Jonas

Jonas https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212580/mid_krasni-mrtvi-212580.jpg 3 421 72

Krásní mrtví série

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska…

~.Lucy.~
10.03.2013 3 z 5

Odpočinková kniha :-) Ze začátku se mi představa "Krásných mrtvých" připadala .. vtipně a . zvláštně ;D Ale později se mi vcelku zamlouvala :) Chvíli mi trvalo se začíst do děje.. Logan, Lauren a Summer mi nebyli vůbec sympatičtí .. za to jsem se nemohla nabažit Brandona ! :D Silák, vždy tam, kde je potřeba + (!) Skvělý vkus na auta :D Motorky jen celou knížku vylepšili :) Knížku si přečtěte, ale nic velkého od ní nečekejte :)

PiperW
09.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha....naprosto mě vtáhla do děje a během dvou dní jsem měla dočteno. Ostatní díly jakbysmet, jen mě trošku zklamal poslední díl. Zezačátku moc roztahaný a nakonec to tak rychle utli

antragus
27.12.2012 4 z 5

OK, není mi třináct a nejsem holka... A nevím jestli je to výhoda nebo nevýhoda... Na druhou stranu - vzato mým pohledem a nadhledem - nesliboval jsem si od toho nic jiného než oddechovku kvalitativně odpovídající asi legendární sérii Stopy hrůzy. A v tomhle ranku to opravdu plní svou funkci. Oddechovka, kterou zbufnete za 2 - 3 dny, zaměřením něco mezi hororem, detektivkou a romantikou. Nehraje si to na žádnou hoch literaturu, a pokud by ji v tom snad někdo chtěl hledat a potom mrčet, je problém spíš někde jinde, než v knize. Detektivní část zápletky je přece jen trochu prvoplánová, na druhou stranu se nedá říct, že od první stránky víte, kdo to podělal (ovšem připouštím, že u poslední stovky je vám to už jasné) a vzhledem k víceméně konstantnímu rozsahu všech knih série autorka taky logicky potřebovala trochu prostoru na její rozjezd. Hvězdu ubírám především za občasný skřípot na poli překladatelském (jo, mimo jiné by kolegyně překladatelka mohla hodit čumec do slovníku cizích slov na slovo vigilie než jím s přehledem označí všechny smuteční slavnosti, hostiny, případně pohřební slavnosti a hostiny, které se v knize vyskytují) a za jistou rozkolísanost a místy i nelogičnost projevující se zvláště na začátku knihy. Upřímně mi přišlo, jakoby se do toho autorka musela na nějakých prvních 100 stranách teprve dostat než se její úroveň stabilizovala. A poslední čistě kosmetická poznámka - ať jsem dělal co jsem chtěl, nepochopil jsem doteď autorčin systém předělů - používá vynechávky, tři hvezdičky i členění na kapitoly, ale nějak jsem nepobral její logiku v rozhodování kam co z toho vlastně kydne. Ale jak říkám, to je jen kosmetika...;-)

Kate.S
04.12.2012 4 z 5

Říkejte si, co chcete, ale mě se knížka líbila. Jistě, ta detektivní zápletka mohla být o něco lepší, propracovanější. Ale tady se podle mě musí brát v potaz, že je to určené pro puberťáky. Kriminální příběh je něco jiného, tohle je spíše laděné do fantasy románů a právě tohle dnešní mládež čte. Zakázá láska. Ať je to upír, vlkodlak, anděl nebo v tomto případě zombie. Nicméně, námět je to podle mě zajímavý. Tento díl je možná o něco slabší než druhý, protože tam je ta zápletka už více rozvedená

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Tak tahle knížka je úžasná. Ale jediné co je takové zvláštní a co mě nesedí, že má Daria pořád takový vztah s Phoenixem, jako by nevěděla, že o něj bude muset přijít. Je to takové jako kdyby se nic mezi nimi nedělo. Ale to je jenom taková maličkost. Jinak tuto knihu miluji.

Alibero
22.05.2012 4 z 5

Mě se tato kniha líbila. Mám ráda fantasy knížky od amerických spisovatelek. Jsou zajímavě napsané a mají v sobě něco víc než v těch českých nebo cizích. Tahle knížka mě upoutala vlastně zajímavou obálkou a uznávám obsah byl zajímavý, ikdyž ze začátku celkem nudný.

VeverQa
26.04.2012 4 z 5

Celkem fajn knížka, ze začátku trochu nudná, ale ujde, konec dobrý ;)

johisa
20.04.2012

No, nutila jsem se to číst, ale došla jsem k 25 sránce, a musela jsem knihu odložit. Je to nuda a celkem depresivní.

Omy
04.03.2012 1 z 5

Příběh je daný tak, že má nejspíš zaujmout už od první stránky, ale u mě se tak teda nestalo. Tak trochu jsem se nutila to celé dočíst, že se možná kniha možná ještě rozjede... ale ne.

frukeška
16.09.2011

Radši to ani nečtěte pokud se nechcete unudit. Přečetla jsem 50 stránek a stačilo mi..

trpaslyk
30.06.2011 3 z 5

Další z mnoha knih pro mladé s tématem upíři/vlkodlaci/andělé - v tomto konkrétním případě jde o ty poslední jmenované. Velmi jednoduchý, čtivý text, ideální do vlaku nebo na pláž. Pokud nemáte velké očekávání, pak Vás kniha neurazí, v opačném případě sáhněte po jiné. Jako oddech dobré. V rámci daného žánru lehce nad průměrem.

kamise
26.05.2011 2 z 5

Bez chuti a bez zápachu, neurazí, nenadchne. No, pokročilejší a starší čtenáře(ky) možná i urazí. Šablonovitý děj, chabá detektivní zápletka, chybí zde napětí, emoce, atmosféra. Navíc pojem krásný "zombie" mi příliš nesedí. Evidentně určeno pro mladší, ne příliš zběhlé čtenáře (spíše asi čtenářky) 10-13 let, zběhlejším doporučuji raději knihu"Zavržený" s podobným tématem, či "Mrazení". Další (tři) díly už raději ne.

andělé fantasy

2011  68%Jonas