Svatokrádežná svatba

Svatokrádežná svatba https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409877/bmid_svatokradezna-svatba-71k-409877.jpg 4 113 31

Královská krev série

Král Alvar - zraněn, zrazen a zanechán napospas smrti - přísahá, že získá zpět svůj trůn i vše, co mu po právu náleží. Se srdcem plným nezkrotné nenávisti vyrazí na cestu zkázy, připraven utopit svou touhu po pomstě v bouři krve a slz... Legendární scenárista Alejandro Jodorowsky vypráví temný a násilný příběh o zradě, válce, zakázané lásce, svržených vládcích a milostných hrůzách, a Dongzi Liu dává svou nádhernou kresbou jeho vizím syrově reálnou podobu.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Noces Sacrilèges & Crime at châtiment , 2010

Pigface
20.08.2019 3 z 5

Vlna příběhů ve stylu Hry o trůny stále jede, proč se nesvézt. Brutalita a sex pěkně v barvách a názorně. Jak jsme u Jodorowskeho ostatně zvyklí a čekáme. Formát trochu nepohodlný (všichni hned vědí, co čtete), ale pro vyznění epických scén asi nezbytný. Příběh na mne uspěchaný, kresebně povedené. Asi bych si dílko nekoupil, knihovna je optimální řešení ;)

Norri
02.08.2019 3 z 5

Chtěl jsem napsat, že i velký Jodo se nechal inspirovat Hrou o trůny, ale pak jsem si vzpomněl na Metabarony a uvědomil jsem si, že Jodo takovou inspiraci nepotřebuje. Když jsem se Královskou krev chystal číst, tak jsem se lehce obával, že to bude typický Alejandro a zase se ztratím v metafyzické a náboženské symbolice. Ale není to tak. Královská krev je poměrně přímočarý příběh plný zrady, nenávisti, pomstychtivosti, zvrácenosti, krutosti, touhy a bohužel také uspěchanosti a ukecanosti. Jako kdyby chtěl George R. R. Martin narvat celé Písně ledu a ohně do jedné jediné kapitoly. To co zpočátku vypadalo jako dobře rozjetá zápletka pro dlouhou ságu a nebo pro jeden krátký příběh s dobrou pointou, se změnilo v kulometnou palbu událostí a zvratů s nesmyslnou kadencí.Všechny důležité postavy jsou hrozní s*áči a normální čtenář nemá šanci se s kteroukoliv z nich identifikovat. Hlavní postava krále mění svoje přesvědčení a svůj charakter tak rychle, že čtenář tak rychle nestíhá ani mrkat. Celé by se to dalo ještě přežít, kdyby tam nebyly tak hrozně pitomé dialogy. Podprůměrný scénář lehce kompenzuje vynikající kresba, na kterou se sice pěkně dívá, ale ze které mám pocit, že ji chybí nějaká osobitost.

Zlord Antiježíš
25.07.2019 5 z 5

To si tak jednou jdete ze světa knihy, a mimo jiné si nesete podepsanou Kastu Metabaronů a k tomu nově vyšlé Oči kočky a Královskou Krev. A doma pak má manželka neodbytné nutkání volat zasloužilého a váženého pana doktora Chocholouška. Metabaroni i Incal jsou výborné sci-fi, o tom není pochyb. Ale až právě oči kočky a královská krev (možná pod vlivem bližšího a přímějšího seznámení s osobou Alejandra Jodorowského) mi k tomuto autorovi plně otevřely dveře a zpětně začínám doceňovat jeho díla, se kterými jsem se setkal v době od prvního seznámení s autorem (Incal) až po tento okamžik.
Královská krev má až Shakespearovský scénář ze kterého na čtenáře dýchne taková ta atmosféra, kterou dokáže vyvolat opravdu pouze klasické divadelní drama. Upřímě, ze scénáře tohohle komiksu jsem si opravdu sedl na prdel a to především díky emocím, jaké ve mě dokázal vyvolat. Není zde černobílých postav a to na mě zkrátka platí, vím to o sobě a pokud to na mě někdo hraje takto intenzivně, podlehnu.
Podruhé jsem si sedl na prdel z kresby. Tohle mi sedlo! Z těch panelů je bitva i slyšet, v erotických scénách chcete být a brečíte nad utrpením postav.
Potřetí si sedám na prdel, když si uvědomím, jak se scénář s kresbou doplňují a jak to funguje jako celek.
Monumentální dílo!

Centurion.d
14.07.2019 4 z 5

Luxusní kresba, zajímavý příběh

tonda2186
10.07.2019 4 z 5

Těch zvratů tam na můj vkus bylo už trochu moc. Na další díly se ani tak netěším jako že jsem spíš v očekávání, jestli to bude lepší. Kresba je nádherná!

FireOfFilth
10.06.2019 4 z 5

Temný historický příběh o zradě a následné pomstě od mistra pera Alejandro Jodorowskeho. V této knize nalezneme spoustu zvratů, které předchází brutální scény a události. Neotrlý čtenář může být opravdu šokován brutalitou těchto výjevů.
Abychom si to "krásně" užili musíme poděkovat úžasnému kreslíři Dongzi Liu. Jeho realistická kresba s pochmurným koloringem dodává knize na atmosféře. Člověk se opravdu kochá každým panelem.
Celkové hodnocení 70%

aslavey
10.06.2019 5 z 5

Brutální příběh, brutální kresba, je to brutální.

zdenur
10.06.2019 5 z 5

Jediná vada komiksu je ta, že je příliš krátký. Kresba bez komentáře, úžasná. Scénář super, příběh hrubý a násilný, plný zvratů. Líčil jsem manželce letmo děj a důvody proč musí zrovna po této knize sáhnout a nedostal jsem se ani do poloviny. Chce to trochu odvahy. Incestní vztahy, různé tělesné "zdokonalování", sekání a řezání asi nebude pro slabší povahy.

Evickar
02.06.2019 4 z 5

Musím říct, že kresba je nádherná, příběh je bohatý a silný. Je to doslova jízda, a to je i z malé části problém. Je to pro mě až moc rychlé, za to ubírám jednu hvězdičku. Kdyby byla kniha delší o několik stran, vůbec by jí to neubralo na kvalitě.

martinstefko
26.05.2019 4 z 5

Ale kniha "Královská krev: Svatokrádežná svatba" není místy až shakespearovsky dramatický scénář, ale je to i kresba. Alejandro Jodorowsky si vždycky uměl vybrat zajímavé kreslíře, a to nikoli nutně ze své domoviny, kterou je aktuálně Francie. To je i případ komiksu "Královská krev: Svatokrádežná svatba", který kreslil čínský tvůrce Dongzi Liu. na jednu stranu si budete říkat, že se Dongzi Liu hodně inspiroval u evropských komiksových tvůrců, je zde krásná tenoučká linka, ne nutně ostrá, jež je doplněna barvami, které nejsou jasné, spíše utlumené a podle všeho počítačové, což ale rozhodně ničemu nevadí. Pak se ale zaměříte na postavy a najednou máte pocit, že se Dongzi Liou hodně inspiroval i v japonské manze, a to jak designem krásných žen, tak i emotivností některých výrazů. Jodorowsky a Liu vytvořili zajímavou dvojici, jejímž výsledkem je dějově poměrně bohatý komiks, který zaujme zvraty, násilím, ale i specifickou kresbou.

MartyManCZ
24.05.2019 5 z 5

Je to teda moje první kniha od Jodorowského co sem četl, ale tohle mě hodně bavilo. Je to syrový, hrubý, sexy, situace se občas mění doslova každý panel, nudit Vás to rozhodně nebude. Myslel sem, že na 112 stranách stačíme akorát načnout nějaký větší příběh, ale ve skutečnosti už tady je odvyprávěn velký epos a sem zvědavý co bude následovat... Parádní příběh plný intrik, vražd a krvesmilstva povyšuje na ještě větší level Liuova kresba, která je prostě nádherná. Kniha mě rozhodně nezklamala a připravila mi jedno hezké odpoledne.

Alejandro Jodorowsky
chilská, 1929