Krása nesmírná

Krása nesmírná https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11688/krasa-nesmirna-11688.jpg 5 888 198

Kdo by neznal z vyprávění Babu Jagu, Kostěje Nesrmtelného, krásnou Vasilisu, Finista, jasného sokola, žabku carevnu, či zdánlivě hloupé Ivany? Ruské lidové pohádky s plnokrevnými postavami boháčů a chuďasů, s osobitými čarodějnými bytostmi, s národními zvyky jsou jedním ze základních kamenů slovanských pohádek a patří do světového literárního fondu. Potěší všechny milovníky pohádkových příběhů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota) , 1949

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Kostěj Nesmrtelný, Baba Jaga, carevič, Ivan,... velká Rus, velká srdce a velké činy, co dodat. ☺ Krásně se četla. ☺

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Chce se mi jen prostě zopakovat název knihy – krásna nesmírná. Neboť přesně to jsou tyhle nádherné ruské pohádky. Strašidelné, dramatické, mnohovrstevné, s kořeny hluboko zapuštěnými v lidových bájích a pověstech. A ilustrace Václava Fialy z nich udělaly doslova klenot. Milovala jsem je a miluju dodnes. Bez Baby Jagy, Vasilisy Překrásné nebo Finista, jasného sokola by byl můj fantazijní svět neskonale chudší.

lapiduch
23.05.2018

Krásná kniha. Už je trochu poškozená, ale za ty roky není divu. Četla mi z ní babička, když jsem se naučil číst, tak sám. Pak jsem četl svým dětem a teď i své vnučce. Doufám, že mi ji brzy bude číst vnučka :-)

Laughtubbe
11.05.2018 5 z 5

Krásné pohádky pro děti i dospělé. Moje maminka tuto knihu měla už jako malá holka a já jí po tolika letech sehnala knihu k narozeninám. A jako každá zvědavá čtenářka jsem si knihu před předáním pročetla. Líbila se mi tak moc, že jsem si jí měsíc na to zakoupila také :) Nečíst tuto knihu by měl být zločin :D

surikata246
21.04.2018 5 z 5

Byla jsem jako malá v nemocnici se zlomenou nohou a paní učitelka co za námi chodila a četla nám z ní, moc se mi to líbilo. Pak jsem se vrátila do školky kde ji také měli a začala patřit k mým oblíbeným knížkám. Doma jsem o ní nadšeně mluvila a pak se stal zázrak, dostala jsem ji od našich k 6. narozeninám a mám ji i dnes a čteme s dětmi.

M-arta
14.04.2018 5 z 5

"Hustý!", pravila desetiletá dcera, když si všimla pohádky "Dívka ve studni" a okamžitě přelouskala celou knihu - bylo vidět, že současné generaci dětí budou pohádky opravdu připadat zajímavě exotické a poměrně dobře uspokojí i jejich potřebu hororově laděných strašidelných příběhů (což jsem ani nečekala a příjemně mne to překvapilo).

pedroK
19.03.2018 5 z 5

Pro mě nejpůsobivější kniha pohádek celého mého dětství. Ano, já sama i dětem jsem četla bratry Grimmovi, ale náboj ruských pohádek to teda nemělo. Můj synek je takový odránadovečera neposeda. Když jsem ho potřebovala fakt přikovat do postele, neb chořel, musela jsem mu číst. A chtěl něco strašidelného! Chacha, tak to se dobře schovej pod peřinu, hošíčku, Kostěj nesmrtelný a Baba Jaga kostlivá noha přichází! Obrázky strašidelné! Jak těm zvířatům svítí oheň z očí, baba Jaga se rozhání koštětem letíc v hmoždíři, na plotě hadi a lebky se svítícíma očima..To nezapomene ani on stejně jako já po celých 30 let! Fakt ležel ani nedutal. Dceři jsem to v pěti číst nemohla, ta se bála moc. Hošíček to ustál, ale chladným ho to nenechalo :) Skvělé pohádky, skvělé ilustrace!

Kačkaknihomol
28.02.2018 3 z 5

Jelikož jsem lehla s horečkou, chtěla jsem se pustit do něčeho jednoduchého, nenáročného. Proto mi příběhy o statečném Ivánkovi, který projde všemi nástrahami, zachrání tu nesamostatnou princeznu ze věže a na konci ho čeká vše dobré, neskutečně sedly. Písmena jsou velká, jazyk je opakující se, tak jsem to přečetla za jeden den.
Taky mě udivily někdy až strašidelné ilustrace, třeba taková Jaga Baba je jak z hororu. Nejspíš kvůli tomu je Krása Nesmírná vhodná spíše pro nebojácnější děti.

kopretina19
20.02.2018 5 z 5

Jako dítěti mi nepřišla tato pohádková knížka tak depresivní až hororová jako když se do ní podívám teď v dospělém věku. Kam se hrabe Hitschcock. Ale pořád pro mě má v sobě to své kouzlo ruských bohatýrů, careven, vesnic, tradic, typických nadpřirozených bytostí, které v žádné jiné krajině nenajdete. Všechna tato ruská krása pohádkové knihy je umocněna ještě navíc úchvatnými ilustracemi. Moc krásná, nostalgická vzpomínka na dětství.

Hospodyňka
16.02.2018 4 z 5

Ilustrace jsem si prohlížela potajmu, asi ze strachu, že na mě některá z nich vyskočí. Proč jsem většinu stránek okousala...nemám už tušení, nicméně jedním slovem působivá kniha.

Mariamaria
10.02.2018 5 z 5

Kniha mého dětství. Moc pěkná.

Elsinor024
10.01.2018 4 z 5

Tahle kniha je klasika. Tak trochu horory pro děti se sugestivními obrázky, ať se připraví na život:) Zvláště pohádka "O překrásné Vasilise". Ty svítící lebky na kůlech kolem chatrče a babu Jagu v hmoždíři, která vypadá jako něco mezi mumií a zombie, si vybavím dodnes. Kostěj nesmrtelný, baba Jaga, carevič Ivan, krásná Marja, Finist jasný sokol, Jelena přemoudrá. To byly postavy mého dětství, četla jsem několikrát a později svým dětem.

ddkk
02.12.2017 5 z 5

Ruské pohádky z Krásy nesmírné jsou napsané tak, že mně utkvěly dodnes, což je vážně hodně dlouho. Hororové, výpravné, nezapomenutelné. Dodnes máme doma nádhernou knihu s překrásnými (taktéž hororovými!) ilustracemi - pořád mám před očima ten plůtek z lidských kostí v podivuhodném strašidelném lese...Prostě klasika, která se dnes málo vidí...

karolina7748
19.11.2017

Kniha byla má oblíbená v dětství s krásnými ilustracemi.

veronikahessy
30.10.2017 5 z 5

Knihu mi četla maminka před spaním,když jsem byla malá. Nejraději jsem měla pohádku Dva Ivanové a pak ještě o Vasilise (nepamatuji si název,ale bylo to o 2 sestrách). Docela mě mrzí,že jsem si nechala ve starém domově.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Několikrát přečtená našim dcerám,patřila mezi nejoblíbenější pohádky.(Už je to docela dávno,ale kniha je pořád doma,je to poklad pohádek)

kalimero007
18.10.2017 5 z 5

Připomínka dětství. I když už nebyla kniha v červených deskách (jak jsem očekávala) i tak jsem moc ráda za výběr do výzvy. Pro děti chvílemi strašidelné i poučné .

Blančitos
16.10.2017 5 z 5

Krásný návrat do dětských let. Krása nesmírná je jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. :)

zyt
21.09.2017 5 z 5

Nejoblíbenější pohádková knížka mého dětství.

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Máme stařičké vydání po rodičích, kteří je zdědili ještě po někom, takže první pohádky máme v poněkud salátové podobě, ale prostředek knihy drží. Nevím ale, jak dlouho, protože čteme na vyžádání dcery každý den/večer. Pohádky jsou krásně ilustrované a přináší trochu toho strašidelného do dětské představivosti. Přiznám se, že jsem se jako správně pošahaná matka bála, že se malé budou třeba zdát zlé sny o lebkách, co jim ve tmě svítí oči, ale nic, naopak nadšení.