Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1027 1027

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

mončičáček
06.03.2018 4 z 5

Po válečné tématice příjemný oddech, druhá zkušenost s Jojo Moyes a neodradila mě, naopak, ráda sáhnu i po dalších až budu potřebovat odlehčit...Nikdy to není jen "klasické ženské čtivo", a to mě na jejích knihách asi nejvíc baví...

jewarix
03.03.2018 5 z 5

Krásná oddechová kniha, do které jsem se zamilovala. Jediné co mi trošičku vadilo byly občasné nepřeložené francouzské rozhovory.

katerina2660
01.03.2018 3 z 5

Já prostě nevím... knihu jsem dočetla, ale pro mně závěr - neurazí , nenadchne... nevím proč... nějak mně to prostě nebavilo... poslední třetina knihy byla nejlepší... Ostatní knihy od autorky se mi líbili víc...

Sotek43
28.02.2018

Kniha je krasne psaná, od začátku velmi ctiva.

Ivana11
27.02.2018 5 z 5

Pěkná, milá, čtivá knížka se zajímavým příběhem.

alabra
24.02.2018 5 z 5

Kniha plná emocí, láska hory přenáší, příběh se čte jedním dechem, milá kniha.

4xbabča
22.02.2018 4 z 5

Příběh dívky Sarah, která si jde s velkým úsilím za svým snem, je další příjemné čtení od Jojo Moyesové. Autorka opět nezklamala mé očekávání a doporučuji si knihu určitě přečíst.

IvusP
22.02.2018 4 z 5

Jojo je jediná autorka "slaďáren pro dámy", které čtu, a to velice ráda.. Výborně se čtou a nikdy nezklamou. Skvělé oddychové čtení, chytlavý příběh, nic přeslazeného, ale happy endu se dočkáme. Milá, nenáročná knížka, která pohladí na duši.

Kája_95
21.02.2018 4 z 5

Myslím si, že tato kniha není krok vedle. Chvilku trvá, než se do ní čtenář začte, to ano, ale hned bych ji neodsuzovala. Je to ideální četba pro dny, kdy chcete jen odpočívat a nic neřešit. Jojo M. umí čtenáře pohltit, kapitoly utíkají jedna po druhé a po chvíli jste na konci. Konec knihy byl docela předvídatelný, ale vzhledem k příbehu mi to nevadilo.

harena
21.02.2018 4 z 5

Asi v mnohé z nás je pořád ještě ukrytá ta 14-15ti letá sentimentální dívka. Tento román je o hledání sama sebe, o obětavosti, houževnatosti, o lásce ke koním a určitě je příjemným čtením. Knížka byla zpočátku hodně rozvláčná, ale tak po 100. stránce čtivější a čtivější, až na konci i pár slz mi steklo po tváři. Počkám, až naší Elence bude těch 14 let a určitě jí knížku také doporučím.

Dani5a
20.02.2018 4 z 5

Pomalejší začátek knížky, potom ale zajímavá, čtivá knížka.

Hanjimka
20.02.2018 5 z 5

Autorka nezklamala. Jako všechny její knihy, mě i tento příběh pobavil i dojal. Super odpočinek

Aichah
20.02.2018 3 z 5

Sarah mi moc sympatická nebyla a ten happyend? Tahle knížka mě trochu zklamala, čekala jsme něco drobet lepšího.

popelka595
19.02.2018 4 z 5

Není mi 14 (letos mi bude 32, i když je pravda, že se cítím na 16), nemám vztah ke koním a přesto se mi kniha fakt líbila. Líbilo se mi, jak Jojo popisovala odchod dědečka Sarah, protože přesně takhle si to zasloužil. Taky jsem Jojo vděčná za happyend, protože blbej konec bych těžko rozdýchávala, potom, co jsem těm třem celou dobu tak fandila :))

Jessybelle
18.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, možná i proto, že koně jsou má srdcovka. Každopádně je to čtivá kniha s očekávaným koncem, který jsem Natashe, Sáře i Macovi přála...a stejně jsem uronila slzu...
A některé věci mi přišly dost nereálné...jako třeba ježdění se zlomenou klíční kostí...atd. Ale v tom je přece kouzlo papíru, ne?

HaHa11
18.02.2018 1 z 5

Urputný cajdák, jehož cílovou skupinou jsou -náctileté milovnice koní. Nesplňuji zadání, a asi proto jsem nebyla schopná dočíst. Hodnotím jako nejhorší autorčinu knihu.

Ivana_1987
17.02.2018 5 z 5

měla jsem trochu problém ze začátkem knihy, kdy jsem se nemohla začíst. Nicméně po začtení se mi kniha moc líbila, je velmi povedená.

cerna7151
15.02.2018 5 z 5

Kniha se četla sama, příjemná oddychovka :-)

Terka18
10.02.2018 5 z 5

Autorka umí psát, to se musí nechat. Kniha hezky plyne, i když musím říct, že bych i možná trošku zkrátila a nenatahovala to tak. Ale to je jen můj názor. Příběh je odpočinkový, ale zároveň chcete číst dál, aby jste věděli jak to všechno dopadne. Samozřejmě konec jde předvídat, ale i tak je to krásná kniha o koních, ale ne jen o nich. Čtěte a uvidíte sami, stojí to za to.

Dousabel
10.02.2018 4 z 5

Mám moc ráda její knihy. I tahle je velice krásná, ale na můj vkus až moc. Sarah mi lezla na nervy a opravdu netuším, zda by 14-leté dítě bylo schopno dokázat to, co ona. Ovšem mistrně popsané chování a myšlenky rozvádějících se manželů, kteří se s obrovskou vehementností snaží popírat to, že se stále milují. Předvídatelný konec, žádné velké překvapení, působil na mě spíš úsměvně, než dojemně. Krásná kniha, ale až moc.