Tažení do Tearlingu

od:

Tažení do Tearlingu

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236385/tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4.3216
Série:

Královna Tearlingu (2.)

Originální název:

The Invasion of the Tearling (2015)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Přidat komentář
Silmarien
25. února

Typická dvojka trilógie - nádych pred záverečnou búrkou. V prvej tretine sa Kelsea spamätáva z toho čo urobila, v ďalšej sa poneviera po paláci a zamotáva sa do minulosti, aby to v poslednej tretine nabralo spád a dalo nám nejaký prísľub do poslednej časti. Dve časové línie mi nevadili, ale Kelsea mi väčšinu knihy liezla na nervy. Svet bo dovysvetlený lepšie, boli tam zaujímavé "etudy" a zopár dobrých ujasnení vecí, ale inak som tak na vážkach. Príbeh Lily bol dobre spestril túto časť (aj keď "spestril" je asi zlý výraz, keďže bol zrejme najdôležitejším). Žeriem malú Glee :-)

verulik196
16. února

Skvělá knížka!
Pokračování se mi opravdu líbilo, příběh se odvíjí zajímavě, všechno to prolínání s minulostí, magie.. Opravdu se těším na třetí díl.

Shinstria
16. února

Uh... pardon, ale myslela jsem, že příběh má být o Kelsey a ne o nějaké Lily. Uznávám, že to byl zajímavý nápad, prolínat minulost s přítomností, jenže mi to vždycky vadilo. Kdyby pasáže v minulosti nebyly tak dlouhé, tak bych to asi vzala lépe. Celý ten příběh mě bavil o dost míň než první díl. Přeskakovala jsem i nějaké části a celkově to dost upadlo. Ale i tak mě celkem zajímá následující díl. No uvidím jestli si ho přečtu.

Mark.
01.10.2017

Velmi vyvedené bylo propojování linií přítomnost a minulost. Celkově mi přijde, že série a napětí upadá. Ale i tak se kniha četla velmi dobře, ovšem neodehrálo se nic natolik důležitého, abych si děj knihy zapamatovala nějak dlouho.

Virginia257
05.08.2017

Casti v minulosti super. casti s Kelsey az tak nie. Koniec s Kelsey nechapem. Bola zbytocne kruta ked nemusela a potom nespravila to co mohla.

vandalindakova
27.07.2017

Kde začít... V prvním díle už se mi nelíbilo spojování prvků minulosti a prvků současnosti/budoucnosti. Přišlo mi, že to kazí takovou tu magii Tearlingu. Tady v druhé knize už se přidává přímo příběh Lily, takže toto propojování už provází celou knihu. Nakonec jsem ale příběh Lily hltala víc než příběh královny Kelsey. U ní mě mrzela ta změna chování, i když na konci už to zase nebylo tolik znát. Moje nejoblíbenější postava je rozhodně Rafal. Prožívala jsem to vše s ním, hlavně ten konec.
Druhá polovina knihy se mi zdála záživnější, přelouskala jsem 250 stránek za jedno odpoledne. Ten konec byl prostě...dýchal takovou zvláštní atmosférou.

Tesset
09.07.2017

Některé pasáže super, některé pro mě nezáživné. Ale jsem zvědavá, jak to celé dopadne a doufám, že se všechno dozvíme.

kaca3606
15.06.2017

za mně fakt super! už patří k mým oblíbeným ,ke kterým se ráda vrátím

Calla2002
08.06.2017

Nádherná kniha dokonce podle mě lepší než první díl jsem naprosto unešená z celého děje a postav jsem i neskutečně napnutá a nedočkavá čekáním na třetí díl asi se zblázním.....
Rozhodně nemohu dát míň jak pět* protože je to kniha k nezaplacení a jedna z nejlepších
VÍC NEŽ DOPORUČUJI SI TO PŘEČÍST ;-)

HNEDOOCKA
08.05.2017

Paráda, už ať vyjde třetí díl

Janičta
18.02.2017

Příběh se mi líbil víc než první kniha. Ovšem trpí typickým syndromem druhého dílu - je to taková překlenovací část a jestli je informačně dostačující či nikoliv se dozvíme až po přečtení třetího dílu, který zčásti zpětně zhodnotí tuto knihu.
Kelsea to má v tomto díle ještě složitější než dřív a zoufale hledá pomoc kdekoliv. Ovšem vládnutí je velmi osamělá a nevděčná činnost a já jsem ráda, že se autorce podařilo tyto emoce dostat do příběhu.
Propojení s Lily mi nevadilo a jsem zvědavá proč a kvůli čemu vlastně vzniklo s stejně tak mě zajímá kdo je vlastně Kostěj a Finn.

Nikoll2
09.02.2017

Knize dávám 3*, protože to byl pro mne takový průměr.
Na podobné téma jsem v žádné knize zatím nenarazila, proto mi přišlo velice zajímavé, ale jak už jsem psala k prvnímu dílu, chybělo mi tam více akce, která by mi nedovolila pouštět knihu z rukou.
V tomto dílu bylo pro mne porozumění královny o něco těžší a její spojení s Lily mi z počátku velice vadilo a přišlo mi zbytečné. Chápu, že nám spisovatelka prostřednictví toho mohla vysvětlit spoustu věcí, ale myslím si, že by to šlo i bez toho.
Nemůžu říct, že kniha nestojí za přečtení, ale určitě by se našly i lepší knihy s podobnou tématikou.

cecik
01.02.2017

Musím přiznat, že jsem postupnou změnu osobnosti Kelsey pocítila i na sobě. Ne že by to byla nějaká nádhera, protože jsem se cítila pokaždé příšerně, když jsem se ji snažila porozumět, pochopit ji. Ale právě díky tomu jsem vnímala jak se v ní probouzí skrytá temnota. Thorna rozpárala a královnu ušetřila..měla krušné dětství, ale to i on. Toužila aby si ji někdo všiml. On musel přežít. Jemu ale Kelsey do hlavy nepronikla..jinak si to neumím vysvětlit, proč se ke královně nezachovala alespoň z půlky tak, jako k němu. A potom ještě Lily..proč ji s sebou nevzali hned? Nemusela se přece vracet k manželovi..když o ní Tear už dávno věděl..

zuzca.h
11.01.2017

V porovnání s prvním dílem mi chvíli trvalo než mě děj chytl, ale pak už se to četlo samo a konec byl naprosto luxisní. Hodně se mi líbil příběh Lilly a obecně lidí před překročením, i když teda žít v takovém světě bych rozhodně nechtěla. Hezká byla i proměna Kelsy v průběhu knihy to jak jí okolnosti donutily dospět a její občas prozíravé nápady. Líbilo se mi jak byl popsán boj s jejím vnitřním "démonem", který svým způsobem částečně prohrála při popravě, ale zas na druhou stranu dala lidu co si žádal. A boj s ním naopak vyhrála v konfliktu s Rudou královnou.
Jsem zvědavá jaké bude pokračovaní. Jestli se dozvíme odpovědi na řadu otázek které se díky druhému dílu přidaly k té řádce otázek z dílu prvního dílu a teším se i na roli Temného v dalším díle.

HančaŠ
26.12.2016

Výborná knížka. Už se těším na třetí díl. :)

*Pájuše*
23.12.2016

Jsem trochu zklamaná. EJ opravdu umí člověka vtáhnout do děje svým vypravěčským umem, ale tady tohle mě moc neoslovilo. V první řadě se tu z Kelsey stal úplně jiný člověk, než tomu bylo v prvním díle - je trochu dospělejší, ale také děsivější a... ukazuje i svou temnější stránku.
* SPOILER *
Opravdu jsem to nepochopila. Thorna, kterému hrozila spravedlivým soudem, nakonec popravila ona sama svou mocí. Ale když měla zabít královnu, která se prohřešila dvakrát tolik, co Thorne, slitovala se nad ní a nechala ji žít? Tohle je fakt logika, kterou nepochopím. Jen to dokazuje, že tenhle díl byl taková vsuvka a prakticky o ničem.
* KONEC SPOILERU *
Za druhé je to samotný děj. Ačkoliv se tu na pár otázek dozvídám odpověď, nejsou to zrovna ty nejpalčivější otázky, na které bych tu odpověď potřebovala znát. Většina otázek z prvního dílu zůstala nezodpovězena i ve druhém díle. Doufám, že v tom posledním se dozvím všechny. * SPOILER * Fakt by mě naštvalo, kdybych nezjistila, kdo je otcem Kelsey! * KONEC SPOILERU *
A za poslední, celkem mě zklamala Kelsea jako osoba. V jednu chvíli jsem k ní přechovávala jistou averzi. Ale nakonec jsem se dokopala knihu dočíst.
Konec mě celkem překvapil, za což dávám o jednu hvězdu víc, než jsem původně chtěla dát.

terkavelcova
18.12.2016

Oproti prvnímu dílu obrovské zklamání :(

MartinkaSl
03.12.2016

Druhý díl se mi líbil o moc víc než první. Ze začátku jsem trochu tápala a vzpomínala, kdo je kdo, ale pak jsem si vše během knihy připomněla. Kniha byla čtivá a kdybych mohla, přečetla bych ji jedním dechem. Akorát mi trochu vadily dlouhé kapitoly. Na ty jsem si zvykla až na konci knížky.

Lilyin příběh mě uchvátil a propojení s Kelseou mi přišlo super. Rafan i Palcát si plně získali moji oblibu.

kuska
26.11.2016

Tak tento díl byl o hodně slabší než ten první. většina knihy vypovídala vlastně o ničem, ale jestli byla důležitá či ne to vlastně nevím, to ukáže až další díl, takže vlastně mé hodnocení závisí na dalším díle, buď to bude taková plytká knížka bez vlastně něčeho důležitého, nebo důležitý mezník mezi druhým a třetím dílem, bez kterého by děj byl o ničem.

Schullerka
25.11.2016

Druhý díl mě tak nenadchl jako ten první. Stále ale platí, že se mi kniha četla opravdu dobře a neobvykle rychle (i když jsem měla knihu rozečtenou dlouho, ale to byla chyba mého volného času a ne knihy, když už jsem k ní zasedla, přečíst 100 stránek najednou nebyl problém).

Tažení do Tearlingu oproti předchozímu dílu mnohem víc věnuje vysvětlování na úkor děje v Novém Londýně. To co mi chybělo předtím, tady až moc převažuje. To 'vysvětlování' je tu navíc podáno zajímavou formou. Nechci nikomu nic spoilerovat a proto jen řeknu, že bylo dobře, že autorka alespoň trochu vyjasnila časovou linii a jak svět Teatlingu vůbec vzniknul. I tak se stalo dost podstatných věcí a nemyslím si, že by pokračování této trilogie bylo nějak špatné.

Rozhodně plánuji sérii dočíst, už se jen rozhodnout, jestli se pustím do originálu, který teď vyšel nebo jestli si počkám na češtinu. :) Ještě musím říct, že za poslední dobu jedna z těch lepších trilogií, opravdu chytne a nepustí. :)

Aires
19.11.2016

Určitě mě někdo podfoukl a vyměnil pravou úžasnou Královnu Tearlingu za tenhle blaf. Druhý díl byl totiž 500 stran o ničem, přesněji o čekání na útok mortského vojska. Během té doby se nestalo nic převratného a nějaká ta akce se rýsuje až na samém konci knihy. Navíc je kniha neosobní, bez emocí a víc prostoru než Kelsea mají postavy absolutně nedůležité. Tažení do Tearlingu doplatilo na typické prokletí druhých dílů, je jen záplatou pro věrně čekající čtenáře, aby měli co číst.

Markéta2000
23.10.2016

Knížku jsem musela cist na dvakrat,jelikoz me po par kapitolach prestala bavit a jelikoz jsem se nani moc tesila dala jsem ji druhou sanci.Sice jsem ji docetla,ale asi se mi vice libil dil prvni,mozna bych zmenila nazor,kdybych knizky cetla hned po sobe a ne az po 2 mesicich.Presto doporucuji!!!

Míša.K.
13.10.2016

Perfektní.. Podle mě lepší než první díl ;) Doporučuji přečíst ;)

katerina9455
27.09.2016

Na druhý díl jsem se moc těšila. Je pravda, že jsem spoustu z prvního dílu pozapomněla, ale jak jsem četla druhý díl, tak jsem si rozpomnela. Kamarádka mi rovou řekla, že se jí druhý díl nelíbil, ale nenechala jsem se ovlivnit úsudkem druhého a bylo to dobře! Mě to bavilo! Četlo se mi to dobře, dozvěděla jsem se nové souvislosti, osvětlilo se mi spoustu věcí a líbilo se mi střídání časoprostoru. Líbil se mu pohled do života Lili před překročením.
Za mě povedené! Možná až na ten způsob překročení a konečné rozuzlení (čekala jsem něco velkolepějšího :D ).

Soofi
25.09.2016

V druhém dílu se vypravěčské umění Eriky Johansen ještě zlepšilo, její styl psaní se mi zdál o něco víc vyspělejší a propracovanější než dříve. Moc se mi líbilo i střídání různých vypravěčských perspektiv - její postavy nikdy nejsou ploché, vždy jsou zajímavé a jedinečné.
Retrospektiva do doby před Překročením mě rovněž zaujala a nevnímala jsem ji jako umělou výplň příběhu. Jediné co mi opravdu nesedlo byl závěr SPOILER, ve kterém z mého pohledu Kelsea naprosto nepochopitelně vyměkla, navíc na úkor tearského království, které chtěla chránit na prvním místě. Každopádně i tak se budu na třetí díl moc těšit.

anavi2009
16.09.2016

Kdybych mohla dát víc hvězd, tak je dám - skvěle napsaná knížka.. SKVĚLE! Mnohem lepší než první díl, jen nevím, jestli vydržím čekat na třetí díl.. No co už mi zbývá..
Královna Kelsea se vyvíjí, není plochá, překvapí svými vnitřními pochody i moudrostí. A všechno do sebe krásně zapadá.. Je vidět, že autorka to má promyšlené. Jen jsem čekala, že to dopadne trochu jinak, ale o to víc jsem napjatá a nedočkavá na další knihu. Tohle byla jedna z těch knih, které hltáte, zajímá vás každá kapitola i konec, ale při tom nechcete, aby skončila, protože se vám nechce opouštět příběh.

Guepp
10.09.2016

Některé kapitoly mi přišly zbytečné a popravdě mám snad ještě víc nezodpovězených otázek, než jsem měla po dočtení prvního dílu. Každopádně je to opravdu působivá kniha - přijde mi výborné to propojeno dvou etap - před Překročením a po Překročení. Další díl vyjde ale až 01. 04. 2017, ach jo! :-/

Ebony
05.09.2016

Johansenová to opět pořádně rozbalila :) Prvních 50 stránek bylo chaotických ale to spíš bylo tím že první díl jsem četla před rokem. Myslela jsem že mě kapitoly z pohledu Lily budou vadit ale stal se pravý opak. Nesmírně byly čtivé ale to byly vesměs všechny kapitoly :) Když jsem četla kapitoly Kelsey pochopila jsem že se z dívky proměnila na královnu která se nebojí zakročit drasticky když to daná situace vyžaduje. Kostěj mě docela zklamal ale asi to bylo tím že tam byl sotva dvě stránky. Ale mám takový dojem že to nebude Kostěj kdo bude tvořit romantickou linku s Kelsey ale díkybohu Johansenová za něj našla skvělou náhradu a já mu nesmírně fandím. Takže konec mě opět napnul tak že se každou chvíli zblázním jestli co nejdříve nezjistím kdy bude Yoli vydávat třetí díl. Prosím co nejdříve :)

Madame R
26.08.2016

Ve druhém díle se nám děj začíná projasňovat, některé postavy se více projeví a některé jsou stále zahaleny tajemnem. Velice mě nadchlo zakomponování doby před překročením, Lily, Williama a Jonathana jsem si velice oblíbila a kdyby vyšla kniha jejich příběhů samostatně určitě bych si jí pořídila. Mě se tento díl velice líbil!

Beatrice_s
24.08.2016

Knihu jsem četla pomalu pomaličku, abych si ji vychutnávala co nejdéle. :) Autorka si i v druhém díle zachovala velice čtivý styl psaní... čtenář se vlastně nemusí snažit ani číst, doslova „jede“ příběhem stránku po stránce. :) Potěšilo mě, že oproti prvnímu dílu takřka vymizely překlepy a jazykové chyby v textu. Příběh je vyprávěn z perspektivy různých postav, což knize dodává na svěžesti a dynamičnosti. :) Moc se mi líbilo střídání fantasy a sci-fi světa, které o mnoho zpestřilo celý příběh a rovněž vysvětlilo spoustu otázek, jež si čtenáři kladli při čtení prvního dílu. Těším se na završení této trilogie a věřím, že si zachová skvělou úroveň svých dvou předchůdců. :) Abych nezapomněla, poklona patří také paní překladatelce Veronice Volhejnové, jejíž práce má jistě také svůj podíl na lehké a příjemné čtivosti knihy. :)