Kouzelné přání

Kouzelné přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490576/bmid_kouzelne-prani-lZs-490576.jpg 4 559 559

První díl fascinujícího příběhu ze země pohádek si získal srdce milionů dětí i dospělých po celém světě. Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil… Ohlasy na knihu Země příběhů – Kouzelné přání: - New York Times Bestseller číslo 1 - Jen v USA prodány více než 2 miliony výtisků - Přeloženo do 19 jazyků. „Okouzlující“ – Teen Vogue „V Zemi příběhů Colfer rozehrál svůj jedinečný talent pro spojení napínavých zápletek a zvratů s nepředvídatelným chováním svých postav a hrdinů.“ – Los Angeles Times „O Colferově kouzelné říši si mohou u Disneyho nechat jen zdát.“ – USA Today „Dospělí ocení vyváženou kombinaci napínavých situací a humoru.“ – New York Times Book Review „Úžasná knížka! Užila jsem si ji stejně jako moje dvanáctiletá dcera. Skvělé propojení dobrodružného příběhu s humorem. Doporučuji klukům, holkám i rodičům!" – Amazon.com... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell , 2012

sgjoli
04.03.2018 5 z 5

Chrise Colfera jsem si již oblíbila jako herce a zpěváka, ale zaujal mne i jako autor. Bavilo mne, jak kreativně Chris pracuje s klasickými pohádkovými motivy. Je to zábavné, místy ironické až sarkastické, chytré. Chris píše velmi čtivě a i když je poznat, že je to mířeno spíše za mladší čtenáře, určitě si knihu užije i dospělý.

AleksChristova
18.02.2018

Mě osobně kniha velmi zaujala. Spisovatel měl dobrý nápad nápad

Wheezer
02.02.2018 5 z 5

Kniha je velmi originální. Dobře se mi četla ale nevím jestli se pustím do dalších dílů

Tánička11
27.01.2018 4 z 5

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.

Aaginka
15.01.2018 5 z 5

Hezká kniha.

keselylenka
14.01.2018 3 z 5

Nápad to není špatný, ale mě kniha nezaujala. Příběh jsem dočetla, ale přeskakovala jsem stránky. Všechno bylo tak nějak moc předvídatelné.

arram
10.12.2017 4 z 5

Je pravda, že kniha je určena pro mladší publikum, ale i přesto se velmi pěkně čte. Známé pohádky jsou čtenáři podány z jiného úhlu, než je zvyklý a to knihu činí hodně čtivou.

Lily-fairy
12.11.2017 3 z 5

Hezká fantasy, ale pro děti 8-10 let. Pro starší už trochu jednoduchá, bez větších zvtratů. Hlavní hrdinové nesympatičtí, mají jen štěstí, zvádli svůj úkol až směšně jednoduše.

blackhorse
11.11.2017 5 z 5

Tahle série se mi začíná MOC MOC LÍBIT. :-)

parvitas
28.10.2017 5 z 5

(SPOILER) Darček k dcérkiným narodeninám som si prečítala aj ja. To vám je také skvelé! Predsa rozprávky!!! :)Predstavte si, že raz prepadnete do knihy. A to doslova. A ocitnete sa vo svete, kde pokračujú príbehy po vete,,a žili až kým..." a to ,,žili" sa deje práve teraz. Snehulienka, Červená čiapočka, Zlatovláska, Ruženka, či Popoluška a iné bytosti z rozprávok prežívajú svoju každodennú realitu, po svadbe, po výhre, prípadne prehre. Nie je to úplne ideálny svet a hlavní hrdinovia sa v ňom musia rýchlo zorientovať (a získať všetko potrebné pre Čarovné zaklínadlo), ak sa chcú ešte niekedy dostať domov.
Teraz som nekritická, lebo chcem urýchlene aj pokračovanie... ale bolo to super! :) Fablehaven má v sérii Krajina príbehov solídneho rozprávkového protivníka. :)

sd1992
26.10.2017 5 z 5

Objednala jsem si ji kvůli tomu, že jsem potřebovala nějakou knihu pohádek do Čtenářské výzvy (nooo, dobře tak možná trochu i kvůli té boží obálce) :-D A je to úplně pecka! Příjemná odpočinková kniha.. místy vtipná, dobrodružná :) Prostě super... už mám doma druhý díl, tak se do něj ještě letos pustím a třetí díl dokoupím taky :D Rozhodně doporučuji :) i dospělejší jedince si myslím, že má čím nadchnout :) Spisovatel rozhodně psát umí :-)))

ddian
21.10.2017 5 z 5

Knihu jsem četla svým skoro devítiletým synům před spaním. Já jako dospělák bych pár slabších míst našla, ale děti byly z knihy nadšené. Přes počáteční nedůvěru kvůli tloušťce knihy, je po chvíli vysloveně "dostala". Poslouchal i nejmladší tříletý syn, pro kterého tato pohádka ještě není, ale i tak si z knihy něco pamatoval. Druhý den po dočtení si hned kluci půjčili v knihovně druhý díl. Tak uvidíme jestli bude také tak poutavý jako první.

Damaj
29.09.2017 5 z 5

Bezva krásná knížka. Vždy jsem milovala klasické pohádky a mým snem bylo dostat se do pohádkové země. Díky této knize se mně to podařilo. Přestože už jsem dospělá, kniha mě vtáhla do děje a já prožívala to, co Alex a Conner. Cítila jsem strach z nebezpečí, které číhalo za každým rohem, touhu po poznání celého světa, stesk, bolest i radost. Opravdu nádherná knížka.

kniznistranky
31.08.2017 5 z 5

Milé, vtipné, kouzelné čtení! :)

MiraiYume
23.08.2017 3 z 5

Divím se tak vysokému celkovému hodnocení. Ano, nápad měl autor vážně dobrý, propojení s notoricky známými pohádkami bylo moc fajn. Ale to zpracování! Nejlepší z celé té dlouhé knihy - závěrečná bitva - je vysloveně odbytá na pár stránkách. To jako vážně?! Bylo až utrpení to číst. Šlo z toho vytáhnout mnohem, mnohem víc! Jako kdyby autorovi docházely síly a chtěl mít už celou tu knihu co nejrychleji za sebou. Zkazilo to dojem z celého příběhu. A přitom to mělo takový potenciál! Celkově byl ten příběh zpracovaný divně, působil hodně amatérsky. Pár skvělých míst se však v knize našlo, ovšem dalo by se spočítat na prstech jedné ruky. Tři hvězdičky za vymyšlenou zápletku, za samotný nápad. Za zpracování bych dala sotva dvě. Pro mě jedno velké zklamání.

dancadragneel
04.08.2017 3 z 5

Od knihy jsem očekávala asi hodně a bohužel mě zklamala... Příběh byl krásně vymyšlený, ale některé zápletky jsem si sama odvodila na začátku příběhu a přišlo mi že dvojčata ten těžký úkol zvládají nějak moc jednoduše... Autor podcenil své čtenáře, aspoň tak to přijde mě... Nápad je byl krásný, ale pokračování už si rozhodně nepřečtu... Byla jsem zklamaná

Nixa
27.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh! Já jsem rozhodně nadšená a jsem ráda, že jsem po knize sáhla. Věřím, že příběh okouzlí nejen každé dítě, ale i dospělého :-)

zuzi509
26.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem úplně nevěděla co od téhle knížky a série mám očekávat.
Ale jak mile se Alex a Conner dostanou
do Země Příběhů tak jsem pochopila, že tohle bude úžasná kniha.
Bylo to úžasné. Bavilo mě jak spisovatel dobře promyslel všechny zápletky a spojitosti
různých věcí. No a ani nemluvím o vtipnosti tohohle příběhu. Jednoduše úžasná práce.

bareva
20.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Podle mě je naprosto úžasná. Četla jsem ji v originále, protože jsem byla nedočkavá. :) Doporučuji všem, kdo má rád pohádky a zajímá se o život postav po "žili spolu šťastně".

Audrina
19.07.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi kniha bude líbit až tak moc. Autora znám ze seriálu Glee a celkem mě překvapilo, že vydal i knihu. Pohádky miluju a tento příběh je taková nenásilná forma, jak je přiblížit dnešním dětem. Rozhodně se ale knížka bude líbit i dospělým.