Králíček Sameťáček

Králíček Sameťáček https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188134/bmid_kralicek-sametacek-2Yl-188134.jpg 5 127 44

Králíček Sameťáček je nestárnoucím příběhem o přátelství, lásce, smíření a upřímnosti. Když svět ztrácí půdu pod nohama, klasická pohádka Margery Williams nám připomene, na čem opravdu záleží.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Pragma

Velveteen Rabbit , 1922

Natty
08.01.2024 5 z 5

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva, a jsem ráda, že jsem si vybrala právě tuto knihu, i když jsem seriál Přátelé (ve kterém byla tato kniha zmíněna) nikdy nesledovala.

Je to krásná pohádka po děti či příběh s hlubší myšlenkou pro dospělé. Doporučuji opravdu všem.

„A bolí to?“ zeptal se králíček.
„Někdy ano,“ přiznal koník Plyšák, protože vždycky říkal pravdu.
„Ale když jsi skutečný, bolest ti nevadí.“

L.Helena
08.01.2024 5 z 5

Kouzelná knížka

Boboking
07.01.2024 4 z 5

Stejně působivé, laskavé a čtivé jako Králíček od B. Potterové. Přečteno v rámci ČV 24.

Květi62
03.01.2024 5 z 5

Dnes jsem si knihu koupila na databázi knih. Hned jsem si ji přečetla. Útlá knížka, pěkný příběh, plný velkých myšlenek. Již se těším, jaká bude reakce vnučky. Knížečka je pohádka pro děti, pro dospělé velké moudro.

Petra-Nela
02.01.2024 5 z 5

Nádherná knížka, četla jsem ji několikrát a teď znovu do výzvy

lucakuca
01.01.2024 5 z 5

Pro malé malá pohádka.
Pro velké velký příběh s dozvukem.

Čtenářská Výzva 2024 - kniha z Přátel.

vlkove
02.03.2023 5 z 5

Krásná kniha která na pár stranách řekne naprosto vše.

TimetoStyle
27.09.2020 5 z 5

Chandler ze seriálu Přátelé několikrát zmiňoval tuto knížku. Vychvaloval ji do nebes, básnil o ní hrozně dlouho. Neodolala jsem a hned jsem si ji objednala, a to v originálu v naprosto dokonalém vydání ♥ Po jejím přečtení jsem náhodou narazila na Králíčka Sameťáčka v češtině, to jsem si taky koupila. Našla jsem ho na jednom bazaru, kde jsem ho koupila levně.
Když jsem knížku četla nejprve v angličtině, tak mě od čtení vyrušili tím, že chtěli jít se mnou na kolo. Ve čtení jsem pokračovala až jsme se vrátili domů. Pár dní na to mi přišel český překlad a já se do ní samozřejmě okamžitě pustila. No a hádejte co... rodiče se mě zase ptali, jestli s nimi nechci na kolo :-D
Králíčka Sameťáčka jsem si zamilovala, určitě se k ní ještě hodněkrát vrátím. Je hrozně podobná Malému princi, má v sobě hodně super myšlenek a taky citátů. Nejvíc se mi líbil ten, který byl skoro ke konci. Jedno zvířátko říkalo králíčkovi toto:
"Králíčku, opravdové vůbec neznamená, jak jsi ušitý. To se prostě najednou stane. Třeba když tě má dítě hodně, ale hodně rádo, nejenže si s tebou hraje, ale že tě OPRAVDU miluje, tak potom jsi teprve opravdový."
Je dokonce i film, ve kterém se střídají animace s hranými částmi. Stejně jako u předlohy jsem hodněkrát brečela, bylo to hrozně dojemné. Knížka i film se řadí mezi moje oblíbené :-)
Knížku můžu doporučit jak mladším, tak i starším. Pro děti to bude spíše pohádka, pro dospělé to bude pohádka s velkým potencionálem a taky s velkými myšlenky.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Doporučuji spíše pro dospělé než pro děti.

JancaMia
22.09.2018 5 z 5

Krásná , něžná knížka .. která sebou nese tolik poselství a stejně vždy objevíte nějaké další ... už se těším až moje dvě děvčátka budu mít více rozumu a já jim budu s láskou předčítat :) V mé knihovničce má čestné místo .

Atanone
19.07.2018 5 z 5

Nemyslím,že bych tuto knihu pochopila jinak než jako krátkou a milou pohádku,kdyby se mi dostala do rukou,když jsem byla malá. Takže chápu,proč se mi šťastnou "nenáhodou" dostala do ruky až teď. Prostě jsem potřebovala vědět,co se stalo s mými milovanými hračkami,abych měla klid v duši,že jsou na dobrém místě a že láska,kterou jsem jim jako dítě dala,se neztratila. Naopak - že díky ní jsou SKUTEČNÉ ♥

Local_Bunny
06.06.2018 5 z 5

Něco, jako Malý princ.. Knihu budete číst v různé věkové kategorii a pokaždé zjistíte, co jste přehlédli a vložíte do toho nový význam :)

efka.saf
01.06.2018 5 z 5

Po přečtení Sameťáčkových principů bylo logickým krokem přečtení této krásné "předlohy". A upřímně, byl to neskutečný zážitek! V tak krátké knize s pár stránkami a doslova pár větičkami se ukrývá tolik životního moudra, že je pro mě záhadou, jak to tam autorka vlastně všechno natlačila. Už když poprvé vyšla, se údajně stala (řečeno dnešními slovy) bestsellerem, což o mnohém svědčí, ale v dnešní době, která je uspěchaná, hektická, zaměřená pouze na vlastnictví toho nejnovějšího modelu (telefon či žena) a snaží se každého napchat do šedého průměru a vychovat z něj hlavně spolehlivého plátce daní, si nese ještě hlubší poselství.
Po přečtení poslední věty jsem měla v oku stejnou slzu jako Králíček Sameťáček, když byl uložen v pytli. Bohužel po tom, co skanula na zem, se mi žádná víla nezjevila. Škoda, asi ještě nejsem skutečná :).

Jane007
19.03.2018 5 z 5

Nádherná pohádka. Dobře se četla, příběh byl něžný a syn u toho spokojeně usnul. Doporučuji

Anadona
28.02.2018 5 z 5

Skvělá pohádka k zamyšlení. Doporučuji...

Viky007
21.02.2018 5 z 5

Knížku jsem koupila svému synovci, ale neodolala jsem a musela si ji přečíst :-D. Je to taková příjemná jednohubka na zamyšlení, která pohladí po duši. Doporučuji malým i velkým :-).

Hanina61
17.02.2018 5 z 5

Nádherná knížečka s půvabnými ilustracemi, kterou jsem si přečetla poprvé, ale určitě ne naposledy a v mé knihovně zaujme čestné místo mezi knížkami, co čtu zas a znovu. Úžasný "malý velký" příběh nejenom pro děti, při jehož čtení mi na jednom místě vhrkly do očí slzy. A ač jsem ve věku pomalu důchodovém, hned po jejím přečtení jsem vstala a přišila nové knoflíkové oko svému starému vypelichanému pejskovi Bukovi, kterého jsem dostala v pěti letech k Vánocům a který se mnou od té doby putuje po všech místech mého života. In on je "skutečný"...

rarášek
11.02.2018 5 z 5

Velice krátká knížka, ale s příběhem, který vás chytne za srdce a nabízí otázky typu : Kdo jsem? Jak se stát skutečným? Ve svém pokoji mám nadále svého plyšáka, psa, kterého jsem v dětství pojmenovala Alík, všude ho s sebou nosila a spal se mnou v posteli. Možná se i on stal skutečným (pro mě určitě) :) Moc se mi líbila a doporučuji ji. ❤

Miriam-věštkyně
11.02.2017 5 z 5

Králíček Sameťáček je krásným příkladem toho, že je potřeba mít sny, věřit v ně a v neposlední chvíli za nimi jít. Ráda se k této knize vracím i přesto, že ji vždyrychle přelouskám. Pro mne má kouzlo, které je skryto v pochopení mnoha věcí a nejen to :-).

Hoshi
07.02.2017 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale Králíček Sameťáček je nádherný, něžný příběh o lásce, poutu mezi dítětem a oblíbenou hračkou.

pro děti

Autorovy knížky