Králové Wyldu

Králové Wyldu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398867/bmid_kralove-wyldu-slava-nikdy-nezestarn-DQK-398867.jpg 5 261 90

Králové Wyldu série

Sláva nikdy nezestárne. Clay Cooper a jeho skupina kdysi bývali ti nejlepší z nejlepších — nejobávanější proslulí žoldnéři na této straně Heartwyldu. Dny jejich slávy však již dávno pominuly. Každý z nich si šel svou cestou. Zestárli, ztloustli, opíjeli se, nebo všechno najednou. Najednou se však u Clayových dveří objeví jeho bývalý parťák Gabriel s prosbou o pomoc — aby se společně zúčastnili mise, ke které by se upsali jen ti nejstatečnější, nebo naopak ti nejhloupější. Gabrielova dcera je uvězněna ve městě vzdáleném přes půl světa a obléhaném Heartwyldskou hordou. Nastal čas znovu svolat skupinu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Kings of the Wyld , 2017

Yaromil
21.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná moderní fantasy, kterou jsem si užíval od první stránky a opravdu nerad jsem se na jejím konci loučil s hrdiny, které si nešlo neoblíbit. Nečekejte nic příliš moudrého nebo vznešeného, ale prostě pořádnou porci akční zábavy, kde nechybí poutavý příběh, skvěle napsané postavy, zajímavý fantasy svět a celé je to okořeněné jistou dávkou sentimentu (ale nebojte, můžete si být jisti velkým množstvím stříkající krve a jiných tělesných součástí). Přestože jde o autorovu prvotinu, já si jí bez většího váhání řadím mezi klasiky. Nyní nezbývá než se těšit na další díl! PS: Musím pochválit český překlad.

GošaGoša
13.12.2019

Dočíst do konce tuto knihu byl heroický výkon. Bavila jsem se to ano, bohuže v částech, které vtipné opravdu nebyly. Celé to na mě působilo dojmem scénáře podle tzv. dračáku a vrhací kostky. Pratchettovský humor byl jaksi účelový, střídaný umírněnějšími pasážemi. Začátek napsaný tak, aby vše následující mohlo vůbec proběhnout, mě zklamal. Co mě fakt zajímalo, tam vysvětleno nebylo. Jak si čaroděj zapnul sám knoflíčky na zádech toho fešného oblečku s hvězdičkama?
Asi na literaturu toho typu už dlouho nemám "náct", abych si kecla na zadek ze středověkého světa říznutého atmosférou hudebních festivalů.

vavunik
21.11.2019 5 z 5

Králové Wyldu - super knížka! Čtivý, chytlavý příběh se sympatickými hrdiny. I jsem se zasmála. Plus bonus krásná obálka. A i když se mi líbí, že se jedná o samostaný román, těším se na další knihu :-).

Shaxx
01.11.2019 5 z 5

Perfektní. Humorná oddechovka převlečená za epickou sword and sorcery fantasy. Fakt jsem se bavila, nebála bych se to skoro až označit za občasnou miloučkou parodii na tyhle žánry. Postavy byly skvělé, líbil se mi hlavně čaroděj Moog, který byl správňácky roztržitý a jedna z vedlejších postav (Gregor + Dane).
Svět, ve kterém se děj odehrává, je propracovaný a je vidět, že si s ním autor dal záležet, zároveň však je lehké se v něm orientovat. Neuvěřitelné, kolik druhů příšer a nestvůr dokázal autor do tohoto světa narvat :D Trochu jsem si zavzpomínala na Cestu za tajemný hvozd, který taky obsahoval skvělá různorodá stvoření a stejně tak i pestré prostředí.
Situace, do kterých se občas hrdinové dostávají, jsou komické, stejně jako reakce hrdinů. Každý je nějakým způsobem specifický a odlišný a dohromady dávají správnou partu..
A obálka? Naprosto božská! Je fajn, že to není nějaký náhodný artwork a postavy na ní jsou skutečně hlavní hrdinové a jsou podle popisu skvěle rozpoznatelní.

Vidím to v živých barvách...

,,Bude vaše kniha epickou výpravnou fantasy, kde hrdinové budou stát před nesplnitelnou výzvou a nebo bude vaše kniha spíše odlehčenou humornou záležitostí, při které se čtenáři zasmějí a bude se řadit mezi oddechovou četbu?"
Nicholas Eames: ANO.

RaDaR26
13.10.2019 5 z 5

Románový debut Nicholase Eamese a hned světový bestseller! Klobouk dolů! Ve filmovém zpracování by mohl být tak atraktivní jako Pán prstenů : )

vlado0065
10.10.2019 4 z 5

Máte radi Dračí Doupě ? A čo rock, máte radi rock ? Tak si predstavte, že Nicholas Eames s partičkou vyslúžilých úspešných rockerov po večeroch drtí dračák.. a dávajú do toho všetko. Príbeh nie je nič originálne, ale túto knihu robia postavy a štýl. A bude vás to baviť.

SkillJam
04.10.2019 5 z 5

Úžasné fantasy, skvělý svět a postavy, které si zamilujete. U knihy jsem se často smál, ale ke konci si taky trochu "pobrečel". Eames to umí a dle mého je to na prvotinu naprosto výborná práce. Skvělá a vtipná skupina hrdinů, každý je jiný a něčím výjimečný. Budu si je dlouho pamatovat. V knize pro mě postavy opravdu ožili a za to si Eamese skutečně cením. Trochu mě mrzeli přeskakující pasáže, kdy čekáte "tak a teď to přijde" ale začátek další kapitoly začíná až po události, kdy se o ní hrdinové baví. Přesto musím dát plný počet, hrdinové mi budou opravdu chybět a to se ne každému spisovateli povede. Velmi se mi líbila vlna nostalgie, hrdinové vzpomínají na dávná vítězství a vy objevujete jejich historii. Teď už jen vydržet do příštího roku na překlad pokračování Bloody Rose a Eames již pracuje na třetí knize, snad u nás také vyjde.

cori
22.09.2019 3 z 5

Clay Pomaloručka Cooper je dobrý kolík. Celkem zajímavé pojetí tisíckrát omletého příběhu družiny hrdinů, kteří jdou splnit svou povinnost. Tentokrát nikoli v rozpuku sil, ale o dvacet let později. Bavilo mě balancování mezi gagy a hláškami a sentimentalitou a patosem. Moog a jeho vražedný klobouk vystřelující koláčky a vroucí polévku neměl chybu.

Drea
10.09.2019 4 z 5

:D Tohle byla super jízda. Clayova parta je banda sympaťáků. Zároveň se mi líbilo, že příběh často hraje na vážnější notu, ale přitom z toho nevzniká neúnosný patos. Tyhle chlapi prostě nejde nemilovat.

P. S. Taky máme na zahradě jezírko, teda vlastně bazén...

honzahamouz
04.09.2019 4 z 5

Fajn oddechovka:) Jen konec mi přišel zbytečně zbrklý a kosa jako zbraň veskrze nepraktická. Pánové ovšem byli opravdu sympatičtí, ačkoli mi Clay Cooper dost připomínal Logena Devítiprsťáka Joea Abercrombieho… Ale vem to čert, bavil jsem se a držel jim palce až do konce:) A několikrát se nahlas rozesmál, což se mi často nestává. Klasa:)
--- 80 % ---

Nekro
01.09.2019 5 z 5

Skvelá kniha, nevedel som sa dočítať. Ideálne ako inšpirácia pre hráčov RPG hier :)

Pouli
30.08.2019 5 z 5

Jsem nadsena, dlouho jsem necetla nic tak dobreho!

parvitas
14.08.2019 5 z 5

Vtipná hrdinská fantasy, kde sa partia dobrodruhov na dôchodku, resp. odpočinku, dáva postupne znovu dokopy, aby zachránili dcéru jedného z nich. A popritom aj svet. Pripomína mi trošku Pratchettovho Barbara Cohena, akurát je to miestami vážnejšie. Žiadne poznamky pod čiarou a tak.
Páčila sa mi napríklad scéna, ako dieťa jedného hrdinu ulovilo žaby, tatinovi ich opisuje, a potom ich pred spaním pobozká a on si oddýchne, že sa ani jedna nezmenila na princa. Alebo keď dvoch exhrdinov prepadne partia zbojníčok (vo vrstvených odevoch, žiadne polonahé krásky) po ceste a oni sa nechajú ozbíjať o pletené ponožky a sendviče, ale v druhom batohu boli len kamene... ktoré boli zbierané dcérou a ak ju nezachráni, tak jej ich aspoň chde položiť na jej hrob. (Teraz je na mieste ten vzdych... no nezamiluj sa.) Partia sa postupne dáva dokopy a ja som už teraz nadšená a polovicu som prerozprávala mužovi. Keby som len obed nemusela chystať, tak už viem aj koniec! Kto to čítal, bude to to mať aj pokračovanie?

špulo
13.08.2019 5 z 5

Výborné, ale nie za plný počet. Napriek tomu ho dávam, pretože je tu konečne nový autor, ktorý píše na úrovni a s nadhľadom. Niekto to tu prirovnal ku Gemmellovi a Pratchettovi. Nie, nie, nie. Autorov humor sa točí trochu v kolečku a občas je trochu násilný. Dialógom zas niekedy chýba väčšia vypointovanosť. Celkovo knihe čosi chýba. Také to čaro spätného návratu, čili opakovaného čítania. Bavil som sa, ale tak jednohubkovo. Z celej družiny hrdinov je v deji jeden neustále pretláčaný do popredia. A možno to mi vadilo najviac. Jaksi som sa nedokázal zžiť s celou skupinou. Napriek tomu ide o fajn fantasy s kopčiskom nápaditosti a sympatickými postavami. Piatu hviezdičku dávam za to, že mi nový autor v žánri letné horúčavy spríjemnil a nie umocnil...

Ilirea25
10.08.2019 5 z 5

Ve světě, kdy fantasy z 90 % zabírá YA, je obtížné najít klasickou dospělou fantasy. A našla. Králové Wyldu jsou zábavná, čtivá fantasy kniha. Když se banda páprdů vydá zachránit dceru jednoho z bandy, člověk by očekával, že se všichni rozpadnou stářím po prvních kilometrech. Opak je však pravdou. Doporučuji

orson
21.07.2019 5 z 5

Nečekal jsem to, ale tahle knížke mě fakt bavila. Nejen, že byla plná vtipných hlášek, ale byla originální a příběh ač přímočarý skrýval v sobě pár nečekaných zvratů. Na prvotinu to je hodně dobrý počin, jsem zvědav na další tvorbu autora.

Pár mých nejoblíbenějších hlášek z knihy:
„Pike,“ řekl Clay místo pozdravu.
„Slyšel jsem, že jsi mrtvý.“
„Skoro. Ženatej.“

„Oběd s kanibaly?“ odfrkl si Matrick. „Jen přes moji mrtvolu.“
Clay ho plácl po rameni a vyrazili.
„Myslím, že právě o to jde.“

-----

„Mám vás rád,“ prohlásil Gabriel a každému z nich pohlédl do očí. „Vás všechny.“
Ganelon mlčel, ale když se na něj ostatní podívali, protočil panenky a účastně zamručel. „Dobrá. Jste poslední čtyři lidi, co bych zabil.“

-----

Matrick se oháněl svými dýkami jako bubeník v průvodu. Jeho rytmus byl tak zběsilý, že jeho nepřátelé nevěděli, že je zabil, dokud se jich jejich bůh nezeptal, jestli chtějí do čaje mléko.

Archie
26.06.2019 5 z 5

Konecne! Po dlouhe dobe fantasy, ktere me vtahlo a chytlo za srdce. Eames presne vyvazil pomer mezi geek-pozitivni fantasy hemzici se az grotesknim obludariem, charaktery ktere budi emoce, dostatecne poutavym pribehem a necekane - temer pratchettovskym humorem. Ze bych se pri cteni fantasy řechtal jak při sitcomu, to si pomatuji naposledy u nekolika scen z Abercrombieho Prvniho zakona. Kniha navic dokaze vzit za srdce, coz zanru take nebyva casto vlastni. Navic bez patosu a s humorem. Ta kniha ma vsechno. Na dalsi dil cekam jako extremne premotivovany minotaurus.

Weezing
23.06.2019 5 z 5

Konečně po dlouhé době něco u čeho jsem se nenudil a neměl jsem nutkání začít číst něco jiného. Kniha je hodně čtivá, čemuž pomáhají i krátké kapitoly a rychle ubíhající děj. Plus k tomu můžeme připočíst zajímavé postavy a svět, ve kterém na vás může vykouknout snad jakákoliv příšera, která kdy byla vymyšlena.

Jenom tedy škoda, že Kings of the Wyld nebylo přeloženo jako Králové Dyvočiny, to k tomu přímo vybízelo... ;)

Alex.Barunka
12.06.2019 5 z 5

Kentauři, nekromanti, mantichory, enti, kyklopové, obři, draci, raskové, yetikové, mořské panny, golemové, skřeti, trollové, chiméry, nymfy, orkové, bazilišci, satyrové, sklepní slizáci, sovědové, saigy, murlogové, ogři, firlolgové, zlovlci, grimlochové, wyverni, akrové, gorgony, banshee, minotauři, daévy, vrci, druinové, sylfové a nakonec i mnohé další nestvůry, které autor splácal dohromady. Že to může působit zmatečně? No za nějakou dobu si čtenář prostě zvykne a uvědomí si, že už ho vlastně nemá co překvapit. Autor si půjčil některé motivy, zkomolil nějaká jména a celý svůj svět tak nějak zdvojnásobil a nafoukl.

Ale prostě mimo tento svět je zde hned několik důvodů, proč se do knihy pustit:

1) Postavy
Banda vysloužilých bojovníků, kteří si nejdou pro sprosté slovo daleko a protlouká se tak, jak jen po více méně úspěšné kariéře dokáže. Všichni do jednoho jsou to nesmírní sympaťáci a vůbec nevadí, že si jeden přes pupek na nohy skoro nevidí a další že pomalu ale jistě umírá na nevyléčitelnou nemoc. Život je pro ty, kdo se neposerou a v tomto duchu se tak nějak nesla celá kniha. Když to nejde, vždy se dá najít nějaká oklika.

2) Humor
Jedním z neodmyslitelných aspektů příběhu je beze sporu humor. A dost často se stává, že humor po nějaké době omrzí nebo je více méně nepatřičný. Zde ale ne, zde si drží úroveň od začátku až do konce. A že je někdy až moc vulgární? Popravdě zde se ten humor odvíjel v tak harmonickém stupni s dalšími aspekty knihy, že o nějaké nevhodnosti nemůže být ani řeč.

3) Poselství
I člověk, který má kariéru za sebou se může hezky vybarvit a dokázat, že zvládne ještě daleko víc, i když mu to prostě nikdo nežere. Na sklonku života si jeden často uvědomí, co je nejdůležitější, a že honit se celý život za něčím, co stejně vybledne, nemělo moc význam. Ale, že daleko významnější byly ty vazby, které se přitom formovaly. A tuto cestičku si autor hezky budoval skrz na skrz příběhem, a že do toho dokázal dostat neuvěřitelnou hromadu emocí.

Pokud ještě váháte s přečtením této knihy, možná vás utvrdí fakt, že je to jednohubka, od které se díky svižnému stylu psaní jednoduše neodtrhnete. Sága si mě dostala na svoji stranu hned, jak se sjednotila. A jsem zvědavá, jaké další eso si pro své čtenáře autor nachystal.

KAREL6725
09.06.2019 5 z 5

Nádherná kniha, velice zábavný příběh, zajimavé postavy. Plný počet hvězd. Doporučuji. A doufám , že vyjde i pokračování Blood Rose. Tuhle knihu jsem si náramně užíl.

magie meč a magie akční senioři hrdinská fantasy

2019  90%Králové Wyldu
2020  86%Krvavá Rose