Osud Tearlingu

Kelsea už nie je iba dievča z chatrče, ba ani mocná kráľovná Tearlingu. Je z nej obyčajná väzenkyňa vydaná na milosť a nemilosť krutej Červenej kráľovnej. Vydala jej svoje zafíry, odovzdala jej svoju moc, a hoci tým celkom nezachránila svoje kráľovstvo, získala preň niekoľko rokov mieru. Dokážu ich jej poddaní zúročiť tak, aby už nikdy nemuseli do otroctva? Nezrúti sa celá ríša, keď nemá panovníčku? Alebo sa jej samej podarí zničiť neporaziteľné zlo, aj keď momentálne sedí v temnici hlboko pod palácom? Možno by mohla povolať na pomoc silné ženy z minulosti, ktoré sa jej zjavovali tak intenzívne, až s nimi prežívala ich dávne životy......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311584/osud-tearlingu-LDd-311584.jpg 3.757
Série:

Královna Tearlingu (3.)

Originální název:

The Fate of the Tearling (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Přidat komentář
HančaŠ
13. června

Parádní zakončení skvělé série!

Sakuhina
10. června

Upřímně nevím co si mám myslet. Série jako taková patřila k mým nejoblíbenějším, ale teď opravdu netuším. Celá knížka je skvěle napsaná, ale konec mě výrazně překvapil, nevím jestli zklamal, ale výrazně překvapil.

anavi2009
24. května

A mě se to líbilo. Jen teda nevím, jak mám napsat hodnocení bez spoilerů.. Taže.. SPOILER

Moc nemusím zombie, ani ve filmech, ani v knížkách.. No dobře, tady jsem je autorce odpustila, ale myslím, že odpustit si je mohla i ona a Row mohl být ďábelský trochu jinak.. Rudá královna..? No to byl docela neslavný konec, na tak krutou a silnou panovnici, ale dejme tomu..
A konec..? Nevím, jestli byl geniální, nebo z nouze ctnost, ale je fakt, že se tím všechno jakoby shodilo. Kelsea budovala své království, měla být královna a ne knihovnice.. Chápu, že to byl svým způsobem happy end, ale myslím, že to šlo udělat i jinak.. Škoda, Kelsea mě bavila, i celý vývoj příbehu, dějové linky minulosti.. Jen ten konec..

BarBarBar
08. května

Pro některé možná SOILER!!! Jedním slovem nevím. Nevím co si o posledním dílu mám myslet. Napínavé to bylo o tom žádná, ale ten konec. Na jednu stranu se mi líbil, kvůli té vizi která se uskutečnila. Jenže na druhou stranu skončil tím příběh, který mě zajímal víc a to osud královny Kelsei a jejích druhů. Sama to přece všechno měla vybojovat a pokud ne tak měla při boji za lepší Tearling položit život a ne si jen tak přeskočit.... Kdo četl, ví kam. Kniha je čtivá a napínavá, ale za mě kvůli příběhu zklamání.

veronika4918
04. května

Za mne nejslabší díl ... Samotný konec byl super, žádná romantická slaďárna. Ale celkový dojem mám opravdu špatný. Celou dobu mi přišlo, že se spisovatelka do psaní doslova nutí, že je tlačena k napsání závěrečné trilogie a přitom se jí do toho nechce, nemá ucelený nápad, atd. Vlastně to Erika na konci knihy v epilogu přiznala, že první hrubá verze byla děsná a pomohli až editoři.

Bumky
02. května

Kdyby všichni umřeli, bylo by to lepšejší.

kaca3606
01. května

ani po všech přečtených komentářích jsem nečekala ,že ten konec bude fakt tak .... na nic. Tenhle díl byl úplně vycucaný z prstu. Škoda , první dva díly se mi fakt líbily

verulik196
13. dubna

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale ten konec.. je to jak napsat knihu o vlasním světě a pak ji celou hodit do koše.
Ale abych jen nekritizovala. Knížka se svou napínavostí vyrovnala předešlým, příběh z minulosti byl zajímavý, bavil mě. Možná dokonce víc než hlavní dějová linka. Kdyby to všechno skončilo jinak, byla by to velmi povedená série. Ale nestalo se tak, takže jsem z toho tak trochu zklamaná.

LilianaFalcon
05. dubna

A já to májm přesně naopak než zbytek. Protože ten konec? Jednoduše geniální. Už od prvního dílu, to bylo na YA celé takové hloubavější a surovější, takže si nějaký romantičtější konec s odpověďma na všechny otázky ani nedovedu představit.
Uvažovala jsem i nad 3 hvězdičkama, ale to mi přišlo zase málo. Eriky styl je zase skvělý, je to čtivé, rychle vtáhne do děje. To že já mám osobní problém s více rovinami a více postavami... no to je prostě můj problém a nedělá to knížku hroší.

lenka0383
04. dubna

Po přečtení těch komentářů tady jsem ani neměla chuť začíst číst, ale nakonec jsem byla nadšená. Třetí díl je pro mě rozhodně nejlepším ze všech tří a oceňuji odvahu autorky napsat takový závěr, kterým chápu, že se nezavděčí čtenářům očekávajícím klasický happy-end, ale podle mě tam ten závěr sedí a vlastně jsem ho už asi od třetiny knihy tak trochu očekávala. Je škoda, že tam není ještě dalších třeba 30 stran, které by to ještě trochu dotáhly, ale i tak - za mě super.

MayaBu
27. března

Triologie o královně Tearlingu měla našlápnuto k tomu stát se mou nejoblíbenější sérií. Po dočtení třetího dílu se jí ovšem nejspíš nestane.

Ještě za polovinou knihy jsem byla nadšená - bylo to čtivé, napínavé (prostě jako první dvě knihy), některá tajemství se už odkryla. Jenže potom .... došlo k jistým, ehm, zvratům a odhalením, které byly jakési první varování, že to, co přijde, se mi asi nebude úplně líbit.
Budu upřímná - nelíbilo se mi to vůbec. Jasně, zvítězila vize atd. ale ve výsledku šlo spíš o Překročení a nikoli o Kelseu. Stejně tak mě zklamal Finn a jeho dějová linka, na můj vkus dostal až moc prostoru...

Takže 3* a to za čtivost a první půlku knihy. Mrzí mě to, ale v mých očích si tato série neudržela tu vysokou laťku, kterou nasadil první díl.

Dani3
26. března

Závěrečný díl trilogie se mi líbil o něco málo víc než ten předchozí, ale na první část to nedosahuje ani v nejmenším. Upřímně po přečtení úvodního dílu jsem vůbec nepředpokládala tento vývoj.

I v tomto díle se do přítomnosti prolíná dějová linka z minulosti, tentokrát vyprávěná z pohledu Caitlin. Jak Kelsea postupně odhaluje minulost, tak věci začínají dávat větší smysl. Nicméně ani v závěrečném díle jsem nenašla odpovědi na všechny otázky, což mě hodně mrzelo.

Autorka zapracovala do příběhu velmi silná témata, ale bylo jich tam na můj vkus až moc. Snažila se všechno nějak uzavřít, ale s tím vším, co si „naložila na záda“ se jí to prostě nepovedlo. Mít nepřítele, kterého nemůžete porazit, je pro příběh problém. Ten konec byl vlastně jediný možný, jak z toho všeho aspoň trochu pozitivně vybruslit, ale celkově mi to přišlo nedotažené.

lucie7823
21. března

Ani tak mi nevadil pomalý průběh knihy, co me opravdu zklamalo byl konec. Který přišel úplně z ničeho nic, jak kdyby autorka neměla uz chuť psát... proste se dlouho a pečlivě rozpleta uzel zápletky a bang - provaz se ustrihl :(

Soofi
19. března

Osud Tearlingu aneb jak se z originální a surové fantasy
stala tak trochu nechtěná pohádka.

První díl mě neskutečně nadchl z mnoha důvodů, které jsem zmínila v příslušném komentáři, a ani druhý díl mě rozhodně nezklamal, i když právě jeho konec byl předzvěstí nejslabšího závěrečného dílu.

Jak mě jednotlivé postavy v dřívějších dílech bavily, tak mě jejich přerod ve třetím díle spíše nudil. V závěrečné části jsem čekala osudové střetnutí dvou odlišných a nesmiřitelných královen, které bylo uměle natahováno naprosto neodůvodněnou Kelseinou neochotou se Rudé královny zbavit, i když ji až do svého konce vším svým jednáním a konáním přesvědčovala o své sobeckosti a zkaženosti. Rovněž dějová linka Rowa Finna a jeho sirotků mi přišla nadbytečná a také autorka se s ní vypořádala nepovedenou zkratkou, kterou zároveň završila celou sérii.

Závěrečný díl mě bohužel zklamal a poněkud pokazil dojem z původně velmi nadějné trilogie.

Lusicat
19. března

Na knížku jsem se strašně moc těšila. Těšila jsem se na uzavření příběhu, bohužel spousta otázek zůstala nezodpovězených. Autorka měla skvělý nápad, vymyslela zajímavý svět i zajímavý příběh. Co ale nedomyslela byly detaily příběhu. Konec by mi ani tak nevadil jak skončil, líp to vlastně ani skončit nemohlo s těmi možnostmi co měla. Ale spousta scén by si zasloužila více detailů. Ve druhém díle mě dějová linka Lili nebavila, ve třetím díle mě dějová linka Kaite bavila víc něž hlavní příběh. Příběh sice skončil tak, že se spoustě lidem nelíbí, ale i tak je zde vidět myšlenka, co vše musela hlavní hrdinka obětovat, dějové linky se pěkně prolínají. Za mě 4* a velké mínus za detailní propracování, každopádně i tak doporučuji, cela triologie mě bavila.

zazvorka
17. března

Těšila jsem se na třetí díl, ale - jak už je zmíněno v jiných komentářích - ani mně konec nesedl. Což mne mrzí, protože mi to bere spokojený pocit po přečtení trilogie. Asi by byl lepší nepovedený začátek - na ten bych stačila pozapomenout. Myslím, že si to autorka krapítek zjednodušila, nemusela splétat nitky a dolaďovat osudy jednotlivých postav v závěru. Já jsem však takový dětinský čtenář, takže mi to hodně chybí. Ano, vyhrála ústřední idea, Překročení nakonec přineslo ovoce, Kelsea taky nedopadla špatně... ale stejně - cítím se poněkud ošizená.

Silmarien
01. března

Asi najlepšia časť, keby to nemalo koniec. Alebo keby to malo trochu viac konca. Takto mi to prišlo málo ukončené, hoci na rozdiel od iných recenzií ten zvrat chápem, aj keď sa mi veru dvakrát nepáči.
Bola v tom akcia, množstvo pochopenia, nových zistení, starých krívd a ťažkých osudov. Čo mi prekážalo, bola tá zbytočná upírčina, podľa mňa mal RF na viac (a autorka celej trilógie tiež). Celá tá dejová línia mi prišla trochu lacná a bola som z nej skôr znechutená a chcela ju mať už za sebou.
Otec Tyler rulz.

Suzuki
23. února

Ten konec se těžce nepovedl...

Eryl
17. února

Svým komentářem se přidám k předešlým. Dějové linie se zajímavě prolínají a udržují tak čtenáře stále napnutého jako strunu. Ovšem čím dál se dostáváte, tím se příběh stále zrychluje a najednou se přiřítí konec. Co se samotného závěru týče, mě osobně zklamal. Jak jeho myšlenka, tak i realizace. Chápu, co se nám snaží autorka ukázat, jakou vizi se snaží ztvárnit, ale je to jako by tím (doslova) zahodila celé tři knihy. 3,5*

Ryora
09. února

No tak čekala jsem ten konec poněkud lepší. Souhlasím s jedním komentářem co tu je, že to autorka poněkud uspěchala. Líbila se mi dějová linie, prolínání historie a současnosti ale mohla ten příběh protáhnout a konec určitě nedělat tak...mizerný...

Ewellyn
01. února

príbehovo super, páčilo sa mi ako sa prelínali dejové línie s minulosťou a prítomnosťou a čitateľ tak prichádzal postupne na všetky súvislosti.... na druhej strane koniec ma prekvapil, bol zároveň šťastný aj nešťastný, škoda že, bol akoby trochu urýchlený, určite by som chcela vedieť viac k ostatným postavám, ako dopadli, ktoré sa dostali aj do nového sveta, ktoré nie, a či si vážne nikto z nich nič nepamätal okrem Kelsy (asi nie ale aj tak mi to nedaá :D, bolo mi jej ľúto)...som zvedava či trilogia bude filmovo spracovana, ako som jeden čas čitala, keď ano mohlo by to byt zaujimave :)

Yuuki24
01. února

Skvělý a úchvatný příběh. Dokonale nečekaný závěr mě překvapil. Osobně si myslím, že to autorka trošku moc zkrátila. Myslím, že spousta čtenářek si přálo jiný konec možná malinko romantičtější ;). Pro hlavní hrdinku to nebyl moc velký happyend, ale hlavní je, že to přežila ;).

dogiska
10. ledna

Ten konec? To jako vážně? Na jednu stranu super na druhou mi bylo Kelsea líto.

Lucylle
11.10.2017

Pre mňa veľké sklamanie. Samozrejme, stáva sa, že mám inú predstavu o vývoji deja ako autor, to beriem. Ale tu som mala dojem, že autorke sa celý príbeh a postavy sprotivili a dopísala to len z donútenia...