Křížová cesta kočárového kočího

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V devíti svérázných povídkách představuje autorka prosté hrdiny, jejichž duševní i tělesné strázně zrcadlí chorobu doby: nechápavý svět považuje jejich zvýšenou citlivost za nenormálnost. V lepším případě si z nich dělá legraci, odtahuje se od nich, mnohem častěji je ovšem izoluje do samoty, do vězení, do blázince. Ne náhodou se nám vedle Dostojevského vybaví i Kesey a jeho literární hrdinové. Autorčina soucitná vnímavost pro utrpení člověka ústí ve výraz pochyb o správnosti našich rozhodnutí zasahovat do cizích životů ve jménu takzvaného pokroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13625/krizova-cesta-kocaroveho-kociho-13625.jpg 4.19
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Atlantis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Křížová cesta kočárového kočího

Přidat komentář
Čičolina
29.09.2018

Poprvé jsem knihu četla před 28 lety, pamatuji si jen obal. To mě štve, zajímá mě, co jsem si o Křížové cestě myslela v mládí, v polistopadové euforii.
Kriseové čeština je nádherná, co se slovní zásoby i stylu týče. A těmi všemi krásnými slovy vypráví, co despotický a buranský režim prováděl za hnusy. U každého zastavení několik duší - hrdých, bolavých i zlomených....a blázni se zas až tak neradují, jak by se mohlo zdát. Opět aktuální.

jprst
12.12.2011

Kniha byla poprvé vydána v nakladatelství 68 Publishers Toronto a byla odměněna ceou Egona Hostovského.


Autor a jeho další knihy

Eda Kriseová

Eda Kriseová
česká, 1940

všechny knihy autora

Kniha Křížová cesta kočárového kočího je:

v Přečtených15x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit2x