Mafiosa

Mafiosa https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344262/bmid_mafiosa-5xK-344262.jpeg 5 450 84

Krev za krev série

< 3. díl

Sofie žije v nebezpečné lži – pod ochranou obávaného mafiánského klanu se snaží vést normální život. Taková přetvářka však nemůže trvat navěky. Její srdce patří muži, jenž má na rukou krev, a Sofie se stává terčem znepřátelené rodiny. Chce se pomstít těm, kteří jí nejvíc ublížili, dokáže za to však zaplatit cenu a stát se mafiánkou?... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Mafiossa , 2017

JessieM25
09.09.2020 5 z 5

Za 24 hodin přečteny všechny tři díly! Nenapadlo mě, že by mě romány z podsvětí mohly tak chytit. Včera večer jsem začala a číst a nedokázala jsem se odtrhnout. Napětí, romantika, postupné gradování ... Prostě pecka!
Knihy jsou napsány nesmírně poutavě a líbí se mi, jak na sebe díly navazují a začínají přesně tam, kde skončil ten předchozí. Vše navíc nesmírně prožíváte s hlavní hrdinkou a netrpělivě čekáte, jak to s ní vlastně dopadne. U žádné knihy jsem si tak nekousala nehty nervozitou jako u těchto. Překvapivě mě přešel i spánek a to jen proto, že jsem nutně potřebovala vědět, jak to teda všechno dopadne.
Jediné, co mě malinko mrzí, že není více rozvinutý příběh hlavní hrdinky po skončení toho vše.

Zuzana207
20.07.2020 5 z 5

Perfektné! Úžasná trilógia. :-) Mňa nesklamala ani posledná časť trilógie. Napäté a nepredvídateľné takmer do konca. Knihu určite odporúčam.
Jediné, čo by som autorke trošku vytkla, je akýsi unáhlený koniec. Ale ani to mi nekazí dojem z celej série. Vzhľadom na to, čo všetko sme s hlavnou hrdinkou prežili, mohla autorka ukončenie série lepšie spracovať, urobiť časový posun, aby bolo jasné, či sa naozaj od mafie oslobodili. Alebo je to možno tým, že sa mi s tými sexi Talianmi ťažko lúčilo? :-)

hana1039
16.07.2020 5 z 5

Oba dva díly už jsem hodnotila, napětí už vygradovalo,už jsem dlouho nečetla tak skvělou sérii z mafiánského prostředí, za mne plno hvězdiček...

Ketfl
15.07.2020 5 z 5

Tohle byla opravdu skvělá série! Moc se mi to líbilo, i když to bylo určeno spíš pro mladší čtenáře. Autorka píše neskutečně čtivě. Líbí se mi také, jak velkou má sílu nad příběhem. V prvním dílu jsem byla nadšená z Nica, ale jak se děj rozvíjel... no, byl to prostě šmejd. Hrozně jsem fandila Lucovi. Sofie se v některých situacích nechovala zrovna dobře, nicméně těžko říct, jak člověk může reagovat, když ho pohání smutek. Celkově si sérii nemůžu vynachválit. Moc pěkné.

warca
13.07.2020 5 z 5

Skvělá série!
Ne tak úplně originální a nepředvídatelná...
Ale přes to všechno čtivá!

Ivet1990
03.06.2020 5 z 5

Tak a je to za mnou. Celý příběh jsem si užila, i když celá série byla spíš pro mladší ročníky. Nevím proč, ale čím víc jsem se dostávala dál do příběhu tím více jsem měla pocit jako by to byl slabší odvar série elitní klub králů. Což i přes určité podobnosti tato série určitě stála za přečtení.

Blueberry.hd
03.05.2020 4 z 5

Tato série je nejlepší, co jsem četla za poslední rok.
Vydařená kombinace citů, tragédie a cizýho jazyka (italština), na pozadí "temného světa"
Nemůžu si ale pomoci a vidím jakousi spojitost s osudem jedné z hlavních postav s mou oblíbenou sérií Pekelné stroje

venacava
21.03.2020 5 z 5

Úžasná trilogie

Sydney Rose
05.03.2020 4 z 5

Jsem jediná, koho konec zklamal? Neskutečně mě štvala autorka tím, že se podstatě pořád věnovala jen trojúhelníku a přitom scény mezi Domem a Millie byli tak dobré. V podstatě jsem čekala, že se nějak jejich příběh uzavře, ale dostali jsme jen dvě scény, kdy si šli po krku, takže ve výsledku se Millie uměla postavit za Sophii, ale za sebe ne? Prostě zabitej potenciál k tomu, aby kniha byla lepší. Poslední, co mě štvalo bylo to, že zápletka byla strašně průhledná. Ale jinak to byla taková oddechovka.

Tesset
22.02.2020 4 z 5

Závěr tak překvapivý nebyl, ale co, všichni jsme ho takový chtěli. Série byla velmi čtivá a mafianskou tématikou zajímavá, ale podle mě to chtělo více propracovat a rozepsat. Taky by neuškodilo, kdyby hlavní hrdinové byli o chlup starší, prostě mi to na tu střední školu nesedlo a větší potenciál by to mělo, kdyby byli třeba aspoň na vysoké.

petusska01
11.02.2020 4 z 5

Séria sa mi páčila, odporúčam. Je to skôr pre mladšie ročníky, tie staršie už si vedeli pár vecí domyslieť vopred ale neubralo to na príbehu. Kľudne sa k tomu niekedy opäť vrátim :)

Market116
09.02.2020 5 z 5

(SPOILER) Třetí a poslední díl...stejně úžasný jako předešlé díly.
Musím říct, že jsem trochu oddalovala dočtení knihy, protože jsem se bála, že to dopadne špatně...a jak já se zmýlila (naštěstí).
Děj byl opět velmi zajímavý, hrozně napínavý a krásně romantický.
Spoilery...
Jen jedna věc mě hrozně zasáhla...a to byla smrt Valentina, i přesto, že nebyl hlavní postavou, tak jsem to musela chvilku rozdýchávat...opravdu jsem to nečekala a bylo mi to hrozně líto...nějak mi přirostl k srdci, už kvůli Lucovi.
Jinak vše dopadlo, tak jak mělo...jen smrt Donaty mi přišla trochu uspěchaná a odfláknutá, vzhledem k tomu, jaká mrcha to byla...a co se týče Eveliny, tak to jsem tušila...věděla jsem, že Sofiin otec nebyl až taková zrůda.
Lucovi se Sof jsem to moc přála...jen by se mi víc líbilo, kdyby se nemuseli schovávat a bát se, aby mohli žít beze strachu a svobodně, ale snad se jim to podaří. A snad jim Nico, už nikdy nezkříží cestu...protože Nico, jako nový boss se mi moc zamlouvá...a bude to šílený, poněvadž on trochu šílený je :)
Tuto sérii moc doporučuji a jsem moc ráda, že jí mám ve své knihovničce...ráda se k ní opět zase někdy vrátím

vlkove
28.01.2020 5 z 5

Dočteno. Jsem spokojená, série se řadí mezi mé nejoblíbenější. Příběh měl pár chyb, většinu zvratů jsem odhadla 100 stran přede ale i přesto se mi to jako celek líbilo. Čtivost je neuvěřitelná a příběh dobře promyšlený. Celou sérii doporučuji.

HODNOCENÍ SÉRIE: 99 %

jinbr
18.10.2019 4 z 5

sérii jsem četla celou najednou. Hlavní dějovou linku zde tvoří snaha členů mafie alespoň částečně nebo zcela se vysmeknout instituce mafiánské rodiny. Nakonec stejně zjistíte, že váš charakter je utvářen mnohem komplikovaněji.
Jinak hezký příběh, trilogii jsem přečetla rychle a nutila ke čtení i do dvou do noci :-)

JanaSustr
23.09.2019 5 z 5

Celou serii jsem zhltla jedním dechem. Super,já jsem nadšená, po všech těch imitacich 50 odstínů je to prostě bomba.

Khira
23.09.2019 4 z 5

Prečítané behom dvoch dni. Zhrniem všetky tri diely. Fandil vôbec niekto Nicolimu? Nemyslím si... Skončil nakoniec tak ako si predstavoval a presne viem, že si to poriadne užíva. V skutočnosti na mňa pôsobil ako malý sopliak, ktorý mucham trhá krídla. Áno, áno nad Lucom sme slintali všetky už asi od prvej scény v reštaurácii. Však áno? Ktora by nemala rada tieto sarkasticke, mlcanlive, drsne, cieronovlase, sexy a hlboko v duši romantické zákusky? Štýl písania pekný, vážne sa ten dej odvíja takmer ako film pred očami. Napriek tomu mam pocit ze niečo tomu chýbalo. Niečo ako dlhá predohra a potom bez konca? Celé tri diely som čakala ze sa s Lucom dajú dokopy a keď k tomu došlo mam pocit ze ta gradacia vzťahu medzi nimi skončila. Napriek tomu si myslím, že ak by Sofia skončila s Nicolim autorka by musela chodiť po kanáloch v obave z atentátu. Sofia bola pre mňa nemastna, neslana, ani z voza ani na voz. Úprimne si povedzme, žiadna Millie neexistuje. Dom nikdy nevedel kedy sklapnut. A to som mu zrala. Malo to podľa mňa obrovský potenciál ale naplnilo ho len na polovicu. Tým nechcem napísať, že sa to neoplatí čítať. Oplatí ale pre mňa tak asi o 10 rokov skôr.

cukrovka
10.08.2019 5 z 5

Série měla rozhodně stoupající tendenci. Poslední díl mě naprosto uchvátil. Byl nejen akční ale i dojemný. To rozhodování zda sklouznout do temnoty nebo se z ní vymanit. Super.

Knihomolka97
29.06.2019 5 z 5

Dala jsem si rychlý re-reading célé této úžasné série a prostě ji musím okomentovat. Protože tohle je po Dvorech moje druhá nejoblíbenější knižní série vůbec. Téma mafie je moje oblíbené a když k tomu přičtu romantiku, no zkrátka přesně pro mě.
Moc jsem si zamilovala hlavní postavy, Sof jsem záviděla a kolikrát jsem chtěla být na jejím místě. Luca...ach můj bože. Od prvního dílu se mi strašně líbil, fandila jsem mu a chtěla jsem, aby dostal víc prostoru, tyhle typy hrdinů prostě zbožňuji. Tvrďák navenek a uvnitř romantik a citlivá duše. Nicoli mi nesedl, nevím přesně čím mě štval, ale prostě mi vadil. Valentino byl velice zajímavá postava, pořádně jsem nevěděla jestli ho mít ráda nebo nenávidět. Dom a Gino byli takový dva pitomečci. :-D
Celkově se mi líbilo, že od prvního dílu šla úroveň stále výš a výš a na konci jsem ani nedýchala. Určitě není naposled, co jsem knížky četla. Tohle opravdu neomrzí.
Miluju, miluju, miluju tuhle sérii!!! :-D

JanickaP
12.03.2019 5 z 5

Pro me nejlepsi dil. Porad se tu neco delo a nutilo me to cist dal a dal. Luca je muj sympatak od prvni chvile, tvrdak s dusi plnou lasky a pochopeni. Soffie je trochu zbrkla, ale zase diky tomu skvele pasuje k Lucovi, ktery ji chrani, uci a miluje.

Xena011
06.02.2019 5 z 5

No nemám slov, bylo to úžasné, ještě ted mám oteklé oči ze slz, které jsme probrečela nad šťastným koncem. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a láska vyhrává. Teď po přečtení celé série mi přijde, že první díl je úplně něco jiného než další dějová linie, plno jiných postav, a takové uvolněnější a jednodušší než další díly (prostě obyčejné věci, všechny postavy a prostředí příjemné, což dál už je jen mafie). I jiná láska, tedy moc se mi první díl líbil a tušila jsem, že dále bude milostný trojúhelník. Vše, co jsem však od celé série očekávala - hlavně romantickou linii, jsem taky dostala a jsem moc spokojená - moje srdíčko plesá nad šťastným koncem a užívá si jednotlivé momenty v ději, kdy se k sobě přibližovaly hlavní postavy a nechtěli si navzájem přiznat svoji lásku. Přesně takhle jsme si představovala starost a chování zamilovaného mafiána :)

láska smrt italská mafie

Catherine Doyle