Krimipoviedky

Krimipoviedky https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94891/krimipoviedky-94891.jpg 3 8 3

Po Poviedkach o nevere zapojilo vydavateľstvo Evitapress do písania Slovensko opäť. Tento raz na tému krimi. Kriminálne príbehy fascinovali čitateľov odjakživa. Milovali a dodnes milujú hrdinov knižiek Agathy Christie, Dicka Francisa, Arthura Conana Doyla či Michaela Connellyho, už niekoľko generácií detí vyrástlo na osudoch Troch pátračov a v dospelosti ich určite nadchol roztržitý poručík Columbo. Detektívky sa ľahko čítajú, no nie je vôbec jednoduché dobrú detektívku napísať. V rámci projektu vydavateľstva Evitapress si to vyskúšalo 137 autorov, ktorí sa zapojili do písania Krimipoviedok, a poslali ich spolu 225. Dvadsaťosem najlepších z nich nájdete v tejto knižke.... celý text

Voliarty
01.04.2022 3 z 5

Raz som hľadal v ,,lacných knihách" nejakú ľahkú knihu na dovolenku pri mori. A padol mi zrak na toto dielo. A ja mám rád krimi. Aj tie amatérske. Vedel som do čoho idem, že autori daných textov nebudú experti svojho remesla, ale len obyčajní ľudia, ktorí skúsili šťastie (nemyslím to vôbec v zlom).

Čo ma prekvapilo, bol dosť krátky rozsah, krátky i na poviedku. A podľa toho, že taký rozsah mali všetky poviedky, tak to asi bola povinnosť. A napísať dobrú krimi na tak malom počte strán je, dovolím si tvrdiť, dosť ťažké. Niektoré poviedky neboli dobré, boli na nich dosť vidieť chyby začiatočníkov (opakujúce sa vety, slová), niektoré boli ,,ok" a iné ma dosť bavili. A boli tu i také, ktoré si dovolím označiť za skvelé.

Pod pojmom krimi som si predstavoval detektívky, ale je tu aj veľa ,,gangsteriek" a príbehov o tom, ako chce jeden partner vo vzťahu zabiť toho druhého. Ale hej, stále sa jedná o krimi tému, tak je to ok.

Keď si túto knihu človek zaobstará, musí počítať s tým, že autori nie sú profesionáli (ak náhodou je niektorý z autorov profesionál, tak sa mu ospravedlňujem). S týmto nastavením som k tejto knihe pristupoval a sklamaný som nebol. Splnila očakávania ľahkej (obsahovo i doslovne) odpočinkovej literatúry.

adelinka
21.06.2015 4 z 5

niektoré úplne jednoduché, niektoré sa vydarili viac...tiež si myslím, že málo krimi, ale čitateľné....

danuska
26.05.2012 2 z 5

Tym, ze ide o kompilaciu poviedok roznych autorov, je aj ich kvalita rozna. Niektore mi ani neprisli ako krimipoviedky.

Kniha Krimipoviedky je v