Obchůdek s knihami

Obchůdek s knihami https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521073/bmid_obchudek-s-knihami-65c3c67680951.png 4 112 35

Kouzelná Paříž série

Plachá majitelka knihkupectví Sarah Smithová dostala jedinečnou příležitost. Její kamarádka z Paříže jí nabídla, aby si spolu na půl roku vyměnily obchody! Není divu, že s tím Sarah okamžitě souhlasila – vždyť kdo by odmítl výlet do města lásky? Sarah kvůli tomu sice musí opustit rodné hnízdo, ale je přesvědčená, že ji čeká životní dobrodružství. Představuje si, že dny bude trávit toulkami městem, ukusováním croissantů, popíjením café au lait a pozorováním lidí na Champs-Élysées. Ale opravdu bude v Paříži šťastná? Nebo zjistí, že skutečnost není ani zdaleka tak růžová, jak čekala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Bookshop on the Seine , 2015

Áňa 998
03.11.2023 4 z 5

Knihkupectví, Paříž... A nový začátek? To je pro knihu prostě krásný motiv! Moje srdce má sice blíže k Londýnu, ale i k Paříži mám kladný vztah a knihu, která se v ní odehrává si moc ráda přečtu!
Kdo by z nás knihomolů nesnil o svém vlastním knihkupectví? Sarah je knihomolka srdcem i duší a svůj sen si splnila. Je hodně plachá, žije v malinkém městečku... A moc se jí nedaří. Vše se změní když se jí ozve kamarádka Sophie z Paříže a navrhne jí výměnu podniků. Sama totiž vlastní významné knihkupectví Bylo Nebylo v Paříži, přímo u Seiny.
Sarah i přes svou uťáplost souhlasí! Celá tahle výměna mi připomněla vánoční film Prázdniny. Jen s knihkupectvím a poznáváním Paříže. A ta je tu mimochodem popsána moc krásně! Jen, objevuje se tu Notre-Dame, ještě neponičený požárem. Kniha totiž vyšla v roce 2015, čtyři roky před nehodou.
Příběh je neskutečně čtivý a milý. Sama jsem se začetla už v první kapitole, protože jsem si zamilovala myšlenky Sarah a její přístup ke knihám. Pak je tu taky několik referencí na spisovatele a místa v Paříži, kde jsem sama byla.
Dalším obrovským plus je doma, do které je příběh zasazen. Říjen až prosinec. S hrdinkou zažijeme nejenom barevné listí, ale i oslavy Vánoc v knihkupectví.
Samozřejmě není vše růžové a Sarah se musí poprat s novou zemí, zaměstnanci, vztahem na dálku... Nebude to mít vůbec lehké.
Jediné co mi vadilo, byl vztah Sarah s jejím přítelem. Ten se mi k ní nehodil a do konce knihy jsem vedle ní měla vytipovaného někoho jiného..
Tohle byla prostě skvěle načasovaná nádhera. Taková lepší Emily v Paříži v mixu s Prázdninami. Velké doporučení!

monika0181
01.11.2023 3 z 5

Telepatie?! To bylo přesně to, co mě při čtení napadlo. Při čtení nalezených dopisů v knize zazní jedno moudro, které si často při čtení hodnocení knih říkám: stejná slova, stejné řádky, ale stejně je při čtení každý pochopíme jinak. I tak to bylo u Sarah a Luize. Je zde několik velmi nadšených hodnocení na tuto knihu a já je úplně nesdílím. Kniha byla báječná to ano. Ale patřím mezi ty, komu úplně nesedla. Začátek knihy nijaký, dokonce jsem ji i odložila a četla mezi tím jiné, to už u mě hovoří za dost. Možná i rozčarovaní přinesl popsaný způsob podnikání pařížského knihkupectví. Jsem ochotná uznat, že to u nás nemusí fungovat stejně jako ve Francii, ale tímto způsobem, bych řekla, že Sophie musela zkrachovat už dávno a ne mít úspěšné knihkupectví. V momentě, kdy jsem se nad toto dokázala povznést, se mi podařilo do knihy začíst a začala mě bavit. Příběh, samozřejmě s happy endem, je neobvyklý a není standardní zamilovali se - pohádali se - usmířili se na věky. Základ příběhu je lehce jiný, poutavý, ozvláštněný životy a dalších kolegů a kamarádů. Krásné vyústění hned několika párů. Nakonec jsem vzala knihu na milost, i když mě nechytla úplně od počátku. Proto za mě tak 75%.

Márinka
01.11.2023 4 z 5

Začátek je poněkud rozpačitý, ale jakmile se Sarah vydá z Nového světa na Starý kontinent, začíná nabírat na obrátkách. Tam zjišťujeme, že nejen naše ale také představy literárních postav často bývají daleko od reality. Vždyť začít "šéfovat" několika lidem ve velkém, prestižním knihkupectví je zcela odlišné, než si v malém městečku sama vychutnávat poklid obchůdku na maloměstě.

Milostná linka je více v pozadí a (bohudík) není prvoplánová. Zato svět literatury, pamětihodností i skrytá zákoutí Paříže v příběhu naprosto dominují. Autorka dokonce věnovala více než jednu stránku bukinistům. :o)

Líbila se mi také "retro linka" v dopisech, která měla velmi romantické vyústění.

Modrina
01.11.2023 4 z 5

Milá oddechovka - skvělé prostředí, člověk tu atmosféru úplně cítí. Pro mě jen byla trochu moc sladká. Ale četla se dobře. :)

Knižní střípky
28.10.2023 5 z 5

Určitě na úspěchu této knihy u mě mělo velký vliv knihomolské prostředí, láska ke knihám zde byla cítit z každé stránky. A navíc se příběh odehrával v předvánočním období, vánoční Paříž byla vskutku kouzelná.

Za mě tentokráte velké doporučení, velkou radost mi tato kniha udělala. A klidně si knihu schovejte na prosinec, autorka příběh rozdělila do 24 kapitol, tudíž mě hned napadlo, že to může být hezké adventní čtení pro velké holky.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

Medvědářka
28.10.2023 5 z 5

Ideální čtení pro podzimní dny, které nenápadně směřují k Vánocům, to je Kouzelná Paříž - Obchůdek s knihami.
Kniha je celá prostoupena knihami a láskou k nim.
Pro mě byl začátek takový nijaký, ale jakmile jsme se ocitli z Ameriky v Paříži, bylo to jako kouzlo. Příběh se začal rozbíhat a ukazoval mi nejen skrytou krásu knihkupectví Bylo nebylo, ale hlavně Paříže. Dýchla na vás podzimní nálada, která se velmi jemně přeměnila na vánoční kouzlo se vším všudy a vygradovala do konce, který očekáváte, ale nevíte, zda to dopadne tak, jak si vy zrovna myslíte.
Sarah mi přišla občas jako zakřiknutá dívka, která neví, co si počít, ale jak rostlo její sebevědomí, rostl i můj zájem o celý příběh.
Romantická linka byla jemná a nebyla přehnaná, což mi vyhovovalo. Neodvracelo tak můj pohled od dění v knihkupectví se všemi jeho zaměstnanci a postavami, které jste v knize potkali.
Vánoční atmosféra na konci mě úplně pohltila. Cit, s jakým autorka popsala zasněženou vánoční Paříž, mě uchvátila. Přála jsem si tam být také. Mít noční piknik ve sněhu u Eiffelofky a opít se vínem tak, jako to dokázala partička z knihkupectví.

PeťulaV.
20.10.2023 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu milé. Krásná romantická pohádka pro dospělé, kterou doporučuji v klidu si vychutnat, zabalit se do něčeho hřejivého, k tomu něco dobrého na mlsání a číst nejlépe před anebo přímo v období Vánoc. Sarah dostane nabídku od své kamarádky z Paříže, vyměnit si na nějaký čas svá milovaná knihkupectví. Obě ženy potřebují velkou životní změnu a tak Sarah kývne. Vydává se poprvé ve svém životě za hranice svého rodného města, vstříc úplně novým zážitkům. Jak se jí to podaří, nebo jaké útrapy ji v Paříži čekají, to už prozrazovat nebudu. Je to kniha o lásce a tentokrát nejen té mezilidské, ale i o lásce ke knihám. Při čtení jsem měla až chuť, jít všechny moje knížky pomazlit a obejmout. Zní to bláznivě, ale až budete tento příběh číst, pochopíte :-D Za mě moc příjemná oddechová záležitost, zahřála mě u srdíčka. Miluji knížky s krásným a šťastným koncem a tady bezesporu krásný je. Kor v dnešní době je takových knížek potřeba víc a před Vánoci obzvlášť ;-)

TheMelorry
14.10.2023 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka z nádherného prostředí předvánoční Paříže. Vše se točí kolem knihkupectví, knih a lásky k nim, takže pro každého milovníka čtení je to naprosto ideální.
Příběh jako takový je jednoduchý, bez větších zvratů a dramat, ale pohladí po duši a sledovat dění ve starém francouzském knihkupectví, jeho zaměstnance i zákazníky je skvělé. Zároveň jsou moc příjemné popisy prostředí, památek i gastronomie.

Martina023
06.10.2023 5 z 5

Pohodová milá kniha. Taková oddechová. Je sice předvídatelná,ale v dnešní době si i takové pohodové knihy musíme přečíst.

kristy.books
05.10.2023

Obchůdek s knihami bola príjemná oddychovka, v ktorej hlavnú úlohu zohrávali knihy. Trochu mi je ľúto, že sme sa najskôr nedočkali prekladu prvého príbehu o hlavnej hrdinke Sarah (osobne som mala na začiatku trochu pocit, že mi chýbajú niektoré informácie). Nehovorím, že príbehy sa nedajú čítať samostatne, ale rozhodne by bolo fajn, keby sme mali k dispozícii obe časti (najmä, čo sa týka romantickej linky).

Sarah bola dobrosrdečná, no trochu stiahnutá mladá žena. Bola to veľká knihomoľka a ešte k tomu mala vlastné kníhkupectvo, čo by určite bral nejeden z nás vášnivých čitateľov. Často snívala s otvorenými očami, dalo by sa povedať, že sa na svet dívala s ružovými okuliarmi a zbožňovala happyendy. Bohužiaľ, niektorí jej dobrosrdečnosť zneužívali a doslova jej skákali po hlave, napríklad zamestnanci parížskeho kníhkupectva. Priznám sa, že miestami mi na nej vadilo, že je až moc "uplakaná". Celý čas som čakala na moment, kedy konečne naberie odvahu, postaví sa sama za seba a nenechá ostatných, aby s ňou zametali.

Veľkým plusom tejto knihy je prostredie Paríža, ktoré autorka veľmi pekne opísala, doslova som cítila jeho atmosféru. Páčilo sa mi, že sa ani tak nezamerala na veľké, známe pamiatky, skôr sa nám rozhodla priblížiť menšie podniky, ktoré mali svoje osobité čaro. Spoznali sme nové mestá, dozvedeli sa niečo z kultúry, ochutnali domáce špeciality... až som mala chuť ísť sama navštíviť dané miesta.

Kníhkupectvo v Paríži bolo krásne, no musím povedať, že veľkú časť príbehu mi ho trochu znechucovali jeho zamestnanci. Až na pár výnimiek tam pracovali ľudia, ktorí nedodržiavali pravidlá, správali sa arogantne, robili si, čo chceli. Mala som z nich pocit, že ich práca s knihami ani nebaví. Často som Sarah ľutovala, že s nimi musí pracovať. Našťastie, neskôr sa to zlepšilo.

Renike
04.10.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Znovu jsem se ocitla v nádherné gotické kapli Sainte-Chapelle rozzářené ve zlaté barvě, v královské Tuilerijské zahradě, také ve vesničce Eze, Azurové pobřeží. Jak miluju také Paříž, Francie - pouliční trhy, kavárny, francouzská vína a jídla! Ta atmosféra, prostředí a místní elegantní lidí byly popsané, jako kdybych tam byla také. A k tomu příběh o Sarah a knihkupectví byl bonus. Pohodové oddechové čtení.

Knihomolka97
02.10.2023 4 z 5

Miluju Paříž, miluju prostředí Francie, takže tady u této knihy nebylo o čem! Prostě jsem jí musela přečíst! A byla to lahůdka, kterou jsem slupla během dne. Absolutně jsem se zamilovala do té atmosféry, prostředí i lidí. Je t'aime Paris!
Hlavní hrdinkou je američanka Sarah, která žije na malém měste, je stydlivá knihomolka a vede knihkupectví. Když se jí naskytne příležitost odcestovat do Paříže a vyměnit si obchody s tamní kamarádkou, tak neváhá a přijme ji. V Paříži to ale nebude mít tak lehké a nebude vše růžové, jak čekala...
Pro milovníky knih je tato kniha značka ideál.
Příběh je oddechový, necháte se zkrátka unášet, prožíváte se Sarah její hledání štěstí a sebe sama. Navíc se příběh odehrává od října do prosince, takže je to ideální čtení na podzimní dny.
Ten název je výstižný, protože jsem měla při čtení pocit, že je ta Paříž vážně kouzelná. Ty místní tajemné obchůdky, památky, elegantní Francouzsky, jídla..ach, ach. Ale Paříž není jen pohádková samozřejmě, má i..temná zákoutí..
Sarah jsem fandila a obdivovala, protože v takovém chaosu bych asi nevěděla, kde mi hlava stojí a vzdala to.
Jediné, co mi příliš nesedlo, byla romantická linka, která mě moc nebrala, spíš mě tam jakoby rušila a doufala jsem, že se už konečně jakkoli pohne z mrtvého bodu.
Ze závěru jsem byla klasicky úplně naměkko a bylo mi líto, že už je konec.

astroweb
18.09.2023 4 z 5

Jako knihkupci v.v. se mi kniha námětem nemohla nelíbit. Pohodové a příjemné čtení, které mě vrátilo do začátků mé profese, přiblížilo i prostředí Paříže. Jenom jednu výtku si nemohu odpustit. V knihách o knihkupectvích je dosti výrazná nepřesnost. Ne, opravdu není čas si v pracovní době číst !

Danago
14.09.2023 4 z 5

Velice příjemný příběh z něhož na čtenáře dýchá atmosféra knihkupectví a Paříže.
Čtenářky s romantickou duší budou spokojené. Knížka se určitě bude dobře číst před Vánocemi, protože se její část odehrává v adventním čase a u mě vyvolala i nyní předvánoční náladu.
Zdá se, že se jedná o první díl nové série, i když knížka je velmi mile zakončena.
Pohodové oddechové čtení.

evineckY
11.09.2023 4 z 5

Kniha je sice předvídatelná, ale čtivá.
Příběh je o knihách a knihkupectví, ale hlavně o vztazích a přátelství.

2023  75%Obchůdek s knihami
2024  75%Pojízdná čajovna splněných snů