Království u Lesního pramene

Království u Lesního pramene https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230699/bmid_kralovstvi-u-lesniho-pramene-vpo-230699.jpg 2 3 2

Příběhy, zaznamenané v této knize, jsou vlastně oživlou pohádkou z léčebny v Mariánských Lázních, kde autorka delší dobu pracovala jako primářka. Kouzelné království u Lesního pramene nepochybně zaujme dětské čtenáře stejně jako její první knížka Matička země, jíž Alena Vrbová začínala svou úspěšnou literární dráhu.

Kopretina
23.05.2020 odpad!

Četla jsem knihu s dcerou a ani jedna jsme nechápaly, o co jde. Je tu nějaký děj? Nějaké poselství? Nic jsme nenašly. Dcerka už ji nechtěla číst, dočetla jsem ji tedy sama a na konci si říkám, o čem ta kniha je a proč je tak nesrozumitelná?

HanKasp
08.08.2017 3 z 5

Příběh z Mariánských lázní v léčebně u Lesního pramene, kde ordinuje doktorka Ali, které se jednoho večera nastěhuje do jejího pokoje plch, ze kterého se nakonec vyklube myš polní. Provozář Alexander přinese do Windsoru jednoho dne kotě kočky divoké, které se postupně seznamuje s okolím - veverkou Zuzkou, labutěmi Čistá a Řasnatka, pávem zvaným Sličný a liškou Fabiolou. Kotěti říkají pro její barvu Můrka. V knize jsou zachyceny první kroky kotěte, poznávání okolí, shánění potravy. K Lesnímu prameni přijde jednou zima a napadne sníh, divoká se stahuje k lidem, Můrka se vydává na další výpravy. Jak ale její osud skončí je částečně ponecháno na čtenáři. Přežila svou první zimu, či nepřežila?

V knize vystupují další postavy - sestra Uhlířová zvaná krátce Uhlířka, topič pan Domberský, uklizečka paní Klásková, sekretářka Manka a děti.
Text doprovází černobílé a barevné ilustrace.

Alena Vrbová
česká, 1919 - 2004