Kráska a zvíře: Zakletá v knize

Kráska a zvíře: Zakletá v knize https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335635/bmid_kraska-a-zvire-zakleta-v-knize-WVk-335635.jpg 4 110 33

Zakleta v knize, originální příspěvek k novému hranému filmu studia Walt Disney Kráska a zvíře, vypráví příběh osamělé milovnice knih Belle. Ta najde v knihovně svého věznitele zvířete očarovanou knihu, která ji zanese do zcela nového světa. Zde se Belle spřátelí s tajemnou hraběnkou, která jí nabídne život, o jakém vždy snila. Ale nový svět není zdaleka takový, jak se na první pohled zdá, a čím více v něm Belle tráví času, tím těžší je ho opustit. Napínavé příběhy se nás zmocní a už nepustí, a jakmile je Belle zakleta v této knize, možná už z ní nikdy nenajde cestu ven.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Beauty and the Beast: Lost in a Book , 2017

Dani3
29.06.2018 5 z 5

Vždycky se ráda vracím do kouzelného světa Krásky a zvířete, proto jsem si nenechala ujít ani toto zpracování.
Kniha se mi líbila, i když to není klasická pohádka, ale jen vsuvka do původního příběhu.

Janulka10
20.05.2018 4 z 5

Je to super kniha ( lásku nemám ráda :)).

Anetka24
19.05.2018 5 z 5

Krásná kniha. Krásku a zvíře nemám moc ráda, ale tahle kniha byla úžasná.

vendy6619
22.02.2018 4 z 5

Musím říct, že mám Krásku a Zvíře neskutečně ráda. Miluju tu pohádku, ten příběh i to poselství co v příběhu je. A tahle adaptace byla velice zajímavá. Moc jednoduché a odpočinkové čtivo. Člověk ho zhltne hned a ani nemrkne.
Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a objevila tak novou i když předvídatelnou perspektivu tohoto příběhu. Rozhodně doporučím dál fanouškům Krásky a Zvířete!

May
14.02.2018 4 z 5

Od .... od kdy si pamatuji miluji bezmezně příběh Krásky a zvířete a nenechám si ho ujít v žádné podobě :-) U této knihy jsem váhala, ale samozřejmě, jak jinak podlehla jejímu zaklínání :-)
No řekněte sami, nemluví nám všem knihomolům kniha přímo z duše?
Citát z knihy (str. 65)
Belle zaváhala. " Co je tohle za místo?" zeptala se.
"Trocha magie, jako všechny dobré knihy," odpověděl jí muž. "Únik. Místo, kde můžete odložit svá trápení a obavy," usmál se. "Alespoň na jednu či dvě kapitoly," dodal a znovu Belle nabídl rámě."

Ekiara
25.12.2017 5 z 5

Této knize jsem moc nedávala šanci, jelikož jsem už znala příběh Krásky a zvířete a tak jsem myslela, že mne už nic nepřekvapí.. :D
Ale musím říct, že to byla bomba, dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy takto nemohla odtrhnout, protože to mělo úžasný děj.
Kniha vás ponoří do kouzelného světa, ve kterém je dokonce ještě jeden svět. Má to krásný popis míst a postav, ke kterým si uděláte vztah, jaký chcete.. :D
U nějakých část jsem si říkala ty věty toho stylu: A co když je to takto nebo takto nebo takto... Chápete :D
Četlo se to rychle a mrzelo mě, že to tak rychle skončilo, ale moc hezké :)

Hoshi
13.09.2017 5 z 5

Krásná, čtivá, oddechová kniha na dlouhý večer/deštivé odpoledne. Příběh zaujal od první stránky. Bylo příjemné se znovu vrátit do okamžiku, kdy netvor předal Belle ten úžasný poklad, který jí tak moc závidím a poté s ní prožívat celý příběh. Chvilku jsem dumala nad tím, proč to začalo předáním, když to všichni známe, ale pak jsem si řekla: "Co kdyby se ke knize dostal někdo, kdo tento úžasný příběh nezná? Naskočil by do rozjetého vlaku?.. Pro mladší čtenáře by to mohlo být matoucí, kdyby začali číst od prostředka, takhle je to alespoň navede ostatní knihy."
Některé stránky jsem měla sto chutí Belle promluvit do duše, ale přiznejme si, že kdybychom byli v situaci, ve které se ocitla, kdo by odolal takovému úniku do úžasného světa?
Závěr byl velice trochu uspěchaný, ale bylo to velmi příjemné počtení a vím, že se ke knize brzy vrátím - to až budu chtít utéct :)

planet129
08.08.2017 3 z 5

Tohle je první zpracování Krásky a zvířete, ve kterém jsem Belle neměla ráda. To je asi jediné, co bych knize mohla vytknout. Je to oddychovka přečtená tak za 2 odpoledne, takže něco velkého od knihy neočekávejte

Alice_E
19.06.2017 3 z 5

Snadne, oddechove, nic sloziteho. Jednohubka na vecer.

Nikkaa
29.05.2017 5 z 5

Velice ctiva kniha,za mě doporučuji,nemam k ni žádné výtky :-)

Andynka
25.05.2017 4 z 5

Byl to moc hezký vsunuty příběh do pohádky, kterou zná snad každý . Jen už to bylo moc přecitlivelé. Ale zase je to pohádka a od té se to očekává. :-)

kajčamach
23.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale moc mě nezaujal začátek. Pořád se to motalo kolem předání netvorovi knihovny Bell. Jelikož jsem byla trpělivá a vydržela číst až na konec, dočkala jsem se ,, třešničky,, Konec byl strašně napínavý. Kniha se mi líbila. Zaujala mě pointa příběhu.

kalinkacz
24.04.2017 3 z 5

Milá, pohádková, roztomilá a usměvavá kniha... Ráda jsem si přečetla rozpracování Bellina příběhu... Co mě mrzelo byl začátek knihy, ve kterém je 80 stran ze 300 věnováno fázi, ve které Zvíře dává Belle knihovnu, což mi přišlo zbytečné, jelikož tento příběh již všichni z původní pohádky známe... Poté ale byla kniha povedená a velice čtivá... Takový jednodenní jednohubka!

kráska a zvíře

Jennifer Donnelly
americká, 1963
2019  82%Nevlastní sestra
2015  71%Modré hlubiny
2005  84%Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie
2021  75%Otrávená
2017  85%Kráska a zvíře: Zakletá v knize