Královny a poutníci

Královny a poutníci https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525732/bmid_kralovny-a-poutnici-65488048929e7.jpg 5 5 1

"Nádherně zpracovaná kniha o dávné historii českých zemí a životech našich předků" Naše země byly po tisíciletí domovem mnoha lidí. Podle jazyka a zvyklostí třídíme naše předky na Kelty, Germány a Slovany, ale oni sami si říkali jinak. A tak tu žili Bójové neboli bojovníci, Markomani neboli hraničáři, Silingové neboli lidé z mokřadů, Moravané neboli lidé z luk a Čechové neboli rodáci. Vydejte se až na začátek prvního tisíciletí a poznejte jejich každodenní starosti a radosti! Zjistíte, že jste od lidí z dávných časů možná podědili víc, než si myslíte.... celý text

Janka7
27.01.2024 5 z 5

Příběhy kmenů a rodů a prvních králů a knížat na našem území. Psáno krásným jazykem, každý příběh má pěkné ilustrace. Je to inspirující, obohacující a moudré čtení nejen pro děti, ale i pro dospělé. Zajímavý byl hned první o našem králi Marobudovi, který byl vychován v Římě a později se stal prvním historicky doloženým panovníkem, žijícím na našem území. Tomuto schopnému
králi se podařilo udržet po dlouhá léta klid a mír. Přečetla jsem za 3 dny a hned jsem si koupila další 2 knihy od této autorky.