som to len tak tak, veľmi popisné, zdĺhavé... Nejde o pútavý štýl písania (prvý diel je omnoho pútavejším), Krížová cesta je nahý kráľ, Hra o tróny kráľ zaodetý do zlata a zamatu. a človek jednoducho vždy vidí prv očami, až potom myslí. Ale táto trilógia je dôležitým čítaním pre tých, ktorí študujú históriu, nám obyčajným zostávajú zamatové bestsellery, ktoré v konečnom dôsledku nestoja za fajku.