Krejčí z Osvětimi

Krejčí z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395604/bmid_krejci-z-osvetimi-jA8-395604.jpg 3 153 46

Autor se narodil ve vesničce Pavlovo na Podkarpatské Ukrajině v Československu, kde začíná jeho životní příběh o tom, jak se z židovského chlapce, který přežil Osvětim a Buchenwald, stal jeden z nejvyhledávanějších krejčích v Americe. Ve své biografii se autor krátce dotkne období šťastného dětství a potom popisuje útrapy v Osvětimi a Buchenwaldu, kde přišel o celou rodinu. Po válce krátce sloužil v československé armádě, potom pobýval v Budapešti, ale nakonec emigroval do Spojených států, kde si našel práci u společnosti GGG, v níž se postupně vypracoval z poslíčka až do nejvyšší exekutivy. Nakonec si založil vlastní oděvní firmu, která dosáhla takového věhlasu, že oblékal i přední americké osobnosti od sportovců, moderátorů přes slavné hvězdy, jako byl například Frank Sinatra nebo Michael Jackson, až po kongresmany a přední politiky, jako je Barack Obama či Donald Trump.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Brána

Measure of a Man: From Auschwitz Survivor to Presidents' Tailor , 2014

Nele
14.04.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, který jsem přečetla na jeden zátah a kterému odpustím i ten jednoduchý jazyk.

Anna27
05.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Autor popisuje jak období války, tak i poválečný život v Americe a jeho začátky/kariéru v módním průmyslu. Je to čtivé, zajímavé a dobře zpracované.

Mandalka74
03.04.2019 5 z 5

Zajímavý a silný příběh může, který přežil hrůzy koncentračních táborů, pochodu smrti. Za války přišel o celou rodinu a přesto ho to nezlomilo. Postupem času se vypracoval na vynikajícího krejčího, který obléká prezidenty i celebrity.

Kniha se mi četla dobře, příběh je zajímavý. Kniha je doplněna i fotografiemi a má povedenou obálku. Knihu doporučuji.

Misha224
02.04.2019 3 z 5

Zajímavý příběh muže, který přežil několik koncentračních táborů a v Americe se vypracoval na světoznámého krejčího.

Babouš
20.03.2019 4 z 5

Vynikající příběh selfmade mana - Čechoslováka, který se z vězně v koncentračním táboře vypracoval až na krejčího největších světových státníků a celebrit. Nejvíc mě bavily jeho začátky v Americe, skvělá atmosféra poválečného boomu ekonomiky a nejistého seznamování s ženami.

HankaHail
10.03.2019 4 z 5

Skvělá kniha přečtená za jeden den. Chytla mě hned na začátku a do konce nepustila. Kniha je rozdělené na dvě hlavní částí. Život a živoření v koncentračních táborech a na život po nich (se zaměřením na krejčovství a obchody pana Greenfielda). V první části jsem se dozvěděla mnoho nových informací o koncentračních táborech a jejich fungování. Líbilo se mi, že autor šel hned k věci, jeho psaní bylo výstižné a nemazal mi med kolem pusy. V druhé delší části jsem sledovala jak se pan Martin vypracoval od píky po mistra svého oboru. Vřele doporučuju.

koncentrační tábory Židé osudy lidí švadleny, krejčí

Autorovy knížky

2019  65%Krejčí z Osvětimi