Terezínské ghetto

Terezínské ghetto https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216359/mid_terezinske-ghetto-216359.jpg 5 246 65

Už podruhé za sebou přenese Báru atlas do minulosti uprostřed noci. Tentokrát se ocitla v naprosto pustém městě. Na ulicích ani živáčka, žádné okno nesvítí, auta tu nejezdí... Ukrytá za stromy v parku s hrůzou pozoruje, jak nějací muži převážejí na káře - lidské...

Nemesis Moriko
19.06.2014 4 z 5

Tato kniha na mě opravdu velmi zapůsobila. Na konci se mi dokonce chtělo brečet.. je to opravdu emotický příběh, měla jsem ho přečtený během pár hodin..

Johča
17.05.2014 5 z 5

Mooooc se mi líbila. Prostě super :-)

Mon12
12.05.2014 5 z 5

Obdivuji hlavně zpracování takového těžkého tématu, autorka skvěle přiblížila dřívější dobu, čtivě a poutavě popisuje každodenní úskalí běžného života v ghettu. Doporučuji k přečtení.

Pavlnka
06.05.2014 5 z 5

Velmi dobře čitelná a zajímavě napsaná kniha. Je sice určená dětem, ale od první stránky jsem se nemohla odtrhnout a při některých pasážích i slzičky ukáply. Starší dceři doporučím, ale mladšímu ještě číst nedám.

simonabr
05.04.2014 5 z 5

Výborný nápad autorky, jak dětem přiblížit tuto strašnou dobu, příběh byl velmi čtivý a poučný, neznámá slova a historické události vysvětleny. Velmi mě překvapilo, že autorka použila do příběhu skutečné postavy, které v terezínském ghettu žily a ve většině případů se konce války bohužel nedožily:-(