Král z Luxoru

Král z Luxoru https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423997/bmid_kral-z-luxoru-moG-423997.jpg 5 158 32

Životní příběh významného archeologa, objevitele Tutanchamonovy hrobky Howarda Cartera, začíná v době, kdy mladý Howard dokončuje docházku školy. Právě tam přichází nová učitelka, Sára Jonesová a s ní i jeho celoživotní láska. Autor sleduje Carterovy osudy milostné i profesionální, spletité cesty, jimiž se nadaný kreslíř dostal k archeologii. Jeho tragické lásky k ženám si hledali východisko v obdivu k Egyptu a starověkým dějinám. Carter, objevitel několika hrobů v Údolí králů, časem byl téměř posedlý myšlenkou nalézt hrob málo známého faraona Tutanchamona, panovníka 18. dynastie. Léta proto žil Carter v poušti, usiloval o splnění svého snu a mnohdy byl blíž šílenství než úspěchu. Románová biografie líčí osudy člověka, vzešlého z chudých poměrů, který dosáhl světového věhlasu, ale přestože odhalil významnou součást dějin lidstva, zemřel v zapomenutí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der König von Luxor , 2000

hancass
14.02.2015 5 z 5

Vandenberg opět nezklamal. Perfektní děj, pěkně napsáno.

Rade
16.01.2015 4 z 5

Napínavé, čtivé a navíc úžasné téma objevení hrobky Tutenchamona a životopis Howarda Cartera. Zajímavé je porovnat s životem Cartera, popsaným v knize stejného autora Zapomenutý faraon, ve které se přeci jen leckteré detaily oproti této knize liší.
Chápu to tak, že Zapomenutý faraon jako literatura faktu popisuje skutečné a prokázané, naproti tomu Král z Luxoru si může jako román dovolit lecjakou fabulaci a domýšlení možného. I když těch vymyšleností se mi zdá až příliš...

dikobraz
01.10.2014 5 z 5

Absolutna top kniha! A podla Sarah som dal meno svojej dcerke. Milujem tuto knihu!

SimonaC
12.07.2013 5 z 5

Krásná, dobrodružná kniha o hledání toho, čemu pevně věříte, že tam někde je. Román, který mapuje život Howarda Cartera od nesmělé první lásky až k velkému objevu, který udiví celý svět.
I přes tloušťku knihy, jsem ji přečetla za krátký čas a ještě se k ní v budoucnu určitě ráda vrátím.

ALENA-Š
23.05.2013

Úžasná kniha.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Ale Philipp Vandenberg má všechny knihy úžasné :-)

kristeen
16.01.2013 4 z 5

Upřímně řečeno, na to, že to rozhodně není knížka, kterou bych si sama koupila (byl to dárek), tak jsem ji přečetla v rekordním čase a s chutí. U některých zápletek (zvláště milostných) se člověk sice musel trochu pousmívat, ale celkově tomu nechybí kouzlo i napětí.

oolinkaa
15.07.2012 5 z 5

Nádhera, kdyby šlo dát 6Hvězdiček, s radostí je udělím. Nádherně dobrodružný román o Carterovi, který nalezl Tutanchamonovu hrobku. Vrhnu se určo na další Phillipovy knihy..Zítra jdu do knihovna. Nejdříve jsem se bála tloušťky, ale vůbec neklituji, že jsem začala číst. Miluji Egypt, takže dozvědět se další okrajové téma o archeologovy, super nápad. Jen by mě zajímalo, kolik ,,lží,, je v knize napsaných. Pochybuji, že úplně vše tak ve skutečnosti bylo.. Ale to už se asi nikdy nedozvíme..Bohužel :-(

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Pokud někdo toužíte po tom, začít archeologické dobrodružství a sem-tam se rozptýlit i něčím jiným (třeba vykasanou sukní, nebo pokusy o let na kole bez výsledku), sáhněte po téhle tlusté knize. Knihu jsem doporučila nečtenářce, která se nudila v práci. Ta slečna zobala Vandenbergovi ze stránky jako slepice a byla unešená. Jasně, láska, napětí, záhady, vtip a také trošku poučení, to vše, s Howardem Carterem v čele, dělá z této knihy nezapomenutelný zážitek! BEZESPORU nejlepší Phillipova kniha.

princesse
01.07.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Úžasně čtivá a zajímavá. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

astroweb
07.05.2012 4 z 5

Čtivá, zajímavá kniha, někdy se mi zdálo, že je psaná až příliš lehce a rád bych věděl, nakolik autor fabuloval různá detaily z osobního života. Určitě zkusím přečist od téhož autora i jiného jeho knihy.

safira111
26.11.2011 5 z 5

Také souhlasím vynikající kniha a jeho zatím nejlepší, i když zelený skarabeus byl hodně zajímavý a ten konec nečekaný.

anthea
22.10.2011 5 z 5

Vynikající kniha, má nejoblíbenější, co jsem zatím četla od Philippa Vandenberga. Tu si určitě přečtu někdy znovu. Opravdu krásný román.