Kříž u potoka

Kříž u potoka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206627/bmid_kriz-u-potoka-jnB-206627.jpg 4 560 90

Vesnický román z Podještědí, jehož dramatickou inspiraci tvoří místní pověst o bratrovraždě a rodovém prokletí, přecházejícím z pokolení na pokolení. Ušlechtilým rozhodnutím provdat se do neštěstím stíhané rodiny a postavit se tak nepříznivému osudu, uskutečňuje mladá vesnická dívka svou touhu dát svému životu hlubší smysl. Dokáže tato prostá, ale morálně silná žena odpustit manželovi jeho nevěru i hrubost a za těžkých životních okolností stát pevně při něm?... celý text

anett123
08.08.2013 5 z 5

Knížka o ženské obětavosti a lásce.

-Astarte-
29.07.2013 5 z 5

Pěkná a silná kniha!

AnneEyre
02.05.2013 4 z 5

Sice povinná četba, ale výjimečně velmi dobrá. Bez ohledu na starší jazyk se četla krásně, děj plynul tak nějak sám...

bubo bubo
01.05.2013 3 z 5

Pekna kniha, dobre se cetla .

Lady S.
05.03.2013 5 z 5

I přes starší styl psaní, se mi kniha dobře četla. Velice se mi líbil děj a jak barvitě to bylo popisováno.

Graine
16.08.2012

Dílo popisuje osud několika generací . Dějová zápletka je dána kletbou rodu Potockých.Obsahuje mnoho romantických rysů ( tajemná a pustá místa, postavy stavěné do kontrastu, obětované štěstí ve prospěch mravní povinnosti apod.)

eviah
03.03.2012 4 z 5

Myslím, že toto dílo má i v dnešní době stále co říci. Čtenáře, který si jej přečte jen zřídka neosloví. Ani mi nepřišlo, že by popisných pasáží bylo nějak moc, zprvu může dělat problém styl, jakým je kniha napsána, ale po cca dvou až třech stránkách už není problém. Mně se tento starší styl psaní nakonec i líbil. Příjemně strávené dva večery s Karolinou Světlou.

Bára1182
27.09.2011 2 z 5

Nejhorší knížka z povinný četby :D Trochu nudná a navíc dvě Evičky mi udělaly pěkný zmatek :)

hagitha85
16.01.2011 5 z 5

Hezký a dojemný příběh, kdy hrdá Evička jde za milenkou svého muže a také část kdy umírá Ambrož, který jako "starý mládenec" se zamiluje do Evičky, ale ona i přes to, že ji požádá aby odešla od svého nevěrného muže, s ním zůstává.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Mladá dívka se úmyslně provdá, aby rodinu svého manžela zbavila prokletí.