Krása nesmírná

Krása nesmírná https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11688/krasa-nesmirna-11688.jpg 5 888 198

Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota) , 1949

Freedomova
14.11.2016 1 z 5

Babička nám četla hlavně ty strašidelné pohádky a já se nakonec bála i té knížky v knihovně. Zpětně na to vzpomínám s úsměvem, ale jako dítě jsem ji v oblibě neměla. Děsivý obrázek Baby Jagy si vybavím i po třiceti letech o Kostějovi nemluvě a znám hodně vrstevníků se stejnými pocity. Do dětské knihovny pro syna jsem ji nezařadila, sama bych ji znovu nechtěla číst.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Ráda jsem se k ní vracela a četla ji i svým dětem. Nejvíc se nám líbila a zároveň děsila Baba Jaga. Měla jsem jako malá ráda i večerníčky na toto téma.

Plague
26.09.2016 5 z 5

Udělalo mi ohromnou radost, když jsem tuhle knihu (s jiným přebalem) dostal ke 30. narozeninám. Hned jsem zavzpomínal, jak mi z ní v dětství rodiče četli. Kresby jsou výborné a i když je samotný příběh je nyní lehce úsměvný (Ivan je vždycky statečnější než český Honza, Vasilisa je vždycky krásnější a chytřejší než všechny ostatní princezny dohromady) je celkový dojem úžasný. Přiznám se, že jsem ještě neviděl strašidelnější obrázek v dětské knize, než je letící Baba Jaga v Kráse nesmírné ... prostě ne.

BlackWidow
15.09.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem milovala jako dítě a zůstalo mi to i dodnes. Je pravda,že ilustrace jsou strašidelné,ale taky nádherné. Nejvíce na mě vždy působila pohádka o Vasilise,jak ji macecha poslala pro oheň k Babě Jaze a ona chuděra šla tím hlubokým ,černým lesem,kde kolem ní vždy projel jeden ze tří jezdců,kteří znázorňovali ráno,poledne a noc. :-) A což teprve ten plot z lidských kostí.. :-) Všechny pohádky byly nádherné a jako ve všech i zde chytrost,laskavost a vlídnost zvítězily nad sobeckostí,krutostí a hloupostí. Opravdu moc nádherná kniha

Insignitka
10.09.2016 4 z 5

Hezky napsané. A ty kresby, to bylo úžasné

egoalterego
06.09.2016 5 z 5

Fantastické ilustrace!

flanker.27
24.08.2016 5 z 5

V komentářích jsem si všiml zmínky o děsivých ilustracích. Je to pravda, obrázky k pohádce O překrásné Vasilise mi v dětství způsobily málem šok, ovšem takový ten, po kterém dítě vyloženě prahne :)
Zkrátka nostalgie, bohatýři, Kostěj, drak Gorynyč a další pohádkové postavy, co zůstanou v paměti až daleko do dospělosti.

Erawan
24.08.2016 5 z 5

Opatruju tohle vydání Krásy nesmírné z roku 1977 - vystála jsem si na ni frontu v jeden knižní čtvrtek a paní prodavačka se mne zeptala, pro jak staré dítě ji kupuju. Nikdy nezapomenu na její výraz, když jsem řekla - NO PŘECE PRO SEBE!!! (bylo mi pár let přes dvacet :-) ). Pamatovala jsem si z raného dětství úryvky pohádek, některé postavy a taky název knihy, aniž bych to nějak dávala dohromady, takže zakoupením knihy se to všechno pěkně spojilo. Je fakt, že ty pohádky jsou trošku hororové, ale takové se najdou i mezi českými...

Suzynka29
04.06.2016 2 z 5

Tahle kniha mě od mala děsila. Už jen ilustrace ve mně vzbuzovaly rozporuplné pocity, spíš děs a hrůzu. Kostěj Nesmrtelný je pro mě opravdu nesmrtelný. Ale možná to mám spojené i se zlou a protivnou učitelkou, která nás ve škole nutila z této knihy číst a vnucovala a nám svůj názor na toto dílo. Bylo to někdy v roce 1990...

edith79
11.05.2016 5 z 5

Tahle knížka mě vždycky jako dítě fascinovala svojí tíhou. Byla vážně velká, silná a těžká, ale i krásná a nezapomenutelná.
Po několika málo letech od mého dětství: Malé doplnění. Knížku jsem si sehnala a světe div se, není velká ani těžká, ale je nádherně nostalgická a fascinuje mě pořád stejně.

Ranuncul
24.04.2016 5 z 5

Perfektní knížka,výborně napsaná a nádherně ilustrovaná.

ELMA
04.03.2016 5 z 5

Jedna z těch dětských knížek, které čtu dodnes. Kdykoli jsem byla jako dítě nemocná, otravovala jsem celou rodinu, aby mi z ní četli.

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Kniha pohádek, které jsem četla pořád dokola. Kostěje Nesmrtelného prostě nic nepřekonalo.

Lucek
27.02.2016 5 z 5

Těžce jsem jako dítě ujížděla na Kostěji Nesmrtelném. Pořád jsem si vyráběla masky na gumičce, z deky dělala plášť, no obrovsky mě bavil!

Vladísek
09.02.2016 5 z 5

Další z knížek, kterou jsem jako dítě četla pořád dokola. Nesmírně krásné čtení a nádherné ilustrace!

Mánička178
24.01.2016 4 z 5

Krutopřísné pohádky. Ty příběhy a hrůzostrašné ilustrace, to se prostě člověku zaryje nesmazatelně do paměti :D Když ty pohádky čtete v dospělosti, všimnete si spousta věcí, které vám v dětství unikly. Magické číslo tři, že se každý junák jmenuje Ivan a pak se všichni veselí, až jim medovina teče po bradě :D Pohádkový základ prostě! :D

decemlineata
17.01.2016 5 z 5

Po kolena zlaté nožky,po lokty stříbrné ručky,na každém vlásečku třpytivou perličku.
Mám dokonce pocit,že když se smála tak ji z úst padaly růže a plakala perly.Docela by mne zajímalo,když o tom píšu, jestli neměla ještě nějaké schopnosti např zda nedefekovala zlato nebo jiné vzácné kovy.
Ale jako dítě mě nic takového nenapadlo
Docela hrozný život s takovým vybavením ,ale já jsem Krásu nesmírnou milovala a na obrázku to bylo nádherné
Myslím,že 50 na 50 je úspěch knihy obsah a ilustrace.Jsou totiž překrásné.

MichelleS
03.01.2016 4 z 5

Krásné pohádky, nezapomenutelná Baba Jaga a Kostěj Nesmrtelný - a ty úžasné ilustrace. Teď jsem si je moc ráda připomněla, když jsem je četla dceři. Občas bylo nutné něco "přeložit", nějaké to neobvyklé slovíčko. Je pravda, že některé scény jsou dost kruté, ale většinou se nějakým pohádkovým kouzlem napraví (živá a mrtvá voda...). V nedávno čtených pohádkách Kouzelná tykev byla ta smrt a krutost někdy definitivní.

nadeje169
01.01.2016 5 z 5

Krása nesmírná,stále ji opatruji a to jsem ji dostala od krstné mamky už v roce 1969,stále mi dokáže vykouzlit úsměv na tváři i strach...

Michla76
09.12.2015 5 z 5

Jako lebky na plaňkách plotu a baba v moždířu, to byl ráj a sen mé už v dětství lehce, ale citlivě morbidní duše. Krásně a moc jsem se pokaždé bála o to, aby to dobře dopadlo a milovala jsem Finista jasného sokola. Ruské pohádky jsou myslím potěchou čtenáře v každém věku.