Křížová cesta kočárového kočího

V devíti svérázných povídkách představuje autorka prosté hrdiny, jejichž duševní i tělesné strázně zrcadlí chorobu doby: nechápavý svět považuje jejich zvýšenou citlivost za nenormálnost. V lepším případě si z nich dělá legraci, odtahuje se od nich, mnohem častěji je ovšem izoluje do samoty, do vězení, do blázince. Ne náhodou se nám vedle Dostojevského vybaví i Kesey a jeho literární hrdinové. Autorčina soucitná vnímavost pro utrpení člověka ústí ve výraz pochyb o správnosti našich rozhodnutí zasahovat do cizích životů ve jménu takzvaného pokroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13625/krizova-cesta-kocaroveho-kociho-13625.jpg 4.19
Literatura česká
Vydáno:, Atlantis

Kniha Křížová cesta kočárového kočího

Čičolina
29.09.2018

Poprvé jsem knihu četla před 28 lety, pamatuji si jen obal. To mě štve, zajímá mě, co jsem si o Křížové cestě myslela v mládí, v polistopadové euforii.
Kriseové čeština je nádherná, co se slovní zásoby i stylu týče. A těmi všemi krásnými slovy vypráví, co despotický a buranský režim prováděl za hnusy. U každého zastavení několik duší - hrdých, bolavých i zlomených....a blázni se zas až tak neradují, jak by se mohlo zdát. Opět aktuální.

jprst
12.12.2011

Kniha byla poprvé vydána v nakladatelství 68 Publishers Toronto a byla odměněna ceou Egona Hostovského.

Eda Kriseová

Eda Kriseová
česká, 1940

všechny knihy autora

Kniha Křížová cesta kočárového kočího je: